Ārlietu ministrijas publisko pakalpojumu katalogs

Pakalpojuma nosaukums

 

Pakalpojuma apraksts, adrese portālā Latvija.lv

Konsulārais Reģistrs

 
 e

Elektroniska reģistrēšanās konsulārajā reģistrā 
Persona var reģistrēt datus par savu ceļojumu, lai ārlietu dienests varētu sniegt operatīvu palīdzību ārkārtas situācijās (vairāk)

Iesniegums Ārlietu ministrijai  e

Persona bez autentifikācijas var izteikt lūgumu, sūdzību, priekšlikumu vai uzdot jautājumu Ārlietu ministrijai. Iesniegumam ar autentifikāciju var izmantot e-pakalpojumu E-iesniegums iestādei (vairāk)

Konsultācijas par konsulārajiem jautājumiem

 

Iedzīvotāji saņem informāciju par konsulārajiem jautājumiem, piemēram: droša ceļošana, vīzu saņemšana, dokumentu izprasīšana, dokumentu apliecināšana/legalizācija, palīdzības sniegšana ārkārtas situācijās Latvijas valstspiederīgajiem ārvalstīs u.c. (vairāk) (klātienē, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis)

Dokumentu izprasīšana

 e

Elektroniska iesnieguma pieņemšana dokumentu izprasīšanai
Pakalpojuma ietvaros persona, kura uzturas ārvalstīs, var iesniegt pieteikumu dokumentu izprasīšanai ar Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs starpniecību (vairāk) (saņemšana klātienē)

Izziņas e Izziņu izsniegšana
Persona var iesniegt pieteikumu izziņas saņemšanai no Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs par datiem Iedzīvotāju reģistrā vai CSDD reģistrā (vairāk)

Dokumentu legalizācija

 

Dokumentu īstuma apliecināšana (legalizācija) nozīmē paraksta un zīmoga īstuma apliecināšanu, ko veic konsulārā amatpersona, lai vienā valstī sastādīti dokumenti iegūtu juridisku spēku citā valstī. Legalizējot tiek apliecināts arī dokumenta parakstītājas amatpersonas tiesiskais statuss un pilnvaras (vairāk) (klātienē)

Stratēģiskas nozīmes preču aprites dokumentu izsniegšana

 

Ārlietu ministrija izsniedz stratēģiskas nozīmes preču importa, eksporta, tranzīta licences, preču pārvietošanas licences ES ietvaros, kā arī starptautiskos importa sertifikātus, galīgā izlietojuma apliecinājumus, piegādes kontroles sertifikātus un eksperta izziņas, lai nodrošinātu stratēģiskas nozīmes preču aprites kontroli Latvijas Republikā (vairāk) (klātienē)

Atzinums par preces atbilstību stratēģiskas nozīmes preces statusam

 

Ārlietu ministrija sniedz atzinumu stratēģiskas nozīmes preču aprites subjektiem par to, vai konkrētā prece atbilst stratēģiskas nozīmes preces statusam – subjekts atsūta preces aprakstu vai rēķinu pa faksu vai e-pastu un īsā laikā saņem to atpakaļ ar atzīmi, vai precēm ir nepieciešama vai nav nepieciešama licence (vairāk) (klātienē, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Atsevišķu preču importa licencēšana (tērauds, koks, tekstils)

  Ārlietu ministrija izsniedz kvotu atļaujas Krievijas Federācijas izcelsmes skujkoku apaļkoku ievešanai, uzraudzības dokumentus tērauda importam no trešajām valstīm un tekstilpreču ievešanai no Baltkrievijas un Ziemeļkorejas. Iesniegumam ar autentifikāciju var izmantot e-pakalpojumu E-iesniegums iestādei

Konsultācijas par stratēģiskas nozīmes preču apriti

 

Tiek sniegtas konsultācijas stratēģiskas nozīmes preču aprites subjektiem par jautājumiem, kas skar šādu preču ievešanu, izvešanu no Latvijas, kā arī pārvietošanu ES ietvaros (vairāk) (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Vakances diplomātiskajā un konsulārajā dienestā  e

Pieteikums darbam diplomātiskajā un konsulārajā dienestā
Persona var pieteikties darbam diplomātiskajā un konsulārajā dienestā, kā arī pieteikties / atteikties saņemt uz norādīto e-pasta adresi jaunumus par dienesta vakancēm.
(vairāk)

Parakstīšanās uz Ārlietu dienesta ziņām

 e

Persona bez autentifikācijas var pieteikties/atteikties saņemt uz norādīto e-pasta adresi ārlietu dienesta ziņas pēc izvēlētām ziņu kategorijām (vairāk)

Jautājumi par Eiropas Savienības tematiku

 e

Atbilžu sniegšana uz jautājumiem par Eiropas Savienības tematiku
Jebkurš interesents var elektroniski uzdot jautājumu par ES tematiku. Ārlietu ministrija sniedz atbildi pēc būtības, ja jautājums ir ĀM kompetencē. (vairāk) (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Ārlietu dienesta arhīva dokumentu pieprasīšana  e

Elektroniska informācijas pieprasījumu pieņemšana un izpilde, pamatojoties uz Ārlietu dienesta arhīva dokumentiem 
Persona var veikt arhīva izziņas pieprasījumu, arhīva dokumentu kopijas pieprasījumu, arhīva izmantošanas pieprasījumu un dokumentu esamības arhīvā pieprasījumu

Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs  e

E-pakalpojums nodrošina iespēju personai, kura iekļauta Vēlētāju reģistrā reģistrēt pieteikumu balsošanai pa pastu (vairāk)