Bērna reģistrācija Latvijas pilsonībā

05.04.2018. 21:21

Lai ārvalstī dzimušu bērnu reģistrētu Latvijas pilsonībā, Jums vēstniecībā personīgi vai pa pastu jāiesniedz šādi dokumenti:

 

1. aizpildīts un parakstīts iesniegums no abiem vai viena vecāka (iesniegumu aizpilda tas vecāks, kurš ir Latvijas pilsonis):

Bērna vārds un uzvārds iesniegumā jānorāda latviskajā transkripcijā. Ja Jums rodas šaubas par vārda un/vai uzvārda atveidi, lūdzam rakstiski sazināties ar Latviešu valodas aģentūru: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

2. bērna dzimšanas apliecības oriģināls vai notariāli apliecināta kopija, kas apliecināta ar Apostille. Dokumentu ar Apostille apliecinās tā štata Office of the Secretary of State, kurā dzimis Jūsu bērns;

3. abu vecāku pasu kopijas ar uzrakstu:

“Es, vārds, uzvārds piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai. datums un paraksts”;

4. bērna  ASV pases datu lapas kopija (ja tāda ir);

5. iepriekš apmaksāta aploksne ar Jūsu korespondences adresi oriģinālo dokumentu nosūtīšanai atpakaļ. Ja aploksne netiks pievienota, vēstniecība Jūsu dokumentus atpakaļ sūtīs ar USPS. Ja vēlaties, lai dokumenti tiktu sūtīti ar ierakstītu vēstuli, lūdzu pievienojiet Money Order 20 USD apmērā, bet, ja dokumentus vēlaties saņemt ar kurjerpastu FedEx, lūdzu, pievienojiet Money Order 40 USD apmērā.

Ja Jūsu bērns ir 15 gadus vecs, papildus iepriekšminētajiem dokumentiem uz vēstniecību jāatsūta bērna aizpildīts un parakstīts iesniegums (skat. augstāk). Iesnieguma tekstā jāraksta "Lūdzu reģistrēt mani par Latvijas pilsoni, jo manā dzimšanas brīdī mans tēvs/ mana māte/ mani vecāki bija Latvijas pilsoņi". Šajā gadījumā vecāku aizpildīts iesniegums nav jāsūta.

Visus dokumentus, lūdzu, nosūtiet uz vēstniecības adresi: Consular Division, Embassy of Latvia, 2306 Massachusetts Ave, NW, Washington, DC 20008.

Vēstniecībā tiks nokopēta bērna dzimšanas apliecība ar Apostille un tās oriģināls nosūtīts Jums atpakaļ. Vidēji viena mēneša laikā uz Jūsu adresi (e-pasta adresi) tiks nosūtīts Apliecinājums no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par to, ka Jūsu bērns reģistrēts kā Latvijas pilsonis un viņam piešķirts personas kods. Pēc Apliecinājuma saņemšanas Jūs varēsiet pieteikties pilsoņa pases noformēšanai bērnam.

Atgādinām, ka kopš 2013. gada 1. oktobra ir spēka Pilsonības likuma grozījumi, kas pieļauj dubultpilsonību ar ASV un citām NATO, ES un EEZ dalībvalstīm, kā arī ar Austrāliju, Brazīliju un Jaunzēlandi.