Ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Ata Sjānīta uzruna

A Sjanits dec 14 vert

Cienījamās dāmas un godātie kungi!

Šogad aprit deviņdesmit gadi kopš Latvijas un Turcijas diplomātisko attiecību nodibināšanas. Abu valstu diplomātisko attiecību sākums meklējams 1925. gadā. Laikiem mainoties un pārtrūkstot Latvijas valstiskumam, kādu to zinājām kopš Republikas dibināšanas 1918. gada 18. novembrī, 50 gadus nevarējām turpināt stiprināt saites starp mūsu tautām. Neraugoties uz to, Turcija neatzina Latvijas aneksiju un inkorporāciju PSRS, par ko esam pateicīgi Turcijas tautai vēl šodien.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas diplomātiskās attiecības abu valstu starpā tika atjaunotas 1991. gada 22. oktobrī, ļaujot mums atkal turpināt ārēju spēku iepriekš pārtraukto valstu draudzības un sadarbības kursu.

Vēsturiski veidojušās labās divpusējās attiecības 2005. gadā vainagojās ar savstarpēju vēstniecību atklāšanu abu valstu galvaspilsētās. Tādējādi tika pavērts ceļš vēl ciešākai sadarbībai, caur to sniedzot iespēju arī abu valstu iedzīvotājiem tuvāk iepazīt vienam otru.

Ievērojamu intensitāti attiecības ir sasniegušas tieši pēdējos divos gados, kad Latvijā valsts vizītēs viesojās gan toreizējais Turcijas prezidents Abdula Gils (Abdullah Gül), gan jaunievēlētais Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan), kurš izvēlējās Latviju kā pirmo ES dalībvalsti, ko apmeklēt pēc stāšanās amatā.  Savukārt Latvijas Valsts Prezidents Andris Bērziņš devās valsts vizītē uz Turciju pagājušā gada pavasarī.

Šāda attiecību intensitāte nav nejauša. Mēs neesam aizmirsuši un novērtējam Turcijas atbalstu mūsu iestāšanās procesā NATO, un Latvija ir to valstu starpā, kas atbalsta Turcijas dalību Eiropas Savienībā.

Nobeigumā gribu novēlēt abām mūsu valstīm, nākamajā desmitgadē sagaidot savu simtgadi, īstenot visus to nospraustos mērķus.

Latvijas vēstniecība Turcijā

26.04.2016. 16:44

Vēstnieks ir arī nerezidējošais vēstnieks Irākas Republikā un Irānas Islāma Republikā

Adrese:

Reşit Galip Caddesi, No.95 G.O.P. Çankaya, Ankara, Turkey

vestnieciba turcija
Tālrunis:

+903 12 405 6136

Fakss:

+903 12 405 6137

E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Darba laiks:

Darba dienās no 9.00 līdz 17.00

Ārkārtas situācijās ārpus vēstniecības darba laika lūdzam sazināties ar
Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dežuranta tālruni: +371 26 33 77 11.

 

Konsulārā nodaļa:

Visi pakalpojumi vēstniecībā tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta, ko iespējams saņemt, zvanot uz zemāk redzamo telefona numuru vēstniecības darba laikā +903 12 405 6138 

Vēstniecība ir slēgta Latvijas svētku dienās:

1. janvāris

Jaungada diena

*

Lielā Piektdiena, Pirmās Lieldienas un otrā Lieldienu diena

1. maijs

Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena

4. maijs

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena

*

maija otrā svētdiena - Mātes diena

23. jūnijs

Līgo diena

24. jūnijs

Jāņu diena (vasaras saulgrieži)

18. novembris

Latvijas Republikas Proklamēšanas diena

24. - 26. decembris

Ziemassvētki (ziemas saulgrieži)

31. decembris

Vecgada diena