Briselē viesojas bērnu vokālā studija „Tev un Man”

Plašāk skatīt: Flickr.com

No 12. līdz 15.martam pēc Latvijas vēstniecības Beļģijas Karalistē ielūguma Briselē viesojas bērnu vokālā studija „Tev un Man” no Rīgas, Liepājas mākslinieciskās vadītājas Igetas Gaiķes vadībā. Studija sniedza koncertus Eiropas skolas skolēniem un latviešu publikai Latvijas vēstniecībā.

Eiropas skolā, kurā mācās bērni no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp no Latvijas, studijas koncertu apmeklēja vairāk nekā 700 klausītāji. Daudznacionālajai auditorijai bija iespēja baudīt latviešu tautasdziesmas oriģinālās apdarēs, kā arī latviešu autoru oriģināldziesmas, ko papildināja mākslinieciskās vadītājas stāstījums par latviešu folkloru. Kā pēc snieguma vadītājai atzina koncerta klausītāji, latviešu tautasdziesmām piemīt lieliska enerģija.

Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce – Līcīte ar gandarījumu novērtē latviešu jauno un talantīgo dziedātāju ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā, liekot tam izskanēt Briselē īpaši skanīgi. Šādi vienaudžu kontakti rada iespēju ieraudzīt Latviju un veicina vēlmi uzzināt vairāk par mūsu valsti.

Vokālās studijas dalībnieki tika uzņemti Briseles latviešu ģimenēs, un ar vēstniecības atbalstu bērniem bija iespēja iepazīties ar Briseli un tās ievērojamākajām vietām. Bērni apmeklēja Eiropas Parlamentu, Briseles Atomu, kā arī Dabas vēstures un Mūzikas instrumentu muzejus.

Bērnu vokālā studija „Tev un Man” dibināta 1996.gadā, un savas pastāvēšanas gados studija ar panākumiem piedalījusies dažādos festivālos un konkursos gan Latvijā, gan aiz tās robežām. Studija ir koncertējusi ar mūzikas grupu „Iļģi”, Liepājas simfonisko orķestri, kā arī ir iestudējusi muzikālās izrādes. Studija Latvijas vārdu ir skandinājusi Spānijā, Francijā, Vācijā, Ungārijā, Slovākijā, Lietuvā, Somijā un Brazīlijā.Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brussels
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: embassy.belgium@mfa.gov.lv