Informācija par Latvijas pašvaldību vēlēšanām

07.04.2017. 20:41
Informācija par Latvijas pašvaldību vēlēšanām

2017. gada 3. jūnijā Latvijā notiks Latvijas pašvaldību vēlēšanas.

Ārvalstīs vēlēšanu iecirkņi netiks organizēti, un Latvijas pārstāvniecības, tajā skaitā Latvijas vēstniecība ASV, pašvaldību vēlēšanu organizēšanā un norisē netiks iesaistītas.

Ārvalstīs dzīvojošie Latvijas pilsoņi no 25. marta līdz 16. maijam var pieteikties balsošanai tajā Latvijas pašvaldībā, kurā reģistrēts nekustams īpašums (ja īpašumi ir vairākās pašvaldībās, tad vienā no tām), vai atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai Latvijā. Par iespēju pieteikties balsošanai pēc nekustāmā īpašuma atrašanās vietas aicinām sekot informācijai Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Pašvaldību vēlēšanās varēs piedalīties tikai klātienē, personīgi ierodoties Latvijā noteiktā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā - sestdien, 2017. gada 3. jūnijā, vai iepriekšējā balsošanā trīs dienas pirms noteiktās vēlēšanu dienas - no 2017. gada 31. maija līdz 2. jūnijam.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būs balsstiesīgajiem Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu un kuriem:

  1. 90 dienas pirms vēlēšanām, t.i. 2017. gada 5. martā, bija deklarēta dzīvesvieta Latvijā, vai

  2. Latvijā ir reģistrēts nekustamais īpašums un kuri līdz 2017. gada 16. maijam būs reģistrējušies balsošanai vēlēšanu iecirknī tajā pašvaldībā, kurā reģistrēts nekustamais īpašums.

Sīkāka informācija par vēlēšanām pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē: https://www.cvk.lv/pub/public/

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vēlētājiem uz deklarēto dzīvesvietas adresi Latvijā ir nosūtījusi vēstuli ar informāciju par vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts. Vēstules ar paziņojumiem tiek nosūtītas tikai tiem vēlētājiem, kuriem ir deklarēta dzīvesvieta Latvijā. Šajā gadījumā noskaidrot savu pašvaldību vēlēšanu iecirkni var arī internetā - Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

Ja rodas jautājumi par pašvaldību vēlēšanām Latvijā, aicinām sazināties ar Centrālo vēlēšanu komisiju pa uzziņu tālruni +371 6704 9999.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā