Ļvovā atklāta Latvijas Republikas Goda konsulāta informatīvā plāksne

21.04.2017. 09:21

Vakar Ukrainas rietumu lielākajā pilsētā Ļvovā tika atklāta informatīvā plāksne par godu Latvijas un Ukrainas ilggadējam diplomātiskajām attiecībām. To atklāja uz nama fasādes, kurā jau 1929-1939 gados atradās Latvijas Republikas Goda konsulāts Ļvovā – Saksaganskogo ielā 1. Pasākumā piedalījās Latvijas Republikas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns, Ļvovas mērs Andrejs Sadovijs un Latvijas Goda konsuls Volodimirs Garcula.

Vēstnieks Juris Poikāns uzsvēra, ka šī plāksne atklājums būs vēl viens atgādinājums par daudzveidīgo Ļvovas vēsturi: "Es ļoti priecājos, ka beidzot esam īstenojuši šo projektu. Es esmu pārliecināts, ka tas ir ļoti svarīgs notikums Latvijas un Ukrainas attiecībās. Šogad mēs arī atzīmējam mūsu valstu diplomātisko attiecību dibināšanas 25. gadadienu. Ļvova ir ļoti savdabīga un skaista, daudzas valstis un tautas ir atstājušas šeit kultūras liecības. Un ir svarīgi to neaizmirst. Mēs atceramies Latvijas Goda konsulātu, kas šeit darbojās no 1929. gada līdz Polijas okupācijai".

Savukārt Ļvovas mērs Andrejs Sadovijs norādīja: "Šodien Ļvovai ir ļoti laba diena. Mums ir gods uzņemt mūsu pilsētā Latvijas vēstnieku. Un arī mums ir liels gods piedalīties un kopīgi pieminēt laiku, kad šajā ēkā atradās Konsulāts. Paldies vēstniekam, paldies Latvijas Republikas Goda konsulam, Ārlietu ministrijai un visiem, kas ir piedalījās šajā pasākumā. Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā Ļvovā jau tika parakstīta vienošanās par partnerattiecībām ar Rīgu. Dod Dievs, lai mēs aktīvi attīstām šo sadarbību un izdarām daudz labu darbu".

Atgādinām, ka pašreizējais Latvijas Republikas Goda konsulāts Ļvovā strādā kopš 2005. gada.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: Ivana Mazepi iela 6B, 01901, Kijeva, Ukraina.
Telefons: +38 044 490 70 30
Fakss: +38 044 490 70 35
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr    twtr

Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā