Paziņojumi presei

29.08.2014

Dzintras Gekas filmas „Kur palika tēvi” izrāde Latvijas vēstniecībā Stokholmā

29. augustā Latvijas vēstniecībā sadarbībā ar Zviedrijas Latviešu apvienības Viduszviedrijas nodaļu tiks izrādīta režisores Dzintras Gekas jaunākā dokumentālā filma „Kur palika tēvi”, kas stāsta par 1941. gadā uz Sibīriju izsūtīto likteņiem. Režisores personiskā piedalīšanās pasākumā dos iespēju sarunām par viņas ceļu un pieredzi šī Latvijas vēstures traģiskā posma izzināšanā.

22.08.2014

Baltijas ceļa 25 gadu atcere Stokholmā Normalmes laukumā

Atceres pasākumu sestdien, 23. augustā, pulksten 15.00 Stokholmas Normalmes laukumā organizē Zviedrijas baltiešu organizācijas sadarbībā ar šo valstu vēstniecībām un Pirmdienu kustību (Måndagsrörelsen).

26.06.2014

Latvija piedalās ANO Drošības Padomes debatēs par situāciju Afganistānā

25. jūnijā Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO (Ņujorkā) vadītāja vietniece Inese Freimane-Deksne teica uzrunu ANO Drošības Padomes debatēs par situāciju Afganistānā. Latvija atzinīgi novērtē Afganistānā pēdējā desmitgadē sasniegto progresu.

12.06.2014

Latvijas vēstnieks atklāj goda konsulātu Eskilstūnā

11. jūnija vakarā Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis oficiāli atklāja Latvijas goda konsulātu Eskilstūnā. Ceremonija notika Eskilstūnas pilsētas pašvaldībā.

09.06.2014

Latvijas vēstnieks Stokholmas Normalmes laukumā uzstājas Ukrainas atbalstam

9. jūnijā Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis Stokholmas Normalmes laukumā (Norrmalmstorget) uzrunāja atjaunotās Pirmdienas kustības (Måndagsrörelsen) 15. sapulci, lai atbalstītu Ukrainu tās Eiropas izvēlē.

07.05.2014

Prezentē jauno reisu Rīga - Gēteborga

6. maijā Gēteborgas Pasaules kultūras muzejā (Världskulturmuséet) notika airBaltic jaunā reisa Rīga - Gēteborga prezentācija. Sarunu ievadīja muzeja direktors Karls Magnusons (Karl Magnusson) un Gēteborgas lidostas direktore Šarlote Jungrēna (Charlotte Ljunggren).

08.04.2014

Latvijas vēstnieks Zviedrijā tiekas ar Latviešu apvienības padomi

5. un 6. aprīlī Latvijas vēstniecībā gadskārtējo padomes sēdi noturēja Zviedrijas Latviešu apvienība (ZLA). 6. aprīlī ZLA padomes sēdē piedalījās arī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis.

02.04.2014

Stokholmas kinoteātris "Zita" aicina iejusties Rīgas ieliņas iedzīvotāju likteņos

2. aprīlī veclaicīgais Stokholmas kinoteātris "Zita" aicina stokholmiešus iejusties mazas Rīgas ieliņas iedzīvotāju likteņos. Runa, protams, ir par "Šķērsielu" un par to, ka triloģijas pēdējā filma „Kapitālisms Šķērsielā” Stokholmā tiek izrādīta kā daļa no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem ārvalstīs.

01.04.2014

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā uzstājas Stokholmas latviešu koris

29. martā Stokholmas latviešu koris Latvijas vēstniecībā Stokholmā, iemēģināja balsis lielajam Pavasara koncertam.

27.03.2014

Latvijas un Zviedrijas ārlietu ministri pauž gandarījumu par valsts vizītes veiksmīgo norisi

27. martā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu (Carl Bildt), kas valsts vizītes ietvaros oficiālā delegācijā pavada Zviedrijas karali Kārli XVI Gustavu un karalieni Silviju.

26.03.2014

Edgars Rinkēvičs Rīgā tiekas ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu

27. martā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu (Carl Bildt), kas valsts vizītes ietvaros oficiālā delegācijā pavada Zviedrijas karali Kārli XVI Gustavu un karalieni Silviju.

24.03.2014

Latvijas vēstnieks rīko vakariņas Zviedrijas Karalim Kārlim XVI Gustavam un Karalienei Silvijai

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis un viņa dzīvesbiedre Sanita Upleja-Jegermane 21. martā vēstniecībā rīkoja vakariņas par godu Zviedrijas Karalim Kārlim XVI Gustavam un Karalienei Silvijai.

17.03.2014

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā viesojas Stokholmas Latviešu skolas vecāko klašu skolēni

15. martā Stokholmas Latviešu skola, izmantojot vēstnieka Zviedrijā Ginta Jegermaņa ielūgumu, viesojās Latvijas vēstniecībā. Tā bija tikšanās un vienlaikus mācību stunda, kuras laikā vēstnieks ar skolas vecāko klašu skolēniem runāja par latvietību, gara mantojumu mūsu zemē, kā arī pasaulē.

14.03.2014

Zviedrijā Ziemeļu Padomes prezidente informē Baltijas valstu un Polijas vēstniekus par pieņemtajiem paziņojumiem par krīzi Ukrainā

13. martā Stokholmā Zviedrijas parlamentā - Riksdāgā notika tikšanās starp Ziemeļu Padomes vadošām amatpersonām un Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas vēstniekiem Zviedrijā.

18.02.2014

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis tiekas ar Zviedrijas Riksdāga priekšsēdētāju Pēru Vesterbergu

20. janvārī Stokholmā notika jau 7. Starptautiskās kvalitātes inovāciju gada balvas (The International Quality Award of the Year Competition) pasniegšanas ceremonija.

22.01.2014

Latvijas uzņēmumu pārstāvji Stokholmā saņem 2013. gada Starptautiskās kvalitātes inovāciju gada balvas

20. janvārī Stokholmā notika jau 7. Starptautiskās kvalitātes inovāciju gada balvas (The International Quality Award of the Year Competition) pasniegšanas ceremonija.

10.01.2014

Rīga un Ūmeo kā Eiropas kultūras galvaspilsētas veicinās Latvijas un Zviedrijas sadarbības padziļināšanos

10. janvārī Stokholmā notika Latvijas un Zviedrijas Ārlietu ministriju valsts sekretāru politiskās konsultācijas, kurās no Latvijas piedalījās valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un no Zviedrijas – valsts sekretārs Franks Belfrāge (Frank Belfrage).

27.12.2013

2014. gada janvārī stāsies spēkā grozījumi vīzu pārstāvību līgumos ar Poliju un Zviedriju

2014. gada 1. janvārī stāsies spēkā grozījumi Latvijas Republikas un Zviedrijas Karalistes pārstāvības līgumā par Šengenas vīzu izsniegšanu. Saskaņā ar šiem grozījumiem Zviedrija Latvijas vārdā izsniegs vīzas Abudžā, Nigērijas Federālajā Republikā.

13.12.2013

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā godina Kuldīgu kā ES Kultūras mantojuma un „Europa Nostra” balvas ieguvēju

Šī gada prestižā ES Kultūras mantojuma un organizācijas „Europa Nostra” balva kategorijā izglītība, apmācība un izpratne piešķirta Kuldīgas restaurācijas centram. Tādējādi „Europa Nostra” Zviedrijas nodaļa savu ikgadējo biedru sanāksmi organizēja sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Zviedrijā, lai atzīmētu Kuldīgas koka ēku restaurācijas projektam piešķirto balvu, kā arī pievērstu uzmanību pasākuma mājvietai – Latvijas vēstniecības ēkai.

13.12.2013

"The Economist" ikgadējais pielikums The World in 2014 zviedru lasītājiem reklamē investīcijas iespējas Latvijā

Raksta reklāmas virsraksts ir gana pievilcīgs - Investē zemē, kas aug visstraujāk Eiropā.

13.12.2013

Nākamā gada martā Latviju valsts vizītē apmeklēs Zviedrijas karalis un karaliene (Valsts prezidenta kancelejas informācija)

Pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzaicinājuma nākamā gada 26.un 27.martā Latvijā valsts vizītē ieradīsies Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija.

02.12.2013

Latvijas vēstnieks tiekas ar Zviedrijas ārlietu ministru

2. decembrī Latvijas vēstnieks Gints Jegermanis tikās ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu. Tikšanās ar ārlietu ministru ir daļa no jauno vēstnieku akreditācijas procedūras.

29.11.2013

Stokholmas Somu baznīcā šovakar notiks Atceres vakars Zoltūdes traģēdijas upuru piemiņai

Stokholmas latviešu draudze aicina pieminēt Zolitūdes traģēdijas upurus un cietējus Atceres vakarā Stokholmas Somu baznīcā 2013. gada 29. novembrī.

25.11.2013

Latvijas vēstniecība Zviedrijā saņem līdzjūtības

Pēdējās dienās kopš 21. novembra Zolitūdes traģēdijas Latvijas vēstniecība Zviedrijā saņem telefoniski un rakstiski līdzjūtības.

25.11.2013

Nodibinājuma Rīga 2014 pārstāve Aiva Rozenberga stāsta par Kultūras galvaspilsētas gada spilgtākajiem notikumiem

Pagājusī svētdiena Latvijas vēstniecībā Zviedrijā pagāja sēru zīmē. Vienlaikus vēstniecībā notika nodibinājuma Rīga2014 pārstāves Aivas Rozenbergas tikšanās ar Latvijā akreditētu ārvalstu vēstniecību vadītājiem un darbiniekiem.

25.11.2013

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā ziedi un svecītes 21.novembra traģēdijas upuru piemiņai

Sestdien un svētdien pie Latvijas vēstniecības Zviedrijā ieejas ir krājušies ziedi un aizdedzinātas svecītes Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai.

14.11.2013

Zviedrijā svin valsts svētkus

15. novembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis rīkos Valsts svētku pieņemšanu vēstniecībā aptuveni 200 lūgtiem viesiem – diplomātiskajam korpusam, Zviedrijas valsts amatpersonām, sabiedriskajiem darbiniekiem un biznesa aprindu pārstāvjiem, kā arī latviešu organizāciju pārstāvjiem.

14.11.2013

Vēstnieks Zviedrijā apmeklē Latvijas uzņēmēju stendu ''Elmia Subcontractor'' ’gadatirgū Jenčēpingā

12. un 13.novembrī Latvijas vēstnieks Gints Jegermanis viesojās Zviedrijas pilsētā Jenčēpingā, lai apmeklētu ražotāju gadatirgu (Elmia Subcontractor). Tajā Latvija piedalās ar LIAA iekārtoto stendu.

01.11.2013

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A. Pildegovičs ar Zviedrijas jaunajiem politiķiem pārrunā drošības politikas tendences

1. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Zviedrijas jauno politiķu grupu, kas Latvijā ieradās izpētes vizītē ar mērķi padziļināt zināšanas un izpratni par ārpolitikas, drošības politikas un enerģētikas drošības tendencēm Latvijā un Baltijas jūras reģionā kopumā.

31.10.2013

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A. Pildegovičs pārrunā aktuālos drošības politikas jautājumus ar Zviedrijas parlamentāriešiem

31. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Zviedrijas Aizsardzības komisijas deputātiem, kas piedalās Zviedrijas drošības politikas formulēšanā.

23.10.2013

Latvijas vēstnieks iesniedz akreditācijas vēstules Zviedrijas karalim

23. oktobrī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Zviedrijas Karalistē Gints Jegermanis iesniedza akreditācijas vēstules Zviedrijas karalim Kārlim Gustavam XVI.

18.10.2013

Zviedrijā izrādīs ,,Koklītes ceļojumu’’

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā 18. oktobra vakarā notiks izrāde „Koklītes ceļojums”. Izrādi „Koklītes ceļojums” uz Zviedriju atvedis Leļļu teātra aktieris, multiinstrumentālists un ilggadējais grupas „Vilki” vadītājs Edgars Lipors un horeogrāfe Lilija Lipora.

17.10.2013

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā notiek seminārs „Īsākais ceļš pa Baltijas jūru”

17. oktobrī Latvijas vēstniecība, LIAA pārstāvniecība Zviedrijā un sadarbības organizācija CargoTo Stokholmā, Latvijas vēstniecībā, rīko semināru par transporta iespējām un loģistikas risinājumiem „Īsākais ceļš pa Baltijas jūru”.

16.10.2013

Rīgas Doma meiteņu koris ,,Tiāra’’ viesojas Latvijas vēstniecībā Zviedrijā

16. oktobrī Rīgas Doma meiteņu koris ,,Tiāra’’ apciemoja Latvijas vēstniecību Zviedrijā. Koris pārstāvēs Latviju starptautiskajā festivālā Young Cathedral Voices 2013, kas šogad no 17. līdz 20. oktobrim norisināsies Upsalā.

11.10.2013

Norisināsies „Eksporta ABC” seminārs par kokrūpniecības nozares eksportu uz Skandināviju

16. oktobrī plkst. 13:00 Ārlietu ministrijā norisināsies seminārs diskusiju cikla „Eksporta ABC” ietvaros. Uzņēmēji un eksperti diskutēs par Latvijas kokrūpniecības nozares eksporta iespējām Skandināvijas valstu tirgū.

07.10.2013

Vēstnieks Zviedrijā G. Jegermanis apmeklē Stokholmas Latviešu skolu

5.oktobrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis ar ģimeni viesojās Stokholmas Latviešu skolā, kur tikās ar skolas vadītāju Ievu Reini un valdes priekšsēdētāju Airu Miķelsoni, kā arī ar lielo skolas saimi.

13.09.2013

Vēstnieks Zviedrijā G.Jegermanis pārrunā sadarbību ar Stokholmas apkaimes latviešu organizāciju vadītājiem

12.septembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis tikās ar Zviedrijas latviešu apvienības (ZLA) priekšsēdi Juri Rozīti, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Zviedrijā prāvesti Ievu Graufeldi, Stokholmas Latviešu kora diriģenti Gaidu Rulli un kora priekšsēdi Ingrīdu Leimani, Latviešu Akadēmiskās organizācijas Zviedrijā vadītāju Jāni Alsiņu un Stokholmas universitātes Baltu valodu nodaļas mācībspēku Lilitu Zaļkalni, kā arī Stokholmas Latviešu skolas vadītāju Ievu Reini, valdes priekšsēdi Airu Miķesoni, kā arī ar Diānu Krūmiņu-Engstedt un Mudīti Hoogland-Krastu no Pensionāru apvienības.

06.09.2013

Vēstniecībā Zviedrijā viesojas Latvijas pārstāvji Starptautiskajās Stokholmas Jauniešu Ūdens balvas sacensībās

6.septembrī Latvijas vēstniecībā Zviedrijā viesojās Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni Rolands Capars un Artūrs Jānis Pētersons, kuri pārstāvēja Latviju Stokholmas Jauniešu ūdens balvas (Stockholm Junior Water Prize) sacensībās, kas norisinās tradicionālās Pasaules Ūdens nedēļas (World Water Week) ietvaros.

02.09.2013

Edgars Rinkēvičs tiekas ar Zviedrijas nākamo vēstnieku Latvijā

2.septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Zviedrijas nozīmēto (agréé) vēstnieku Latvijā Henriku Landerholmu (Henrik Landerholm), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Archive