Informācija par darba iespējām Latvijā

16.01.2015. 12:57

Informācija un konsultācijas jautājumos no valsts puses par darba tirgu, darba apstākļiem un nodarbinātības iespējām Latvijā pieejama Nodarbinātības valsts aģentūrā.

CV/Vakanču portāls

Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālsir kļuvis Latvijā par plašāko darba meklētāju pieteikumu (CV) un darba devēju piedāvāto brīvo darba vietu datu bāzi. 2014.gadā Nodarbinātības valsts aģentūrā pavisam reģistrētas 43 139 darba devēju pieteiktās brīvās darba vietas, no tām 16 196 publicētas CV/Vakanču portālā, bet 26 943 pieteiktas Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs. Pašreiz ir pieejamas vairāk nekā 9 tūkstoši brīvās darbavietas.

Darba meklētājiem portālā tiek piedāvāta iespēja izveidot savu CV un meklēt piemērotu darbu, savukārt darba devēji ar portāla starpniecību var atrast sev nepieciešamos darbiniekus, kā arī paši publicēt savus darba piedāvājumus. Ikvienam portāla lietotājam tas ir bezmaksas pakalpojums.

Kā izmantot CV un vakanču portāla iespējas?  

CV/Vakanču portāls ir pieejams pieteiktas Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā www.nva.gov.lv. Sadaļā „Labās prakses video” ir iespējams apskatīties video pamācību, kā darba meklētājiem un uzņēmējiem izvietot savus CV vai darba piedāvājumus CV/Vakanču portālā. Uzzināt vairāk par Vakanču portāla piedāvātajām iespējām.


CV/Vakanču portālā darba meklētājiem ir iespēja:

  • izveidot savu dzīvesgājuma aprakstu jeb CV (pēc izvēles padarot to redzamu darba devējam);
  • publicēt savu CV portālā;
  • meklēt darba devēju reģistrētās vakances visā Latvijā pēc dažādiem kritērijiem;
  • izmantot CV/Vakanču portālu bez maksas.

CV/Vakanču portālā darba devējiem ir iespēja:

  • bez maksas reģistrēt vakances;
  • meklēt darbiniekus pēc dažādiem kritērijiem plašākajā CV un vakanču datu bāzē visā Latvijā.

2014.gadā ir pieaudzis arī portāla apmeklējumu skaits. Ja 2013. gada laikā CV/Vakanču portāls skatīts jau 3,7 miljoni reizes (3 713 740), tad 2014.gadā 4,1 miljons reizes (4 184 353). Tāpat NVA rīcībā esošie dati liecina,  ka no ārvalstīm visbiežāk Latvijas portālu apmeklē no Lielbritānijas (22 217 reizes), Amerikas (8 752) , Zviedrijas (8 649),  Vācijas (8 296), Nīderlandes (6 967).