Vēstnieks E.Semanis sveic Zarasu pilsētu Latvijas kultūras dienās

12.08.2017. 15:00

Š.g. 12.  augustā Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis apmeklēja Zarasu pilsētu. Vēstnieks bija goda viesis pilsētas 511. gadadienas svinīgajos pasākumos. Vēstnieks uzrunāja pilsētas Padomes svinīgo sanāksmi. Vēstnieks atzīmēja, ka Latvijas un likteņi savijās laikā un telpā. Jau nākošgad tiks svinētas Latvijas valsts un Lietuvas valsts atjaunošanas 100. gadadiena. E.Semanis pauda gandarījumu un pateicību Zarasu pilsētai par veiksmīgo pārrobežas sadarbību ar Latviju. Kā īpaši redzamus projektus vēstnieks atzīmēja sadarbību ar Daugavpili projektā “Eiropas pilsoņi” un informācijas tehnoloģiju jomā; sadarbību starp Zarasiem un Krāslavu un pārrobežu ceļu infrastruktūras sakārtošanu. Drīzumā tiek plānots parakstīt Zarasu sadarbības līgumu ar Jēkabpili.   

Vēstnieks pasvītroja, ka Baltu vienības diena, kuras centrālās svinības šogad norisināsies 23. septembrī Palangā, ir svarīgs latviešu un lietuviešu brālības simbols. E.Semanis norādīja: “Esam palikušas vienīgās divas dzīvās baltu tautas, un nav šaubu - mūsu pienākums ir kopt un sargāt mūsu mantojumu”. Tāpēc vēstnieks bija īpaši pateicīgs Zarasu mēram Nikolajam Gusevam un pilsētas iedzīvotājiem par Latvijas kultūras dienu organizāciju svētku laikā.  Kultūras dienu ietvaros, kas notiek no 11. līdz 14. augustam, Zarasai viesosies Daugavpils teātris, uzstāsies mūziķi – grupas “Dzelzs vilks” un “ Arnolds Jazz Band”, kā arī tiks atklāta plenēra “Zarasai – ezeru krasts” izstāde. Tajā piedalās Latvijas mākslinieki – Aivis Pizelis, Ilze Griezāne un Vija Stupāne. Vēstnieks piedalījās izstādes atklāšana.

Zarasi ir pilsēta un pašvaldības centrs Lietuvā. Pilsēta atrodas Latvijas pierobežā. Kūrortpilsēta un pilsētbūvniecības piemineklis. Pilsētā ir trīs ezeri: Zarasis, Zarasaitis un Balts. Zarasos ir novada muzejs, kas darbojas 19. gadsimtā būvētā ēkā. 

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā