Tautas deju ansamblis “Dancis” ieskandina Ziemassvētkus Lietuvā

14.12.2015. 15:30

12. decembrī  Viļņas Latviešu biedrībā notika Ziemassvētku ieskaņas pasākums, kurā ar koncertu uzstājās Latvijas Universitātes (LU) tautas deju ansamblis “Dancis”. Ar apveikuma uzrunām pasākumu atklāja aktrise Veltas Anužiene, vēstnieks Lietuvā Einars Semanis un Latviešu biedrības Viļņā vadītāja Gunta Rone. Klātesošos ar svētku priekšnesumu iepriecināja Līgas Tītes–Petrauskes vadītās Latviešu bērnu mūzikas skoliņas audzēkņi, kurus bija ieradies sveikt arī Ziemassvētku vecītis.

Savukārt 13. decembrī tautas deju ansamblis “Dancis” piedalījās Ziemassvētku pasākumā “Traķi – Ziemassvētku vecīšu galvaspilsēta,”  kuru organizēja Traķu pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lietuvā. Dejotāju profesionālo sniegumu noskatījās arī ārvalstu tūristi. Pasākums Traķu pilī tika organizēts jau piekto gadu, un dalībnieki tajā skatītājus priecē ar tautas deju un mūzikas priekšnesumiem.

Vēstniecība Lietuvā izsaka pateicību tautas deju ansambļa “Dancis” mākslinieciskajam vadītājam Rolandam Juraševskim un deju ansambļa dalībniekiem, kā arī LU biedrības "Juventus" kultūras vadītājam Andrim Bergmanim. 

LU tautas deju ansamblis “Dancis” ir viens no pieredzes un tradīcijām bagātākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā, un šogad tas svinēs 70. dzimšanas dienu. Tautas deju ansamblis “Dancis” ir uzstājies gandrīz visās Eiropas valstīs, kā arī ārpus tās, “Dancis” joprojām regulāri piedalās deju festivālos, ir vispasaules jaunatnes un studentu festivālu, kā arī starptautisko konkursu laureāts.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā