Kanādā interesējas par tūrismu uz Baltijas valstīm

12.03.2012
Plašāk skatīt: Flickr.com

10.-11. martā Kanādas galvaspilsētā Otavā notika ikgadējā starptautiskā tūrisma izstāde „The Travel and Vacation Show”. Izstādē piedalījās arī Latvijas vēstniecība Kanādā, veidojot kopīgu stendu ar Lietuvas un Igaunijas vēstniecībām.

Tūrisma izstādi svinīgi atklāja Otavas pilsētas mērs Džims Vatsons (Jim Watson) un Kanādas ārlietu ministra vietniece Diāna Ablonzija (Diane Ablonczy), piedaloties vairāku valstu vēstniekiem. Abas amatpersonas uzsvēra, ka šogad izstādē ir pārstāvētas daudzas interesantas pasaules valstis, kas kanādiešu tūristiem ir vēl neatklāts tūrisma galamērķis, un ieteica uzmanību pievērst tieši šo valstu stendiem.

Izstāde bija ļoti plaši apmeklēta. Interese par Baltijas valstu stendu bija liela. Daži apmeklētāji bija ieradušies ar mērķi iegūt informāciju tieši par Baltijas valstīm, plānojot savu ceļojumu uz Eiropas austrumiem. Interesi vairoja arī vietējā laikrakstā „The Ottawa Citizen” februāra beigās publicētais raksts ar nosaukumu „Top-15 jaunatklātie tūrisma galamērķi”, kur Tallina un Rīga bija ierindotas topa augšgalā, bet Viļņa septītajā vietā. Vienlaikus otavieši interesējās arī par lauku tūrismu un aktīvo atpūtu pie dabas. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Baltijas valstu pārsteiguma groza izlozē, kas bija pildīts ar tradicionālajiem valstu saldumiem, dzērieniem, mūzikas diskiem un grāmatām.

Starptautiskā tūrisma izstāde Otavā notiek jau astoņpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad izstāde tika rīkota jaunatklātajā, modernajā Otavas sanāksmju centrā, kur 200 dažādos stendos bija pārstāvētas vairāk nekā piecdesmit valstis.

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Kanādā

350 Sparks Street, Suite 1200, Ottawa, Ontario, K1R 7S8, Canada

Tālrunis: (613) 238-6014

Fakss: (613) 238-7044

E-pasts: embassy.canada@mfa.gov.lv