Dubultpilsonība

14.05.2018. 20:31

2013.gada 1.oktobrī spēkā stājās Pilsonības likuma grozījumi, kas pieļauj dubultpilsonības izveidošanos.

I. Ja Jums jau ir Latvijas pilsonība un esat kļuvis arī par citas valsts pilsoni, tad Jums ir jāinformē Latvijas iestādes par dubultpilsonību. Lai to izdarītu, nosūtiet uz vēstniecību:

  • iesniegumu (veidlapu meklējiet šeit)
  • otrās pilsonības valsts pases kopiju (vai citu dokumentu kas apliecina, ka esat šīs valsts pilsonis).

Valstu sarakstu, ar kurām ir pieļaujama dubultpilsonības izveidošanās, meklējiet šeit.

SVARĪGI! Ja Jūs esat kļuvis par tādas valsts pilsoni, ar kuru nav pieļauta dubultpilsonības izveidošanās, tad Jūsu pienākums ir atteikties no Latvijas pilsonības.

II. Ja Jūs esat citas valsts pilsonis un vēlaties pieteikties Latvijas pilsonībai, tad Jums vispirms jānoskaidro vai Jums ir pamats pieteikties Latvijas pilsonībai. Ja Jums ir vairāk nekā viens pamatojums Latvijas pilsonības pieprasīšanai, tad Jums ir jāizvēlas viens no pamatojumiem un jāiesniedz attiecīgie dokumenti. Noskaidrot, vai Jums ir pamats Latvijas pilsonības pieprasīšanai, kā arī to, kādi dokumenti Jums ir jāiesniedz, varat Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā, spiediet šeit

SVARĪGI! Pilsonības pieteikuma izskatīšanas un pilsonības piešķiršanas termiņi ir atšķirīgi: ja pieprasāt pilsonību pamatojoties uz faktu, ka Jūsu dzimšanas brīdī vismaz viens no vecākiem bija Latvijas pilsonis, tad Jūsu iesniegtie dokumenti Latvijā tiks izskatīti viena mēneša laikā. Ja pilsonību pieprasāt kā trimdinieks vai tā pēctecis, tad pieteikumu izskatīs četru mēnešu laikā. Ja pieprasāt pilsonību uz Jūsu etniskās izcelsmes pamata, tad pilsonību varat saņemt viena gada laikā pēc dokumentu iesniegšanas un valodas pārbaudes nokārtošanas Latvijā.

Latvijas pilsonības pieprasījumus varat sūtīt pa tiešo Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kas ir kompetentā iestāde pilsonības piešķiršanas jautājumos. Pilsonības pieprasījumus varat sūtīt arī uz Latvijas vēstniecību ASV, kas tos tālāk pārsūtīs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

Gadījumā, ja Jūs izvēlaties pilsonības pieprasījumu sūtīt ar Latvijas vēstniecības starpniecību, tad pievienojiet samaksu 60 USD (samaksu var veikt tikai ar Money order uz Embassy of Latvia vārda).

SVARĪGI! Sūtot dokumentus pa tiešo uz Latviju, sūtiet tikai notariāli apliecinātas dokumentu kopijas, kuras apliecinātas arī ar Apostille attiecīgās pavalsts Office of the Secretary of State. Izņēmums ir tikai Jūsu pases kopija, kuru varat sūtīt bez jebkāda veida apliecinājumiem.

Ja pilsonības pieteikumu esat izlēmis sūtīt ar vēstniecības starpniecību, tad varat iesūtīt arī dokumentu oriģinālus, kurus vēstniecībā nokopēs, apliecinās kopijas un oriģinālus nosūtīs Jums atpakaļ.

SVARĪGI! Dokumentu oriģinālu nosūtīšana atpakaļ ir maksas pakalpojums. Par dokumentu nosūtīšanu ar United States Postal services ierakstītu sūtījumu samaksa ir 20 USD, par dokumentu nosūtīšanu ar Fedaral Express kurjerpastu samaksa ir 40 USD. Samaksu var veikt tikai ar Money order uz Embassy of Latvia vārda. Izvēlaties Jums pieņemamāko dokumentu nosūtīšanas veidu.

Atceraties: Ja iesūtāt ASV dokumentu oriģinālus (dzimšanas, laulību apliecības), tad tiem jābūt apliecinātiem ar Apostille. Eiropas Savienības valstu izdotajiem dokumentiem nav nepieciešama apliecināšana ar Apostille.

SVARĪGI! Par pilsonības piešķiršanu (vai nepieciešamību iesniegt papildus dokumentus) Jums tiks paziņots rakstiski. Aizpildot iesniegumu lūdzu pārbaudiet Jūsu adreses, telefona numura un e-pasta adreses pareizību!

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes adrese: Čiekurkalna 1.līnija 1, korp.3, Rīga, LV-1026, Latvija; telefoni +(371)67219289, +(371)67219485, +(371)67219116; e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; mājas lapa www.pmlp.gov.lv .

Latvijas vēstniecības ASV adrese: 2306 Massachusetts Avenue NW, Washington DC 20008, telefons +1-202-328-2840; +1-202-328-2881; +1-202-328-2882, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Pilsonības likums  

Ministru kabineta noteikumi „Kārtība, kādā personu reģistrē par Latvijas pilsoni''