Aktuāli

18.09.2014

Eiropas Padomes Ministru vietnieku komiteja aicina Krievijas Federāciju izvest karaspēku no Ukrainas

Latvija atzinīgi vērtē Eiropas Padomes (EP) Ministru vietnieku komitejas 17. septembra sēdē Strasbūrā pieņemto lēmumu, kurā pausts aicinājums Krievijas Federācijai izvest savas armijas daļas no Ukrainas teritorijas, atturēties no turpmākām militārām darbībām Ukrainā, kā arī pausts aicinājums Krievijas Federācijai izmantot visu savu ietekmi uz separātistiem Ukrainas teritorijā, lai deeskalētu situāciju.

18.09.2014

Latvijas Ārlietu ministrijas vērtējums par 2014. gada 13. septembra Krievijas pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos uzrunu

Krievijas Ārlietu ministrijas pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīns Dolgovs ar savu 13. septembra uzrunu, kurā cita starpā ir pausts viedoklis par Latvijas skolām un kas publicēta Krievijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē, vēlreiz pierādījis, ka viņam nav izpratnes par reālo situāciju Latvijas Republikā, tās politiku un tiesību normām.

17.09.2014

Ārlietu ministrs reģionālajā vizītē apmeklē Liepāju

18. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apmeklēs Liepāju. Ministrs iepazīsies ar Liepājas Universitāti, tiksies ar tās vadību, kā arī atklātajā lekcijā visus interesentus informēs par aktualitātēm ārpolitikā un valsts drošībā.

17.09.2014

Parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs izsaka atbalstu cīņai pret terorismu

17. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs tikās ar Izraēlas Kneseta (parlamenta) vecāko amatpersonu delegāciju.

16.09.2014

Latvija apsveic ES - Ukrainas Asociācijas līguma ratifikāciju

Latvija apsveic Eiropas Savienības - Ukrainas ES Asociācijas līguma ratifikāciju. Tas dos jaunu impulsu ES un Ukrainas sadarbībai, ļaujot jau šobrīd ciešās un intensīvās attiecības pārnest jaunā, vēl kvalitatīvākā līmenī.

16.09.2014

Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstules Latvijas vēstniekam Moldovā

15. septembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniedza akreditācijas vēstules Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Moldovas Republikā Jurim Poikānam.

16.09.2014

Ārlietu ministrijā notiks seminārs "Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos: perspektīvas un vietējā tirgus specifika"

22. septembrī no pulksten 12.00 līdz 14.00 Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizē semināru "Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos: perspektīvas  un vietējā tirgus specifika".

15.09.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar kustības „The Red Jackets” pārstāvjiem

15. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustības „The Red Jackets” pārstāvjiem Inesi Andersoni, Undīni Būdi un Līvu Brēmeri, kā arī Ievu Stumpi no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kas iepazīstināja ar jauno grāmatu „Latvijas dārgumi. Izcili eksporta zīmoli un iedvesmas stāsti” (Treasures of Latvia/Outstanding Export Brands and Inspiring Stories).

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

18.09.2014

Prāgā “skan” Rīgas vakars

17. septembrī Prāgā, teātrī „Royal”, ar Prāgas pilsētas vadītāja Tomāša Hudečeka (Tomáš Hudeček) patronāžu notika Rīgas vakars, kurā ar koncertu uzstājās čellu trio „Melo – M”.

18.09.2014

Latvijai jauns goda konsuls Bilbao

17. septembrī Latvijas vēstniecībā Spānijā vēstnieks Jānis Eichmanis pasniedza ekzekvatūru un konsulāro patentu jaunajam Latvijas goda konsulam Basku zemē (País Vasco), Kantabrijā (Cantabria), Navarrā (Navarra) un Larjohā (La Rioja) Ignasio Marijam Gomesam Bilbao (Ignacio María Gómez Bilbao). Latvijas goda konsulāts atrodas Bilbao, Spānijā.

18.09.2014

Ar izstādi „Grāmatu draugu ķēde” Budapeštā sāksies Baltijas ceļa un Samta revolūcijas 25. gadadienas ieskaņas pasākumi

20. septembrī Latvijas vēstnieks Budapeštā Imants Lieģis „Brody” studijā atklās fotogrāfiju izstādi „Grāmatu draugu ķēde”.

18.09.2014

Astanā popularizē Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas tēlu

17. septembrī Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs, lai popularizētu Rīgas kā Eiropas 2014. gada galvaspilsētas tēlu, atklāja izstādi „Latviešu Dziesmu un deju svētku brīnums.”

18.09.2014

Latvijas vēstniece Celles trialogā informē par Latvijas drošības politikas prioritātēm

17. septembrī Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma uzstājās ar uzrunu Celles trialoga ikgadējā pasākumā, kas pulcē Vācijas politiķus, bruņoto spēku un uzņēmēju pārstāvjus.

17.09.2014

Pilzenē atklāj Rīgas dienas

16. septembrī par godu Rīgai  kā Eiropas 2014. gada kultūras galvaspilsētai Pilzenē, kultūras centrā „Peklo”,  notika Rīgas dienu atklāšana. Rīgas dienas tika atklātas ar fotoizstādi „Rīga no augšas” un uzstājās čellu trio „Melo – M”. Atklāšanā piedalījās Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis un nodibinājuma „Pilzene-2015” direktors Jirži Suhaneks (Jiří Suchánek), to apmeklēja vietējie interesenti un latviešu diasporas pārstāvji.

17.09.2014

Atklāj Latvijas tēlnieka Genādija Stepanova personālizstādi Sanktpēterburgas Pilsētas skulptūru muzejā

16. septembrī Sanktpēterburgas Pilsētas skulptūru muzejā tika atklāta Latvijas tēlnieka Genādija Stepanova personālizstāde „Rezonanse”.

17.09.2014

Ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule iepazīšanās vizītē apmeklē Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas pārstāvi Sanktpēterburgā

16. septembrī Latvijas ģenerālkonsule Irina Mangule, uzsākot darbu Sanktpēterburgā, iepazīšanās vizītē apmeklēja Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas pārstāvi Sanktpēterburgā Vladimiru Zapevalovu.

Arhīvs