13. Saeimas vēlēšanas

18.09.2018. 16:42

13. Saeimas vēlēšanas Latvijā un ārvalstīs norisināsies sestdien, 2018. gada 6. oktobrī.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Latvijas pilsoņi, kuri uzturēsies ārvalstīs, vēlēšanās varēs piedalīties, balsojot klātienē vēlēšanu iecirknī 6.oktobrī. No 2018.gada 5. maija līdz 14.septembrim 16 Latvijas vēstniecībās vēlētājiem bija iespēja pieteikties balsošanai pa pastu.

Balsošana Saeimas vēlēšanu iecirknī

Balsošanas dokuments Saeimas vēlēšanās ir derīga Latvijas pilsoņa pase.

Vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai derīga personas apliecība, bet nav derīgas pases, no 25. septembra līdz 6. oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība, jāizņem vēlētāja apliecība.

Vēlēšanu iecirkņi vēlēšanu dienā būs atvērti no pulksten 7 rītā līdz pulksten 8 vakarā pēc vietējā laika.

To iecirkņu saraksts ārvalstīs, kuros varēs nobalsot vēlēšanu dienā, ir pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājas lapā: www.cvk.lv 

Balsošana pa pastu

CVK aicina vēlētājus ņemt vērā, ka vēlētājam, kurš pieteicās pasta balsošanai un saņēma spiedogu pasē, vairs nav iespēju pārdomāt un nobalsot vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā.

Vēlētājiem, kuri pieteicās balsot pa pastu, attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisija septembrī izsūtīs balsošanas materiālus. Tie būs jāaizpilda un jānosūta atpakaļ vēlēšanu iecirknim tā, lai balsojums iecirknī tiktu saņemts līdz balsu skaitīšanas sākumam – pulksten 8 vēlēšanu dienas vakarā pēc vietējā laika.