Ārlietu ministrs Artis Pabriks piedalīsies Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomē

01.11.2004. 13:21
 

Otrdien, 2. novembrī, ārlietu ministrs Artis Pabriks Briselē piedalīsies Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomē (VLĀAP).

Vispārējo lietu padomē skatīs jautājumu par Eiropadomes darba kārtību un apstiprinās tās secinājumus. Eiropadome notiks šonedēļ, 4. un 5. novembrī, un tās dienaskārtībā ir jautājumi par Lisabonas stratēģiju, ES ilgtermiņa programmu brīvības, drošības un tiesiskuma stiprināšanai un ES iniciatīva "Communicating Europe".

Jautājumā par gatavošanos ES-Krievijas samitam Hāgā, kas notiks šā gada 11. novembrī VLĀAP jāvienojas par samitā panākamajiem uzdevumiem. Svarīgākais no tiem - mēģināt panākt vienošanos par ES-Krievijas Četru Kopējo telpu "Ceļa kartēm".  ES iestājas par "Ceļa karšu" pieņemšanu vienotā paketē, iekļaujot visus ES būtiskos jautājumus un intereses.

Diskusijās par ES ārējām attiecībām galvenie jautājumi būs par Tuvo austrumu miera procesu, Irāku, Lielo ezeru reģionu, Baltkrieviju, Somāliju un Gvineju-Bisavu.

Latvijas pozīcijas šajos jautājumos Ministru kabinets apstiprināja 26. oktobrī un Saeimas Eiropas lietu Komisija tās apstiprināja 29. oktobrī.

(teksta beigas)