Vēstnieks Andris Teikmanis informē ASV Transporta departamentu par Latvijas transporta projektiem

22.03.2017. 15:51
Vēstnieks Andris Teikmanis informē ASV Transporta departamentu par Latvijas transporta projektiem

21. martā vēstnieks Andris Teikmanis tikās ar ASV transporta sekretāres vietnieci aviācijas un starptautiskās sadarbības jautājumos Sjūzenu Makdermotu (Susan McDermott, Deputy Assistant Secretary for Aviation and International Affairs).

Tikšanās laikā A.Teikmanis vērsa uzmanību uz Latvijas augsti attīstīto transporta un loģistikas pakalpojumu jomu. Vēstnieks atzīmēja Rīgas lidostas straujo izaugsmi, augošos dzelzceļa konteineru kravu pārvadājumus no Latvijas ostām līdz galamērķiem Centrālajā Āzijā un Ķīnā kā arī jaunās iespējas, ko dod Rail Baltica projekts. A.Teikmanis aicināja amerikāņu uzņēmumus aktīvāk izmantot Latvijas transporta tīklu savu kravu piegādēm Baltijas jūras, Ziemeļaustrumeiropas un Neatkarīgo Valstu Savienības (NVS) reģionā.

Puses atzīmēja Eiropas Savienības un ASV vienošanos par gaisa satiksmi (Open Skies Agreement), kurai šogad aprit desmitā gadskārta. Vienošanās rezultātā Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic ir ieguvusi tiesības izmantot t.s. codeshare pakalpojumus, lai veicinātu sadarbības lidojumus no Rīgas lidostas uz Ņujorkas JFK lidostu ASV. Puses apsprieda arī iespējas airBaltic lidmašīnu tiešajiem lidojumiem uz galamērķiem ASV.

ASV Transporta departamenta pārstāve uzteica Latvijas transporta pakalpojumu sektora globālās ambīcijas, kā arī pauda gatavību dalīties ekspertīzē par aviācijas un dzelzceļa pakalpojumu plānošanas un drošības jautājumiem.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā