Aktuāli

22.08.2014

Ārlietu ministrija stingri nosoda Krievijas rīcību uzsākt nesaskaņotas humānās kravas konvoja kustību no Krievijas Ukrainas teritorijā

Ārlietu ministrija stingri nosoda Krievijas izaicinošo rīcību uzsākt nesaskaņotas humānās kravas konvoja kustību no Krievijas Ukrainas teritorijā bez Ukrainas atbildīgo dienestu pārbaudes un atļaujas, kā arī bez Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas uzraudzības. Šis solis ir rupjš starptautisko normu pārkāpums un vēl viens apliecinājums Krievijas destruktīvai rīcībai reģionā. Aicinām Krievijas pusi nekavējoties pārtraukt suverēnas valsts robežas nesankcionētu pārkāpšanu un izbeigt situācijas tālāku provocēšanu Ukrainas austrumu apgabalos.

22.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies vizītē uz Albāniju

26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēs Albānijas Republiku. Vizītes laikā paredzētas ārlietu ministra E. Rinkēviča tikšanās ar Albānijas premjerministru Edi Ramu, ārlietu ministru Ditmiru Bušati un Eiropas Savienības delegācijas Albānijā pilnvaroto lietvedi Klaivu Rumboldu. Tikšanos laikā ar Albānijas amatpersonām plānots apspriest abu valstu divpusējās attiecības, aktuālos starptautiskos jautājumus, kā arī Albānijas integrāciju ES un turpmāko divpusējo sadarbību.

22.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies vizītē uz Maķedoniju

25. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēs Maķedoniju [bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija]. Vizītes laikā ir paredzētas ārlietu ministra E. Rinkēviča tikšanās ar Maķedonijas prezidentu Ģorgi Ivanovu, premjerministru Nikola Gruevski un Maķedonijas ārlietu ministru Nikola Poposki. Tikšanās laikā ar Maķedonijas amatpersonām plānots apspriest abu valstu divpusējās attiecības, aktuālos starptautiskos jautājumus, kā arī Maķedonijas integrāciju ES un turpmāko divpusējo sadarbību.

22.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: Latvija apliecina aktīvu atbalstu Krimas tatāru tiesību aizstāvībai starptautiskajās organizācijās

22. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Krimas tatāru līderiem Refatu Čubarovu un Mustafu Džemiļevu. Tikšanās laikā Krimas tatāru līderi informēja ārlietu ministru par situāciju Krimā un Ukrainā. Īpašas bažas Krimas tatāru līderi pauda par Krimas tatāru stāvokli, kas ar katru dienu pasliktinās - notiek regulāras cilvēku nolaupīšanas, aizturēšanas un iebiedēšanas akcijas, kuru mērķis apspiest jebkādu pretošanos aneksijai.

22.08.2014

Ārlietu ministrs apsveic jauno Igaunijas vēstnieku ar stāšanos amatā

22. augustā pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča iepazīšanās vizītē ieradās jaunais Igaunijas Republikas vēstnieks Latvijā Teniss Nirks (Tõnis Nirk). Ārlietu ministrs apsveica Igaunijas vēstnieku ar jauno amatu. Abas puses apsprieda Latvijas un Igaunijas sadarbību un tās paplašināšanas iespējas. Atzinīgi vārdi tika veltīti ciešajām un intensīvajām kaimiņvalstu attiecībām, atzīmējot aktīvo augstāko amatpersonu vizīšu apmaiņu. Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs īpaši izcēla abu valstu Ārlietu ministriju sadarbību Tulkotāju balvas organizēšanā, kā arī aicināja turpināt darbu pie latviešu – igauņu un igauņu – latviešu vārdnīcas projekta, kuru plānots pabeigt 2015. gadā.

21.08.2014

Par ĀM jauno speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos kļuvis Pēteris Kārlis Elferts

Par Ārlietu ministrijas (ĀM) jauno speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos kļuvis diplomāts Pēteris Kārlis Elferts, kurš līdz šim bijis Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ārlietu padomnieks, savukārt pirms tam - Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā.

19.08.2014

Ministru kabinets apstiprina ziņojumu par Latvijas pievienošanās procesu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai

Šodien, 19. augustā, Ministru kabinetā tika skatīts informatīvais ziņojums par Latvijas Republikas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas sadarbības politikas pamatnostādņu īstenošanas gaitu laika posmā no 2013. gada jūlija līdz 2014. gada jūnijam un par Latvijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai procesu.

18.08.2014

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Eduards Stiprais tiekas ar ASV Transportēšanas pavēlniecības delegāciju

18. augustā notika Ārlietu ministrijas politiskā direktora Eduarda Stiprā tikšanās ar ASV Transportēšanas pavēlniecības (US TRANSCOM) delegāciju ģenerāļa Paula J.Selvas (Paul J.Selva) vadībā.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

22.08.2014

Vēstniecība Īrijā aicina uz tikšanos ar vēstnieku Gintu Apalu 26. augustā Galvejā

26. augustā Latvijas vēstnieks Īrijā Gints Apals viesosies Galvejā, lai tiktos ar latviešu kopienas pārstāvjiem. Tikšanās notiks latvietei Mārai Gedrovicai piederošajā tējnīcā The Secret Garden, 4 William Street West plkst. 18:30.

22.08.2014

Baltijas ceļa 25 gadu atcere Stokholmā Normalmes laukumā

Atceres pasākumu sestdien, 23. augustā, pulksten 15.00 Stokholmas Normalmes laukumā organizē Zviedrijas baltiešu organizācijas sadarbībā ar šo valstu vēstniecībām un Pirmdienu kustību (Måndagsrörelsen).

22.08.2014

Latvijas vēstniecība Nīderlandē nodod vēsturiskus materiālus ministrijas arhīvam Rīgā

Pēc veiksmīgas Latvijas vēstniecības Hāgā sadarbības ar Overaiselas Vēstures centru Nīderlandē un Nīderlandes – Baltijas Asociāciju, vēstniecība nodeva vēsturiski svarīgus digitalizētus dokumentus Latvijas Ārlietu ministrijas arhīvā.

22.08.2014

23. augustā Īrijā notiks Baltijas ceļa izveide 25. gadadienas atcerei

23. augustā plkst. 12.45 ikviens ir aicināts pievienoties dzīvajai ķēdei - Baltijas ceļam 1 km garumā Temple Bar, Dublinā, ko pēc Latvijas vēstniecības Īrijā iniciatīvas organizē latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu pārstāvji sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām. Tā būs unikāla iespēja ikvienam interesentam gan pieminēt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas neatkarības atgūšanu, izmantojot mierpilnas cīņas metodes, gan atbalstīt demokrātiskās vērtības un mieru mūsdienu pasaulē.

21.08.2014

"Izlaiduma gads" startēs prestižajā Monreālas kinofestivālā

27. augustā Monreālas Starptautiskajā filmu festivālā, kas ir viens no prestižākajiem kinofestivāliem pasaulē, savu pasaules pirmizrādi piedzīvos Andra Gaujas debijas mākslas filma "Izlaiduma gads" ("The Lesson"). Latvijas filma ir iekļauta debijas filmu konkursa skatē, kur no visas pasaules izraudzītas 18 filmas.

20.08.2014

Vēstniecības Lielbritānijā Konsulārā nodaļa uzsāk darbu jaunās telpās

Jau rīt, 21. augustā, apmeklētājiem jaunās telpās durvis ver Latvijas vēstniecības Lielbritānijā Konsulārā nodaļa. Konsulārā nodaļa tagad strādās plašākās un apmeklētājiem daudz ērtākās telpās, kas atrodas nepilnu 10 minūšu gājiena attālumā no vēstniecības. Pakalpojumu saņemšanai Konsulārās nodaļas telpās varēs ērti iekļūt gan vecāki ar bērnu ratiņiem, gan personas ar kustību traucējumiem – tās izvietotas ēkas 1. stāvā (Ground floor).

18.08.2014

Karletonpleisā atklāj tautu sadraudzības pieminekli

16. augustā Karletonpleisā (Carleton Place, ON) Latvijas vēstniecības Kanādā vadītāja vietniece Sanita Ulmane piedalījās sadraudzības pieminekļa atklāšanā, kura izveidē piedalījusies arī Latvijas vēstniecība Kanādā.

18.08.2014

Latvijas jaunieši piedalās Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas organizētā jaunsargu nometnē

No 13. līdz 24. augustam Lielbritānijā viesojas 10 jaunsargi no Latvijas, lai piedalītos Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas organizētā jaunsargu nometnē. Šāda sadarbības iniciatīva notiek pirmo reizi un uzskatāma patiesi par ļoti vērtīgu, kas sniedz iespēju jauniešiem nedēļu pavadīt treniņnometnē kopā ar britu jauniešiem.

Arhīvs