Satiksmes ministrs aicina ASV uzņēmējus uz sadarbību transporta jomā

25.11.2016. 19:22

21.-24. novembrī satiksmes ministrs Uldis Augulis un Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš darba vizītē apmeklēja Amerikas Savienotās Valstis (ASV), lai prezentētu Latvijas transporta infrastruktūras un pakalpojumu piedāvājumu ASV amatpersonām un uzņēmumiem.

Vašingtonā ministrs un valsts sekretārs tikās ar Valsts departamenta, Transportēšanas pavēlniecības (US TRANSCOM), Amerikas-Centrāleiropas Biznesa padomes (ACEBA) unASV-Krievijas (USRBC) Biznesa padomes vadību, kā arī apmeklēja industriālo parku un ostu terminālu Kvonsetas (Quonset) un Providences ostās (Rodailendas pavalstī).

Satiksmes ministrijas vadība prezentēja Latvijas transporta infrastruktūras un multimodālos tranzīta pakalpojumu piedāvājumu ASV kravu saņemšanai Latvijas ostās un tālākai pārvadāšanai Ziemeļeiropas reģionā, kā arī NVS un Centrālāzijas valstīs. Tika pārrunāti ostu sadarbības un attīstības jautājumi, lai sekmētu pieredzes apmaiņu ostu infrastruktūras pārveidē atbilstoši aktuālajām pārkraujamo kravu nepieciešamībām.

Ministrs U.Augulis aicināja ASV uzņēmējus attīstīt loģistikas centrus Latvijas ostās, izmantojot speciālo ekonomisko zonu nodokļu atvieglojumus, kā arī izmantot Latvijas dzelzceļa transporta savienojumus ar Ķīnu, ko jau atzinīgi novērtējuši Ķīnas uzņēmēji un šīs valsts augstākas valsts amatpersonas Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) samita laikā šā gada 4.-6. novembrī Rīgā.

ASV sarunu partneri paudu interesi par Latvijas transporta pakalpojumu piedāvājumu, kas ievērojami attīstījies, gūstot pieredzi no dalības Ziemeļu izplatīšanas tīklā (NDN), kad Latvija apliecināja sevi, kā nozīmīgs ASV valdības partneris, nodrošinot piegādes sabiedroto spēkiem Afganistānā. Šobrīd ASV ostas un uzņēmēji aizvien aktīvāk apzina iespējas eksportēt enerģētikas resursus un preces uz Ziemeļeiropas un Baltijas jūras reģioniem, kā arī strādā pie komerciāli izdevīgu transportēšanas risinājumu izveides.

Vizītes laikā ASV satiksmes ministru pavadīja un piedalījās tikšanās Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, kā arī goda konsuls Džons Bolis (John Bolis), kurš sniedza atbalstu ministra vizītei Rodailendā.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā