Latvijas goda konsuli Ukrainā Kijevā pārrunā 2017. gadā plānotās aktivitātes

15.02.2017. 13:25

15. februārī Latvijas vēstniecībā Ukrainā notika Latvijas goda konsulu un goda konsulu kandidātu tikšanās, lai pārrunātu 2017. gadā plānotās aktivitātes.

Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns pateicās Latvijas goda konsuliem par sniegto ieguldījumu Latvijas un Ukrainas divpusējo kontaktu stiprināšanā, kā arī Latvijas kultūras un uzņēmējdarbības popularizēšanā Ukrainā. Izteica cerību, ka šogad izdosies atvērt goda konsulātus arī Harkovas, Dņepropetrovskas, Hersonas un Nikolajevas apgabalos.

Ņemot vērā aizvien pieaugošo Latvijas augstāko izglītības iestāžu interesi par studentu piesaistīšanu no Ukrainas, Latvijas goda konsuli Ukrainā ir gatavi sniegt nepieciešamo atbalstu studentu piesaistīšanai arī Ukrainas reģionos ārpus Kijevas. Tāpat tiks turpināts darbs, organizējot kultūras pasākumus Čerņigovā, Ļvovā un Odesā.

Saskaņā ar Goda konsulu teikto Ukrainas reģionos pieaug interese par sadarbību ar Latviju medicīnas tūrisma veicināšanā, uzņēmējdarbības, t.sk. pārtikas produktu tirdzniecības, veicināšanā, kā arī satiksmes sakaru stiprināšanā.

Ukrainā šobrīd darbojas trīs Latvijas goda konsulāti: Čerņigovas, Ļvovas un Odesas apgabalos. Tomēr, ņemot vērā būtisko atbalstu, ko sniedz goda konsulāti, Latvijas vēstniecība strādā pie jaunu goda konsulātu atvēršanu arī citos Ukrainas apgabalos.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: Ivana Mazepi iela 6B, 01901, Kijeva, Ukraina.
Telefons: +38 044 490 70 30
Fakss: +38 044 490 70 35
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr    twtr

Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā