Aktuāli

26.08.2014

Edgars Rinkēvičs Tirānā: Latvijai un Albānijai ir vienots skatījums uz NATO Velsas samita mērķiem

26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēja Albānijas Republiku. Ministrs tikās ar Albānijas premjerministru Edi Ramu (Edi Rama) un ārlietu ministru Ditmiru Bušati (Ditmir Bushati). Latvijas ārlietu ministrs apsveica Albāniju ar ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu šī gada jūnijā un augstu novērtēja Albānijas centienus un paveikto reformu procesā. Albānijas puses pārstāvji izteica pateicību Latvijai par tās atbalstu Albānijai eiroatlantiskās integrācijas procesā. Amatpersonas pārrunāja septembra sākumā paredzēto NATO samitu Velsā un konstatēja, ka abām pusēm ir vienots redzējums par samita vēlamajiem rezultātiem.

26.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies vizītē uz Albāniju

26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēs Albānijas Republiku. Vizītes laikā paredzētas ārlietu ministra E. Rinkēviča tikšanās ar Albānijas premjerministru Edi Ramu, ārlietu ministru Ditmiru Bušati un Eiropas Savienības delegācijas Albānijā pilnvaroto lietvedi Klaivu Rumboldu. Tikšanos laikā ar Albānijas amatpersonām plānots apspriest abu valstu divpusējās attiecības, aktuālos starptautiskos jautājumus, kā arī Albānijas integrāciju ES un turpmāko divpusējo sadarbību.

25.08.2014

Edgars Rinkēvičs Skopjē pauž atbalstu Maķedonijas eiroatlantiskās integrācijas centieniem

25. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēja Maķedoniju [bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija]. Ministrs tikās ar Maķedonijas prezidentu Ģorgi Ivanovu (Gjorge Ivanov), premjerministru Nikola Gruevski (Nikola Gruevski) un Maķedonijas ārlietu ministru Nikola Poposki (Nikola Poposki).

25.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies vizītē uz Maķedoniju

25. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēs Maķedoniju [bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija]. Vizītes laikā ir paredzētas ārlietu ministra E. Rinkēviča tikšanās ar Maķedonijas prezidentu Ģorgi Ivanovu, premjerministru Nikola Gruevski un Maķedonijas ārlietu ministru Nikola Poposki. Tikšanās laikā ar Maķedonijas amatpersonām plānots apspriest abu valstu divpusējās attiecības, aktuālos starptautiskos jautājumus, kā arī Maķedonijas integrāciju ES un turpmāko divpusējo sadarbību.

25.08.2014

Ārlietu ministrija noslēdz sadarbības līgumu ar LAPAS par Eiropas tematiskā gada īstenošanu 2015. gadā

25. augustā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un biedrības „Latvijas platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) direktore Inese Vaivare parakstīja sadarbības līgumu par Eiropas tematiskā gada organizēšanu, kas 2015. gadā ir veltīts attīstības sadarbības tēmai (Attīstības gads). Līgums nosaka Ārlietu ministrijas un NVO platformas sadarbības principus, atbildību un pienākumus Eiropas Attīstības gada aktivitāšu plānošanā un īstenošanā.

25.08.2014

Ārlietu ministrija neatzīst Abhāzijā notikušās "prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas"

Ārlietu ministrija uzskata par nelikumīgām šī gada 24. augustā Gruzijas reģionā Abhāzijā notikušās "prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas" un atkārtoti pauž stingru atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai integritātei. Ārlietu ministrija uzskata, ka šādu tā dēvētu vēlēšanu noturēšana neveicina iespēju panākt miermīlīgu konflikta risinājumu.

25.08.2014

Aicinājums uz preses konferenci par uzņēmēju iesaisti Latvijas prezidentūras nodrošināšanā

Aicinām mediju pārstāvjus trešdien, 27.augustā, plkst. 16.00 uz preses konferenci Ārlietu ministrijā par sadarbību ar uzņēmējiem Latvijas prezidentūras ES Padomē veidošanā un norisē. Preses konferencē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs klātesošos iepazīstinās ar uzņēmēju iespējām piedāvāt savas preces un pakalpojumus Latvijas prezidentūras sagatavošanai un norisei, tādējādi sekmējot uzņēmumu atpazīstamību un konkurētspēju. Tāpat E. Rinkēvičs informēs par jau paveikto prezidentūras atbalstītāju piesaistē.

23.08.2014

Ārlietu ministrija izsaka līdzjūtību Japānai saistībā ar notikušajiem zemes nogruvumiem

Ārlietu ministrija pauž visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus Japānā notikušo spēcīgo lietusgāžu izraisītajos zemes nogruvumos bojā gājušo un cietušo cilvēku ģimenēm un viņu tuviniekiem, kā arī pauž cerību par bez vēsts pazudušo cilvēku ātrāku atrašanu.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

27.08.2014

Latvijas vēstnieks ANO tiekas ar skautiem un gaidām no Latvijas

26. augustā Latvijas vēstnieks ANO Ņujorkā Jānis Mažeiks bija uzaicinājis uz tikšanos Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO skautus un gaidas no Latvijas, kas bija piedalījušies 11. Lielajā skautu un gaidu nometnē „Mantojums”.

25.08.2014

Otavā atzīmē Melnās lentas dienu

23. augustā Latvijas vēstniecības Kanādā pārstāvniecības vadītāja vietniece Sanita Ulmane piedalījās Melnās lentas dienas pasākumā Otavā, Sv. Jāņa Ukraiņu baznīcā. Pasākumā, kuru organizēja Centrāleiropas un Austrumeiropas padome Kanādā, tika pieminēti komunisma un nacisma upuri un Ribentropa-Molotova pakta radītās sekas Eiropā.

25.08.2014

Veselības ministrijas parlamentārais vizītē Ukrainā

No 25. līdz 26.augustam darba vizītē Ukrainā uzturas Latvijas Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš un Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, lai pārrunātu nepieciešamās palīdzības veidus Ukrainai, kā arī sadarbību veselības aprūpes jomā.

25.08.2014

Viņņicā atklās fotoizstādi „Tā mēs gājām uz neatkarību”

26. augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, kā vienu no "Rīga2014 - Eiropas Kultūras galvaspilsēta" komunikācijas kampaņas pasākumiem Viņņicas apgabala dabas muzejā, Latvijas vēstniece Ukrainā Dr. Argita Daudze svinīgi atklās Ārlietu ministrijas ceļojošo izstādi «Tā mēs gājām uz neatkarību».

25.08.2014

Kijevā Baltijas valstu vēstniecības atzīmē Baltijas ceļa 25.gadadienu

23.augustā Kijevā, Eiropas laukumā pie Ukrainas nama Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Ukrainā rīkoja pasākumu Baltijas ceļa 25 gadu atcerei, ka arī atzīmēja Ukrainas valsts karoga dienu.

25.08.2014

Oslo notiek pasākums par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai

23. augustā Literatūras namā Oslo, Norvēģijā, notika diskusija par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai, kas pulcēja vairākus desmitus interesentu.

25.08.2014

Taškentā ar ziedu nolikšanu pie Tarasa Ševčenko pieminekļa atzīmē

23. augustā Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā notika ziedu nolikšanas ceremonija pie ukraiņu tautas rakstnieka, mākslinieka, patriota un sabiedriskā darbinieka Tarasa Ševčenko pieminekļa. Ziedu nolikšanas ceremoniju organizēja Ukrainas vēstniecība Uzbekistānā, tajā piedalījās Ukrainas un Krimas tatāru diasporas pārstāvji Uzbekistānā, kā arī Latvijas, ASV, Apvienotās Karalistes, Polijas, Rumānijas, Slovākijas un Azerbaidžānas vēstnieki.

24.08.2014

25. gadadienā Dublinā pirmo reizi tika izveidots Baltijas ceļš

23. augustā Dublinā, Temple Bar, ap pusotra tūkstoti cilvēku izveidoja dzīvo ķēdi - Baltijas ceļu. Baltijas ceļa 25. gadadienas pasākumu pēc Latvijas vēstniecības Īrijā iniciatīvas organizēja latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu pārstāvji sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām.

Arhīvs