Noderīgi kontakti Lielbritānijā

LATVIJAS VĒSTNIECĪBA LIELBRITĀNIJĀ

Tālrunis: +44 (0) 207 312 00 40

Fakss: +44 (0) 207 312 00 40

Adrese: 45 Nottingham Place, London, W1U 5LY

Interneta adrese: www.mfa.gov.lv/london

E-pasts: embassy.uk@mfa.gov.lv


Konsulārā nodaļa:

Adrese: Grove House (Ieeja no Lisson Grove) 248A Marylebone Road, London, NW1 6JZ

Tālrunis: +44 (0) 20 772 59 212

E-pasts: consulate.uk@mfa.gov.lv

Interneta adrese: www.mfa.gov.lv/london

Pieņemšanas laiki: pirmdiena-piektdiena 10.00-16.00

Latvija un latvieši Lielbritānijā

Latviešu aktualitātes Lielbritānijā, noderīga informācija jauniebraucējiem Lielbritānijā www.labrit.co.uk
Daugavas Vanagu fonda īpašums "Straumēni" 0178 886 0599 www.dvmaja.com
Daugavas Vanagu fonda nams Londonā 0207 229 1652 www.dvmaja.com
Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras pārstāvniecība Londonā 0207 229 8173 www.liaa.gov.lv

Izziņas, ārkārtas telefoni

Emergencies (police, ambulance, fire) 999
Domestic enquiries

118 118

118 848

www.118118.com
International enquiries 118 866

Noderīgas iestādes, konsultāciju dienesti

Institūcijas
Home Office (Iekšlietu ministrija) 0870 521 0224 www.homeoffice.gov.uk
Immigration and Nationality Directorate 0870 606 7766 www.ind.homeoffice.gov.uk
Foreign and Commonwealth Office (Ārlietu ministrija) www.fco.gov.uk
Department for Work and Pensions (Darba un pensiju lietu ministrija) 0207 712 2171 www.dwp.gov.uk

Independent Police Complaints Commission (Neatkarīgā policijas sūdzību komisija) – izskata sūdzības par Lielbritānijas policijas darbību.

08453 002 002 http://www.ipcc.gov.uk/
Palīdzības dienesti

National Minimum Wage Helpline (Valsts noteiktās minimālās algas konsultāciju dienests)

0845 6000 678

www.dti.gov.uk/er/nmw/ www.acas.org.uk/

Agricultural Wages Board Helpline (Lauksaimniecības algu konsultāciju dienests)

0845 000 134

0131 244 6392

02890 520813, 02890 524492

(Anglijā un Velsā)

(Skotijā)


(Ziemeļīrijā)

Health & Safety Executive (Veselības un drošības palīdzības dienests) 0870 154 5500 www.hse.gov.uk
Learn Direct (angļu valodas kursu konsultāciju dienests) 0800 100900 www.learndirect.co.uk
Dažādas iestādes
Citizen's Advice Bureau (Pilsoņu padomu birojs) www.citizensadvice.org.uk
Legal Services 0207 759 0000 www.legalservices.gov.uk
Crime Concern 01793 863500 www.crimeconcern.org.uk
Drivers and Vehicle Licensing Agency

0870 240 0009 (driver enquiries)

0870 240 0010 (vehicle enquiries)

www.dvla.gov.uk

Jobcentre / Jobcentre Plus (Darbā iekārtošanās biroji)

www.jobcentreplus.gov.uk

www.worktrain.gov.uk

www.localrecruit.co.uk

Tūrisms, transports

Lidsabiedrības
British Airways 0870 850 9850 www.britishairways.com
Ryanair 0871 246 0000 www.ryanair.com
Scandinavian Airlines (SAS) 0870 607 27727 www.sas.se
AirBaltic / SAS 0870 607 27727 www.airbaltic.lv
Dzelzceļa satiksme
National rail enquiries / reservations 0845 748 4950 www.nationalrail.co.uk
Rail Europe enquiries / reservations 0870 584 8848 www.raileurope.co.uk
Eurostar 0870 518 6186 www.eurostar.com
Autobusu satiksme
Victoria coach station 020 7730 3499 www.tfl.gov.uk
Ecolines www.ecolines.lv
Eurolines www.eurolines.lv
National Express enquiries / reservations 08705 808080 www.nationalexpress.com
Scottish Citylink reservations 08705 505050 www.citylink.co.uk
Tūrisma biroji
Visit Britain (020) 8846 9000 www.visitbritain.com
Northern Ireland Tourist Board 028 9023 1221 www.discovernorthernireland.com
Visit Scotland 0845 225 5121 www.visitscotland.com
The Visit Wales Centre 0870 121 1251 www.visitwales.com
Kartes
Map of London www.streetmap.co.uk
Map of United Kingdom www.multimap.co.uk

Veselība, medicīna

Vispārējā veselība
Doctors Direct (020) 7751 9701 www.doctorsdirect.co.uk
NHS Direct (Valsts bezmaksas medicīniskā palīdzība) 0845 4647 www.nhsdirect.nhs.uk
Rape and Sexual Abuse Support Centre (020) 8683 3300 www.rasasc.org.uk
Victim Support (020) 7735 9166 www.victimsupport.com
Scope (for disabled) 0808 800 3333 www.scope.org.uk
Asthma Helpline 08457 010203 www.asthma.org.uk
Breast Cancer Care 0808 800 6000 www.breastcancercare.org.uk
London Lesbian and Gay switchboard (020)7837 7324 www.llgs.org.uk
Labsajūta
Alcohol Concern (020) 7928 7377 www.alcoholconcern.org.uk
British Pregnancy Advisory Service 08457 304030 www.bpas.org
Childline 0800 1111 www.childline.org.uk
Depression Alliance 0845 123 2320 www.depressionalliance.org
Diabetes UK (020) 7424 1000 www.diabetes.org.uk
Families Anonymous 0845 120 0660 www.famanon.org.uk
Miscarriage Association Helpline 01924 200799 www.miscarriageassociation.org.uk
National Asthma Campaign 08457 010203 www.asthma.org.uk
National Society of Epilepsy 01494 601400 www.epilepsynse.org.uk
Parentline Plus 0808 800 2222 www.parentlineplus.org.uk
Refuge (24hr helpline) 0808 200 0247 www.refuge.org.uk
Samaritans 08457 909090 www.samaritans.org.uk
Sexual Health and Contraceptive Helpline 0845 310 1334 www.fpa.org.uk