Ārlietu ministrs Artis Pabriks rosinās diskusijas par ES Konstitucionālo līgumu

29.10.2004. 18:31
 

Pēc ES Konstitucionālā līguma parakstīšanas Romā ārlietu ministrs Artis Pabriks plāno rosināt sabiedriskas diskusijas par šo līgumu. Ministrs uzskata, ka ES Konstitucionālais līgums ir Latvijai nepieciešams un atbilst Latvijas nacionālajām interesēm. Viņš uzsver, ka par ES Konstitucionālo līgumu Latvijas sabiedrība ir jāinformē un jāizglīto, jo līgumā vienkopus ir iestrādāti ES darbības principi un mehānismi.

Informējam, ka pirms līguma parakstīšanas Romā ārlietu ministrs Artis Pabriks ir ticies gan ar centrālajiem žurnālistiem, gan arī ar masu mediju pārstāvjiem no Latvijas rajoniem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par ES Konstitucionālo līgumu. Ārlietu ministrija drukātā un iesietā veidā ir nosūtījusi līgumus publiskai lietošanai arī 33 Eiropas Savienības Informācijas punktos visā Latvijā. Konstitucionālais līgums latviešu valodā pieejams arī Ārlietu ministrijas mājas lapā http://www.mfa.gov.lv/lv/eu/konstitucionalais-ligums/.

Tuvākajos mēnešos Ārlietu ministrija, sadarbojoties ar citām institūcijām, tai skaitā, NVO Eiropas Kustība Latvijai un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, plāno organizēt informatīvus un izglītojošus pasākumus Rīgā un Latvijas reģionos. Artis Pabriks tuvākajos mēnešos apbraukās Latvijas pilsētas, lai piedalītos diskusijās reģionālajās augstskolās. Publiskās lekcijās tiks iesaistīti arī TeamEurope lektori, kā arī plašai lietošanai tiks sagatavoti metodoloģiskie materiāli, prezentācijas un izdales materiāli.

Artis Pabriks sabiedriskajās debatēs aicinās piedalīties arī citu ES dalībvalstu augstas amatpersonas, ārpolitikas ekspertus, masu mediju pārstāvjus, kā arī Eiropas Parlamenta Latvijas deputātus.

(teksta beigas)