Latvija pērk jaunu ēku diplomātiskās pārstāvniecības vajadzībām Eiropas Savienībā, Briselē

28.09.2005. 15:06

2005. gada 27. septembra Ministru kabineta sēdes darba kārtībā tika akceptēts rīkojuma projekts, kurš paredz atļaut Ārlietu ministrijai Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības vajadzībām pirkt nekustamo īpašumu Beļģijas Karalistē, Briselē Avenue des Arts 23. Jaunā Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ēka atradīsies Briseles Leopold sektorā, kas tiek dēvēts par "Eiropas kvartālu" – vietā, kur atrodas Eiropas Savienības (ES) galvenā mītne.

Patlaban telpas pārstāvniecības vajadzībām tiek īrētas. Ēkā ir arī citi īrnieki. Tajās nav iespējams nodrošināt drošības prasības, kādas piemērojamas ES un arī Latvijas klasificētās informācijas aizsardzībai. Pārstāvniecības darbības nodrošināšanai būtu nepieciešami 85–110 darbinieki, no tiem 15–20 Ārlietu ministrijas diplomāti, 30–40 nozaru ministriju atašeji, kā arī 40–50 administratīvie un līgumdarbinieki. Lai nodrošinātu visus darbiniekus ar darba vietām, ir nepieciešamas lielākas darba telpas pilnvērtīgai Latvijas interešu pārstāvēšanai ES institūcijās. Pārvākšanās uz jaunajām telpām šīs problēmas atrisinās, turklāt, tiks ietaupīti izdevumi reprezentācijas pasākumu veikšanai, jo ēkā atrodas lielas šim nolūkam paredzētas telpas.

Jaunās pārstāvniecības ēkas iegādes izmaksas sastāda 9 950 000 eiro. Samaksu veiks ar atlikto maksājumu desmit gadu laikā.

(teksta beigas)