Latvijas ekonomiskās attiecības ar ASV

06.04.2017. 12:28

Latvijai un ASV ir stabilas ekonomiskās attiecības, uz ko norāda Latvijas uzņēmēju interese un eksporta palielināšanās nišas produktos ar pievienoto vērtību. Pieaugot uzņēmēju interesei par Ziemeļamerikas tirgu, 2017. gadā tiks atvērta LIAA pārstāvniecība ASV.

2016. gadā kopējais preču tirdzniecības apgrozījums palielinājies par 8%, salīdzinot ar 2015. gadu.  Sadarbības potenciāls ir IT, jaunuzņēmumu, finanšu tehnoloģiju, pārtikas rūpniecības sektoros.

Veiksmīgas Latvijas uzņēmumu investīcijas ASV ir “Valmiera Glass USA Corp.” ražotnes būvniecība Dublinā, Džordžijas pavalstī, kā arī “Printful” filiāles atvēršana Šarlotē, Ziemeļkarolīnā.

Pēc Lursoft datiem ASV investīcijas Latvijā uz 13.03.2017. sastādīja EUR 357 milj., ieņemot 9. vietu Latvijas lielāko investoru vidū. Kā ASV investīciju veiksmes stāstus Latvijā var minēt – Cabot un Cytec (ķīmiskā rūpniecība), Exigen Services (programmatūras ārpakalpojumu izstrāde), Groglass (anti-reflektīvā stikla ražošana), Jeld-Wen (durvju plākšņu ražošana).

Latvijas ekonomisko attiecību ar ASV statistika