Viļņā notiek Holokausta piemiņai veltīts izglītības seminārs

12.07.2018. 16:10

No 11. līdz 13. jūlijam Viļņā Gaona valsts ebreju muzejā notiek plašs seminārs  “Vietējā vēsture, pasniegšanas stratēģija un reģionālie sakari”.

Semināra dienas kārtībā ir jautājumi, kas ir saistīti ar holokausta vēsturi Baltijas reģionā, kā arī holokausta izglītības izaicinājumi un iespējas. Seminārā piedalās 19 skolotāji no Latvijas, un 23 – no Lietuvas. To organizē Nacisma un padomju okupācijas režīmu noziegumu Lietuvā izmeklēšanas starptautiskā komisija, Latvijas izglītības un zinātnes ministrija, Viļņas Gaona valsts ebreju muzejs, Francijas holokausta memoriāls (Memorial de la Shoah) un memoriāls “Jad Vašem” (Izraēla).

Semināru atklāja muzeja direktora vietniece Kamile Rupeikaite un semināra dalībniekus uzrunāja Nacisma un padomju okupācijas režīmu noziegumu Lietuvā izmeklēšanas starptautiskā komisijas vadītājs Ronaldas Račinskas,  Izraēlas vēstnieks Lietuvā Amirs Maimons, Lietuvas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Dainius Junevičius, Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis, Francijas holokausta memoriāla starptautisko attiecību vadītājs Bruno Boyer un Francijas kultūras institūta Lietuvā vadītājs Jean-Marie Sani.

Vēstnieks Einars Semanis savā uzrunā patiecās semināra organizētājiem, tai skaitā Latvijas izglītības un zinātnes ministrijai, par svarīgo iniciatīvu holokausta izglītības jomā. Vēstnieks atzīmēja, ka ļoti svarīga ir vēsturiskās atmiņas kopšana arī tad, ja ir jāatšķir traģiskas mūsu reģiona vēstures lapaspuses. Vēstnieks pasvītroja, ka “vēstures tiesa nekad nebeidzas”. Tāpat E.Semanis atzinīgi novērtēja semināra koncepciju, ka Latvijas un Lietuvas skolotāji un izglītotāji plašā nozīmē dalās savā pieredzē un iezīmē holokausta izglītības pilnveidošanas iespējas.

Foto:  Viļņas Gaona valsts ebreju muzejs

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā