Uzbekistānā apspriež Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā projekta īstenošanu

15.07.2017. 18:06

13.-14. jūlijā Taškentā notiek Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. posma Koordinācijas grupas un projektā iesaistīto donorvalstu un institūciju sanāksmes.

Programmas BOMCA sanāksmes norisinās Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvju vadībā, jo Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā Eiropas Komisijas finansētās programmas BOMCA 9. posma ieviešanā. Latviju šajos pasākumos pārstāv BOMCA koordinatora vietnieks, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes priekšnieks pulkvedis Vladimirs Zaguzovs, BOMCA 9. posma reģionālais vadītājs, Iekšlietu ministrijas atašejs Kazahstānā un Kirgizstānā pulkvežleitnants Raitis Tiliks un Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks Igors Apokins.

Uzbekistānas pusi Koordinācijas grupas sanāksmē pārstāv Valsts robežapsardzības komitejas, Valsts muitas komitejas, Augstākā militārā muitas institūta un Valsts veterinārijas komitejas speciālisti, kā arī Ārlietu ministrijas un Lauksaimniecības un ūdenssaimniecības ministrijas pārstāvji.

Taškentā notiekošo pasākumu mērķis ir apspriest programmas BOMCA realizācijas gaitu Uzbekistānā, tās galvenos aspektus un sasniegto progresu, nodrošināt projekta pasākumu monitoringu un to atbilstību programmas mērķiem un gaidāmajiem rezultātiem, atgriezeniskās saites nodrošināšana ar nacionālajiem partneriem – Uzbekistānas puses rekomendāciju apspriešana, kas saistītas ar pasākumu satura uzlabošanu, informēšana par iepriekš saņemto rekomendāciju izmantošanu darbā, kā arī 2017. gadā plānoto pasākumu prezentācija un saskaņošana.   

Tikšanās laikā tika uzvērts, ka 2017. gada pirmajā pusē 80 Uzbekistānas puses partnerorganizāciju dalībnieki ir piedalījušies 11 dažādos nacionālos un reģionālos programmas BOMCA organizētos pasākumos. Tikpat aktīva dalība no projekta partneru puses gaidāma arī turpmākajos 9 pasākumos, kurus paredzēts noturēt līdz šī gada beigām.     

Latvijas Valsts robežsardze ir galvenais Eiropas Komisijas finansētās programmas BOMCA 9. posma ieviesējs, kas koordinē arī citu ES dalībvalstu iesaistītos dalībniekus. Projekta BOMCA galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai. Pašlaik ar Centrālāzijas reģiona valstīm tiek saskaņots lēmums par šī projekta darbības laika pagarināšanu.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā