Notariālās darbības

16.08.2016. 11:50

Vēstniecība veic dokumentu notariālo apstiprināšanu tikai Latvijas pilsoņiem, Latvijas nepilsoņiem un personām, kurām Latvijā ir piešķirts bezvalstnieka, bēgļa vai alternatīvais statuss, ja:

  • šīs personas pastāvīgi dzīvo konsulārās amatpersonas konsulārajā apgabalā;
  • šīs personas saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 10.panta pirmās daļas 10.punktu un 15.panta otro daļu ir paziņojuši par savas dzīvesvietas adresi ārvalstī.

Latvijas pases turētājiem, kuri īslaicīgi uzturas ārvalstīs, notariālās darbības veic tikai ārkārtas gadījumos.

Ārzemniekiem notariālās darbības veic tikai tad, ja notariālo aktu vai apliecinājumu nav iespējams saņemt pie ārvalstu notāra, kā arī, ja šo dokumentu paredzēts izmantot Latvijā.

Vēstniecībā iespējams saņemt šādus notariālos pakalpojumus:

  • Apstiprināt pilnvaru, bet tikai bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju interešu pārstāvībai;
  • Saņemt apliecinājumu (ka persona dzīva);
  • Saņemt izrakstu no notariālo aktu grāmatas, aktu un apliecinājumu reģistra;
  • Apliecināt paraksta īstumu;
  • Apliecināt norakstus un tulkojumu pareizību;

Lai vēstniecībā notariāli apstiprinātu personas parakstu zem pilnvaras, līguma vai cita dokumenta, personai vēstniecībā jāierodas personīgi, līdzi ņemot Latvijas izdotu personas apliecinošu dokumentu, iepriekš pierakstoties uz konkrētu pieņemšanas laiku. Iepriekš sastādītais notariālā akta teksts pirms vizītes obligāti jānosūta uz vēstniecības konsulāro e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ja vēstniecībā nevar ierasties personīgi, tad dokumenta vai personas paraksta apstiprināšana jāveic pie ASV notāra (public notary), pēc tam papildus veicot dokumenta apstiprināšanu ar “Apostille” .