Bērna reģistrācija Latvijas pilsonībā

25.05.2017. 17:20

Lai ārvalstī dzimušu bērnu reģistrētu Latvijas pilsonībā, Jums uz vēstniecību jāatsūta šādi dokumenti:

  • Aizpildīts un parakstīts iesniegums no abiem vai viena vecāka (iesniegumu aizpilda tas vecāks, kurš ir Latvijas pilsonis):
    1.        Iesniegums bērna reģistrēšanai līdz 15 gadu vecumam;
    2.        Iesniegums personas no 15 gadu vecuma reģistrēšanai;
  • Bērna dzimšanas apliecības oriģināls vai notariāli apliecināta kopija, kas apliecināta ar Apostille (Apostille ir starptautisks dokumenta īstuma apliecināšanas veids). Dokumentu ar Apostille apliecinās tā štata Office of the Secretary of State, kurā dzimis Jūsu bērns. Plašāka informācija pieejama internetā: http://www.apostille.net. Bērna vārds un uzvārds iesniegumā jānorāda latviskajā transkripcijā. Ja Jums rodas šaubas par vārda un/vai uzvārda atveidi, lūdzam rakstiski sazināties ar Latviešu valodas aģentūru: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
  • Abu vecāku pasu kopijas.
  • Bērna ASV (vai citas valsts) izsniegtas pases kopija (ja tāda ir ).
  • Iepriekšapmaksāta aploksne ar Jūsu korespondences adresi oriģinālo dokumentu nosūtīšanai atpakaļ. Ja aploksne netiks pievienota, vēstniecība Jūsu dokumentus atpakaļ sūtīs ar USPS. Ja vēlaties, lai dokumenti tiktu sūtīti ar ierakstītu vēstuli, lūdzu pievienojiet money order par 20,- USD, bet, ja dokumentus vēlaties saņemt ar kurjerpastu FedEx, lūdzu, pievienojiet money order par 30,- USD.

Ja Jūsu bērns ir 15 gadus vecs, papildus iepriekšminētajiem dokumentiem uz vēstniecību jāatsūta bērna aizpildīts un parakstīts iesniegums (skat. augstāk). iesnieguma tekstā jāraksta "Lūdzu reģistrēt mani par Latvijas pilsoni, jo manā dzimšanas brīdī mans tēvs/ mana māte/ mani vecāki bija Latvijas pilsoņi". Šajā gadījumā vecāku aizpildīts iesniegums nav jāsūta.

Visus dokumentus, lūdzu, nosūtiet uz vēstniecības adresi: Consular Division, Embassy of Latvia, 2306 Massachusetts Ave, NW, Washington, DC 20008.

Mēs nokopēsim dzimšanas apliecību ar Apostille un oriģinālu nosūtīsim Jums atpakaļ. Dokumentu kopijas mēs atbilstoši noformēsim un nosūtīsim uz Rīgu, uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi ziņu iekļaušanai Iedzīvotāju reģistrā. Vidēji 4-8 nedēļu laikā uz Jūsu adresi tiks nosūtīts Apliecinājums no Latvijas par to, ka Jūsu bērns reģistrēts kā Latvijas pilsonis un viņam piešķirts personas kods. Pēc Apliecinājuma saņemšanas Jūs variet pieteikties pilsoņa pases izgatavošanai.

Atgādinām, ka kopš 2013.gada 1.oktobra spēkā stājušies Pilsonības likuma grozījumi, kas pieļauj dubultpilsonību ar ASV un citām NATO, ES un EEZ dalībvalstīm, kā arī ar Austrāliju, Brazīliju un Jaunzēlandi.