Taškentā pārrunā Latvijas un Uzbekistānas sadarbības iespējas lauksaimniecības jomā

06.09.2017. 16:42

6. septembrī Taškentā atklāja II Starptautisko augļu un dārzeņu gadatirgu, veltītu Uzbekistānas lauksaimniecības produkcijas eksportspējas paaugstināšanai. Gadatirgus atklāšanā Latviju pārstāvēja vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs un trešais sekretārs Harijs Batrags.

Atklāšanas pasākuma laikā Latvijas diplomāti ar Uzbekistānas vicepremjeru un Lauksaimniecības un ūdens pārvaldības ministru Zoiru Mirzajevu, ārlietu ministra vietnieku Saidikramu Nijazhodžajevu un ārējās tirdzniecības ministra vietnieku Sahibu Saifnazarovu pārrunāja Latvijas un Uzbekistānas sadarbības iespējas lauksaimniecības jomā, kā arī augļu un dārzeņu eksporta perspektīvas uz Eiropu.

Šā gada augustā Latvijas-Uzbekistānas biznesa foruma laikā Rīgā noslēgta vienošanās starp Latvijas kompāniju SIA “De Fonte Group” un Uzbekistānas AS “Uztrade” par tirdzniecības nama atvēršanu, kā arī loģistikas centra izveidošanu Liepājā. Centrs kalpos Uzbekistānas augstvērtīgo augļu un dārzeņu distribūcijai Eiropas Savienības valstīs.

II Starptautiskais augļu un dārzeņu gadatirgus notiek 6.-8. septembrī Taškentā, tajā piedalās kompānijas no dažādām pasaules valstīm.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā