Ievadot Latvijas valsts simtgades svinības, Moldovā atklāta izstāde “Latvijas tautastērpi”

12.09.2017. 16:43

12. septembrī Moldovas Nacionālajā Mākslas muzejā atklāta izstāde “Latvijas tautastērpi”, sniedzot priekšstatu par Latvijas tradicionālo tautastērpu kultūru dažādos Latvijas novados.

Klātesot Moldovas Republikas kultūras ministrei Monikai Babukai (Monica Babuc)  un Moldovas Ārlietu un Eiropas integrācijas ministra vietniekam Lilianam Darijam (Lilian Darii), Latvijas vēstnieks Moldovā Atis Lots pauda lepnumu par iespēju piedāvātā plašākai sabiedrībai iespēju iepazīties ar Latvijas tradicionālajiem tautastērpiem.

“Šī nozīmīgā daļa no Latvijas kultūras mantojuma, kas izstādīta sadarbībā ar Moldovas Nacionālo Mākslas muzeju tiek veltīta gaidāmajai Latvijas valsts simtgadei 2018. gadā, kā arī Latvijas un Moldovas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadienai, kas apritēja šī gada 1. septembrī”. Vēstnieks arī pauda cerību, ka šī izstāde apmeklētājiem sniegs iespēju arī saskatīt zināmas līdzības ar Moldovas nacionālajiem tautas kostīmiem, kas joprojām tiek turēti cieņā kā svarīgs tautas kultūras mantojums.

Izstāde Latvijas tautastērpi Moldovas Nacionālajā Mākslas muzejā tiks izstādīta apskatei visiem muzeja apmeklētājiem līdz 2017. gada 11. oktobrim.

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Drumul Viilor 25A, Kišiņeva, MD 2021, Moldova
Telefons: +373 22 028403
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr