Aktuāli

22.11.2014

Iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumu plānu

21. novembrī notika ikgadējās Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ekspertu konsultācijas Eiropas Savienības (ES) jautājumos. Konsultācijas vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa un Eiropas departamenta direktore Ilze Rūse.

21.11.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsaka atbalstu Ukrainas reformu procesam un tās teritoriālajai vienotībai

21. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ukrainas Ministru kabineta ministru Ostapu Semeraku (Ostap Semerak). E. Rinkēvičs apsveica O. Semeraku ar Eiromaidana gadadienu, kas Ukrainā ir pasludināta par Goda un brīvības dienu. Ministri uzsvēra Latvijas un Ukrainas ļoti labās divpusējās attiecības un apliecināja gatavību intensificēt sadarbību.

21.11.2014

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tiekas ar Arābu valstu līgas pārstāvi

20. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A. Pildegovičs darba vizītes ietvaros Kairā tikās ar Arābu valstu līgas ģenerālsekretāra vietnieku politiskajos jautājumos Fadelu Muhamedu Gavadu (Dr. Fadel Mohamed Gawad).

21.11.2014

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs pārrunā aktuālos sadarbības jautājumus ar Ēģiptes amatpersonām

20. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās darba vizītē Kairā. A. Pildegovičs tikās ar Ēģiptes Ārlietu ministra vietnieku Hatemu Azizu Seifu Elnasru (Hatem Aziz Seif El Nasr). Politisko konsultāciju laikā starp Ēģiptes un Latvijas Ārlietu ministrijām tika apstiprināts, ka valstu divpusējās attiecībās ir liels potenciāls veicināt sadarbību augstākās izglītības, tūrisma, kultūras un transporta jomā.

21.11.2014

Latvija piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas plenārsēdē par situāciju Afganistānā

20. novembrī Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO (Ņujorkā) vadītāja vietniece Inese Freimane-Deksne teica uzrunu ANO Ģenerālās Asamblejas plenārsēdē par situāciju Afganistānā. Plenārsēdē pieņemta arī rezolūcija, kuru Latvija atbalstīja.

20.11.2014

ES Ārlietu padomes sanāksme par kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem

21. novembrī Briselē notiks Ārlietu padome kopējās tirdzniecības politikas jautājumos. Latvijas delegāciju vadīs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

20.11.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar ASV valsts sekretāra vietnieci Viktoriju Nulandi pārrunā Baltijas reģiona drošību

20. novembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgara Rinkēviča tikās ar ASV valsts sekretāra vietnieci Viktoriju Nulandi (Victoria Nuland). Tika pārrunāti reģionālie drošības jautājumi, t. sk. Latvijas robežas drošība, kā arī Latvijas prioritātes gaidāmajā prezidentūrā ES Padomē, īpaši attiecībā uz ES Austrumu partnerības valstīm un Transatlantiskā tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) noslēgšana.

20.11.2014

Kanādas Parlamenta delegācija apmeklē Ārlietu ministriju

20. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa un Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Einars Semanis tikās ar Kanādas Parlamenta Kanādas-Eiropas Parlamentārās asociācijas vadītāju Deividu Tilsonu (David Tilson) un delegāciju. Tika pārrunātas Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātes, transatlantiskie jautājumi, kā arī Latvijas divpusējo sadarbību ar ES Austrumu partnerības valstīm un Kanādu.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

22.11.2014

Uzbekistānas Valsts konservatorijā Latvijas mūziķi sniedz meistarklases stundu

22. novembrī Uzbekistānas Valsts konservatorijā ar meistarklases paraugstundu viesojās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra klarnešu kvartets „Quattro Differente”. Interesentus, kuru vidū galvenokārt bija studenti, uzrunāja Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Edgars Bondars, kā arī konservatorijas rektors, klarnešu katedras vadītājs un Uzbekistānas – Latvijas sadraudzības biedrības pārstāvis Kamols Išanhodžajevs (Kamol Ishankhodjaev).

22.11.2014

Atēnās svin Latvijas 96. gadadienu

21. novembrī Latvijas vēstniecība Atēnās rīkoja Latvijas Republikas Proklamēšanas 96. gadadienai veltītu svētku pieņemšanu vietējiem latviešiem un viņu ģimenēm.

22.11.2014

Beļģijā atklāj izstādi “Iespaidi un paralēles. Laluvjēra – Rīga”

21. novembrī Laluvjērā Latvijas vēstniecība Beļģijā kopā ar trim māksliniekiem no Latvijas – Ivaru Drulli, Kristapu Ģelzi un Andri Eglīti – atklāja mākslas izstādi „Iespaidi un paralēles. Laluvjēra-Rīga”. Izstādē desmit Latvijas mūsdienu mākslinieku veikums mijas ar deviņu beļģu mākslinieku grupas “Nervia” pārstāvju darbiem.

22.11.2014

Latvijas vēstniecība Kazahstānā rīko pieņemšanu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai

21. novembrī Latvijas vēstniecība Kazahstānā rīkoja svētku koncertu un pieņemšanu par godu Latvijas Republikas 96. gadadienas svinībām. Pateicoties „Baltikums Bank” atbalstam, svinības sākās ar Rīgas saksofonu kvarteta koncertu.

21.11.2014

Latvijas vēstniece atklāj starptautiska jauniešu orķestra koncertu Berlīnē

20. novembrī Berlīnē norisinājās Berlīnes Mākslas universitātes (BMU) rīkotais „Koncerts tautām” (Konzert für die Nationen), kura patronāžu šogad uzņemties tika aicināta Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

 

21.11.2014

Ženēvā uz Latvijas 96. gadadienu skanēs latviešu tautas dziesmas

25. novembrī par godu Latvijas valsts proklamēšanas 96. gadadienai Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ženēvā organizēs svētku koncertu un pieņemšanu ārvalstu diplomātiskajam korpusam un starptautisko organizāciju pārstāvjiem.

21.11.2014

Latvijas vēstniecība Portugālē piedalās Ziemassvētku labdarības tirdziņā Lisabonā

No 21. līdz 22. novembrim Latvijas vēstniecība Portugālē piedalās Lisabonā notiekošajā ikgadējā Ziemassvētku labdarības tirdziņā. Pirmssvētku noskaņās tirdziņa viesiem Latvijas stendā tiek piedāvātas gardās Laima šokolādes, Zaza Couture dizaina bērnu drēbes, kā arī Latvijas meistaru rokām darinātie vilnas un zīda izstrādājumi - jakas, šalles, cepures un siltās ziemas zeķes.

21.11.2014

Eiropas Padomē Strasbūrā atzīmē Latvijas Valsts svētkus

18. novembrī Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē Strasbūrā Eiropas Padomes telpās rīkoja Latvijas valsts proklamēšanas 96. gadadienai veltītu pieņemšanu.

Arhīvs