Aktuāli

19.09.2014

Ārlietu ministrija izsaka atzinību projekta „Pagrīdes Rīga” veidotājiem

18. septembrī Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros pie nama Brīvības bulvārī 32 tika atklāta piemiņas plāksne ebreju glābējiem.

19.09.2014

Ārlietu ministrija publicē ziņu lapu par aktualitātēm attīstības sadarbības politikā

Sākot ar šā gada septembri, Ārlietu ministrija publicēs ikmēneša ziņu lapu par jaunumiem un aktualitātēm Latvijas, un globālajā attīstības sadarbības politikā. Septembra ziņu lapa sniedz informāciju par Latvijas īstenotajiem attīstības sadarbības projektiem Centrālāzijā un Austrumu partnerības valstīs, nevalstisko organizāciju aktualitātēm, Latvijas gatavošanos Eiropas tematiskajam gadam, kas veltīts attīstības sadarbības tēmai, ANO un ES attīstības politikas aktualitātēm.

19.09.2014

Ārlietu ministrijas amatpersonas ar Rumānijas kolēģiem pārrunā gatavošanos prezidentūrai Eiropas Savienībā

18. septembrī Rīgā notika Latvijas un Rumānijas konsultācijas par gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē. Konsultācijas no Latvijas puses vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, savukārt Rumānijas delegāciju - Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Eiropas Savienības jautājumos Ģorge Čiamba (George Ciamba).

18.09.2014

Ārlietu ministrijā atklāj apmācības programmu Austrumu partnerības reģionam un Centrālāzijai

15. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atklāja  apmācību programmu Austrumu partnerības reģiona un Centrālāzijas valstīm Advanced Programme in European Law and Economics for the Eastern Partnership Region and Central Asia. Programmas dalībnieki no Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Kosovas, Latvijas, Moldovas, Tadžikistānas, Ukrainas un Uzbekistānas uzturēsies Latvijā līdz 5. decembrim, papildinot zināšanas ES tiesību, ekonomikas un starptautisko jautājumu jomā.

18.09.2014

Rīgā notiek Latvijas – Baltkrievijas konsultācijas Austrumu partnerības jautājumos

18. septembrī Rīgā notika Latvijas un Baltkrievijas ārlietu ministriju konsultācijas par Austrumu partnerības jautājumiem. Baltkrievijas delegāciju vadīja Ārlietu ministrijas Eiropas sadarbības departamenta direktors Deniss Sidorenko (Denis Sidorenko), savukārt Latvijas Ārlietu ministrijas delegāciju - speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos Juris Poikāns.

18.09.2014

Eiropas Padomes Ministru vietnieku komiteja aicina Krievijas Federāciju izvest karaspēku no Ukrainas

Latvija atzinīgi vērtē Eiropas Padomes (EP) Ministru vietnieku komitejas 17. septembra sēdē Strasbūrā pieņemto lēmumu, kurā pausts aicinājums Krievijas Federācijai izvest savas armijas daļas no Ukrainas teritorijas, atturēties no turpmākām militārām darbībām Ukrainā, kā arī pausts aicinājums Krievijas Federācijai izmantot visu savu ietekmi uz separātistiem Ukrainas teritorijā, lai deeskalētu situāciju.

18.09.2014

Latvijas Ārlietu ministrijas vērtējums par 2014. gada 13. septembra Krievijas pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos uzrunu

Krievijas Ārlietu ministrijas pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīns Dolgovs ar savu 13. septembra uzrunu, kurā cita starpā ir pausts viedoklis par Latvijas skolām un kas publicēta Krievijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē, vēlreiz pierādījis, ka viņam nav izpratnes par reālo situāciju Latvijas Republikā, tās politiku un tiesību normām.

17.09.2014

Ārlietu ministrs reģionālajā vizītē apmeklē Liepāju

18. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apmeklēs Liepāju. Ministrs iepazīsies ar Liepājas Universitāti, tiksies ar tās vadību, kā arī atklātajā lekcijā visus interesentus informēs par aktualitātēm ārpolitikā un valsts drošībā.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

20.09.2014

Latvijas vēstniecība Francijā piedalās diskusijā par Eiropas kultūras galvaspilsētas lomu

19. septembrī Latvijas vēstniecības otrā sekretāre Laura Štokmane-Guillopē piedalījās Eiropas jauniešu kustības Parīzē (Association des Jeunes Européens Paris) rīkotajā apaļā galda diskusijā par Eiropas kultūras galvaspilsētas nozīmi un lomu, kā piemēru minot Rīgu, kas 2014. gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

19.09.2014

Latvija aicina uzlabot sadarbību ar ANO cilvēktiesību ekspertiem

19. septembrī Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Raimonds Jansons 64 valstu vārdā uzrunā ANO Cilvēktiesību padomē aicināja dalībvalstis izsniegt pastāvīgos ielūgumus (standing invitations) Cilvēktiesību padomes ziņotājiem.

19.09.2014

Daumanta Kalniņa džeza kvintets piedalīsies festivālā Turcijā

No 18. līdz 21. septembrim Turcijas dienvidu piejūras pilsētā Alanjā (Alanya) norisināsies divpadsmitais Alanjas Starptautiskais džeza mūzikas festivāls.

19.09.2014

Ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā notika seminārs par pilsonības jautājumiem

18. septembrī Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā organizēja interesentu tikšanos ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu statusa kontroles nodaļas vadītāja vietnieci Zani Zeimuli, kura plaši un padziļināti iepazīstināja ar grozījumiem Pilsonības likumā un katram interesentam arī individuāli sniedza nepieciešamo konsultāciju.

19.09.2014

Latvijas vēstniecībā notiks ikgadējais Latvijas Akadēmiskās organizācijas Zviedrijā rīkotais Akadēmiskais vakars

Godinot Latvijas Universitātes dibināšanas gadadienu, Latvijas Akadēmiskā organizācija Zviedrijā (LAOZ) ik gadus rīko Akadēmisko vakaru.

19.09.2014

Vēstnieks Gints Jegermanis piedalīsies fotomākslinieces Intas Rukas izstādes atklāšanā

20. septembrī, klātesot Latvijas vēstniekam Zviedrijā Gintam Jegermanim un Norčēpingas pilsētas vadītājai Evai Andersonei (Eva Andersson), Norčēpingas Darba muzejā tiks atklāta Intas Rukas fotogrāfiju izstāde.

19.09.2014

Vēstniecībā Maskavā notiek seminārs par medicīnas tūrisma iespējām Latvijā

19. septembrī Latvijas vēstniecībā Maskavā notika Tūrisma attīstības valsts aģentūras organizēts seminārs „Latvijas jaunumi” par aktuālajiem piedāvājumiem medicīnas tūrisma jomā Latvijā.

19.09.2014

Prāgā ar vēstniecības patronāžu notiek Stanislava Libenskija balvas pasniegšanas ceremonija

18. septembrī ar Latvijas vēstniecības atbalstu un vēstnieka Alberta Sarkaņa patronāžu Prāgā notika Stanislava Libenskija (Stanislav Libenský) 2014. gada balvas pasniegšanas ceremonija un nominēto darbu izstādes atklāšana. Pasākumā piedalījās vēstnieks A. Sarkanis, kā arī Stanislava Libenskija balvai izvirzītā Latvijas stikla māksliniece Ieva Ekmane.

Arhīvs