Margaritas Stārastes “Zīļuka” jaunie piedzīvojumi Kaļiņingradas apgabala bērnu bibliotēkā

20.04.2017. 14:42

No 2017. gada 12. marta līdz 12. aprīlim Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārās nodaļas Kanceleja Kaļiņingradā kopā ar Kaļiņingradas apgabala bērnu bibliotēku rīkoja jaunāko klašu skolēnu (1.- 4. klases) radošo darbu konkursu “Zīļuka jaunie piedzīvojumi”, kura gaitā skolēniem vajadzēja iepazīties ar Margaritas Stārastes daiļradi, izlasīt grāmatu “Zīļuks” krievu valodā un noskatīties Daces Rīdūzes animācijas filmu “Zīļuks”, kas bija iespējams, pateicoties Latvijas Nacionālā kino centra atbalstam.

Konkursa dalībniekiem bija jāuzraksta un jāattēlo sava grāmatiņa par Zīļuka jaunajiem piedzīvojumiem.  Kopumā tika iesniegti brīnišķīgi 88 darbi, no kuriem ir izvēlēti 7 uzvarētāji. Apbalvošanas ceremonija paredzēta 21. aprīlī, kurā skolniekiem tiks rādīts teatralizēts uzvedums par Zīļuku un piešķirtas balvas.

Kancelejai ar apgabala bibliotēku ir izveidojusies ļoti laba sadarbība vairāku gadu garumā. Bibliotēka ir organizējusi viktorīnas par Latviju, par Eiropas Savienību, par ekoloģijas jautājumiem. Katru gadu notiek Eiropas diena, kurā Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas diplomātisko iestāžu pārstāvji sveic uzvarētājus.  

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā