Lībija

28.05.2014

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, aicinām ceļotājus tikai īpašas nepieciešamības gadījumā apmeklēt piekrastes rajonus no Tunisijas robežas līdz Misratas pilsētai un piekrastes rajonu no Ras Lanuf pilsētas līdz Ēģiptes robežai. Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz pārējo Lībijas teritoriju, kā arī uz Bengāzī un Derna pilsētām.

Valstī pastāv augsti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi. Aicinām izvairīties no vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.