Latvija pārstāvēta starptautiskā folkloras festivālā Samarkandā

29.08.2017. 14:38

28. augustā Uzbekistānas pilsētā Samarkandā notika vienpadsmitā starptautiskā folkloras festivāla „Sharq Taronalari” („Austrumu melodijas”) atklāšana, kuru apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs.

Festivāla laikā norisinās starptautiska zinātniskā konference “Nacionālo tradīciju veidošanās un attīstība austrumu tautu mūzikas kultūrā”, kurā piedalās arī eksperti no Latvijas, un kura veltīta jautājumiem par mūzikas kultūras vēsturisko mantojumu, attīstības tendencēm un ietekmi gan austrumu valstīs, gan citviet pasaulē. Savukārt festivāla atklāšanas dienā UNESCO paspārnē norisinājās starptautiska zinātniskā konference “Centrālāzijas Renesanse pasaules civilizācijas vēsturē”.

„Sharq Taronalari” festivāls Uzbekistānā notiek reizi divos gados. Šogad festivāls norisinās no 25. līdz 30. augustam un tajā piedalās dalībnieki no sešdesmit pasaules valstīm. Tā mērķis ir kultūras dialoga veicināšana pasaules valstu vidū un nacionālās mūzikas tradīciju stiprināšana. 2015. gadā Latviju festivālā pārstāvēja postfolka grupa „Iļģi”, kā arī etnoroka grupa „Laimas Muzykanti”.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā