Ziņu iekļaušana Iedzīvotāju reģistrā (Laulību reģistrācija/šķiršana)

03.01.2018. 21:28

Lai veiktu izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā sakarā ar to, ka ir mainījies personvārds pēc laulībām, uz Latvijas vēstniecību nepieciešams atsūtīt aizpildītu iesniegumu par laulības noslēgšanu ārvalstīs. Minētajā iesniegumā jānorāda pirmslaulības uzvārds un uzvārds pēc laulības noslēgšanas latviešu valodā. Ja nepieciešama konsultācija par uzvārda latviskošanu, lūdzam sazināties ar Latviešu valodas aģentūru, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Papildus lūdzam pievienot pavadvēstuli, tajā norādot savu kontaktinformāciju.

Iesniegumam jāpievieno abu laulāto personu pases datu lapas kopijas ar uzrakstu "Es, vārds, uzvārds, piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai (datums un paraksts)", kā arī laulības apliecības oriģināls, kas apstiprināts ar dokumenta starptautiskās atzīšanas apliecinājumu "Apostille". Dokumentu ar Apostille apliecinās tā štata Office of the Secretary of State, kurā slēgta laulība.

Pēc tam, kad attiecīgās izmaiņas ir reģistrētas Latvijas Republikas Iedzīvotāju reģistrā, persona var pieteikties jaunam personu apliecinošam dokumentam.

Ja laulību rezultātā  Jūsu personvārds nav mainījies, tas norādāms iesniegumā.

Par laulības šķiršanu:

Lai veiktu izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā sakarā ar to, ka ir mainījies personvārds pēc laulības šķiršanas, uz Latvijas vēstniecību jāatsūta Iesniegums par laulības šķiršanu vai atzīšanu par neesošu ārvalstī, kā arī tiesas lēmuma oriģināls par laulības šķiršanu, kas apstiprināts ar  "Apostille".

Ja laulības šķiršanas rezultātā Jūsu personvārds nav mainījies, tas norādāms iesniegumā.

Oriģinālo dokumentu nosūtīšanai atpakaļ, lūdzu pievienojiet iepriekšapmaksātu aploksni ar Jūsu korespondences adresi. Ja aploksne netiks iekļauta, vēstniecība Jūsu dokumentus atpakaļ sūtīs ar USPS. Ja vēlaties, lai dokumenti tiktu sūtīti ar ierakstītu vēstuli, lūdzu, pievienojiet money order par 20,- USD, bet, ja dokumentus vēlaties saņemt ar kurjerpastu FedEx, lūdzu, pievienojiet money order par 30,- USD.

Ziņu aktualizēšana Iedzīvotāju reģistrā ir bezmaksas pakalpojums. Ziņu iekļaušana aizņem apmēram vienu mēnesi. Par ziņu aktualizēšanu, lūdzu, zvaniet uz vēstniecības tālruņa numuriem: 202-328-2882, 202-328-2881 vai 202-328-2883.