Aktuāli

23.07.2014

E. Rinkēvičs ES - ASEAN valstu sanāksmē aicina pārtraukt vardarbību Tuvajos Austrumos

23. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās 20. ES - ASEAN (Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācija) valstu ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kurā tika pārrunāta ES - ASEAN valstu sadarbība politikas, ekonomikas, drošības un vides jautājumos, kā arī aktuālie notikumi reģionā. Īpaša uzmanība tika pievērsta traģiskajai ,,Malaizijas aviolīniju'' lidmašīnas bojāejai, kā arī saasinātajai situācijai Ukrainā un Gazas joslā.

23.07.2014

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apsveic Lietuvu ar dalību eirozonā

23. jūlija Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomē tika pieņemts galējais lēmums, kas nodrošinās Lietuvas pievienošanos eirozonai 2015. gada 1. janvārī. Lēmums izriet no Eiropas Komisijas 2014. gada konverģences ziņojuma par Māstrihtas kritēriju izpildīšanu, ko 27. jūnija Eiropadomē apstiprināja ES valstu vadītāji.

23.07.2014

Atvērta tiešsaistes mājaslapa notriektās „Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas bojā gājušo piemiņai

Ārlietu ministrija dara zināmu, ka no Nīderlandes vēstniecības Latvijā saņemta informācija par oficiālas tiešsaistes mājaslapas līdzjūtību un piemiņas izteikšanai atvēršanu interneta vietnē condolences.eu. Aicinām tajā ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kas vēlas izteikt līdzjūtību saistībā ar šo traģēdiju, parakstīties „Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas katastrofā bojāgājušo piemiņai.

22.07.2014

E. Rinkēvičs piedalās ES Ārlietu padomē Briselē

22. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

22.07.2014

Noteikti uzvarētāji Ārlietu ministrijas izsludinātajam konkursam par līdzfinansējumu NVO īstenotiem projektiem

21. jūlijā noslēdzās Ārlietu ministrijas izsludinātais granta projektu konkurss „Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības, attīstības izglītības un sabiedrības izpratnes veicināšanas projektiem Latvijas Republikā un Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs’’.

22.07.2014

Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis akreditējās Bosnijā un Hercegovinā

21. jūlijā Sarajevā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Alberts Sarkanis iesniedza akreditācijas rakstu Bosnijas un Hercegovinas prezidentūras priekšsēdētājam Bakiram Izetbegovičam (Bakir Izetbegović).

21.07.2014

Briselē notiks Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes

22. un 23. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

21.07.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pieņem lēmumu par Krievijas pilsoņu iekļaušanu ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut Krievijas skatuves māksliniekus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

23.07.2014

Noslēdzas Latvijas vēstnieces Astras Kurmes un uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Tālajos Austrumos

20. jūlijā noslēdzās Latvijas vēstnieces Astras Kurmes un Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Tālajos Austrumos. Kopš 9. jūlija noritējušās vizītes ietvaros Latvijas delegācija apmeklēja Vladivostoku, Habarovsku un Magadanu.

22.07.2014

Madridē iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

21. jūlijā Latvijas vēstnieks Spānijā Jānis Eichmanis piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Spānijā rīkotajā Trio prezidentūru prioritāšu prezentācijā un iezīmēja Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāros virzienus.

22.07.2014

Ar Latvijas vēstniecības atbalstu Maskavā atklāj mākslinieka Jura Jurjāna personālizstādi

21. jūlijā Krievijas Mākslas akadēmijas izstāžu kompleksā, Zuraba Cereteli (Zurab Tsereteli) mākslas galerijā, tika atklāta latviešu mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde „Uz pūces spārna”, kas ilgs līdz 24. augustam.

21.07.2014

Vitebskā atklāj fotoizstādi „Pasaule sievietes acīm” ar Latvijas mākslinieču dalību

18. jūlijā Vitebskā atklāta starptautiska fotoizstāde „Pasaule sievietes acīm”, kurā līdztekus fotomāksliniecēm no Baltkrievijas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Vācijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Kanādas, Lietuvas, Krievijas, ASV, Ukrainas un Čehijas ar saviem darbiem piedalās arī fotomākslinieces no Latvijas: Elīna Bindere (Jēkabpils), Vineta Jaunzeme (Liepāja), Daina Ģībiete (Liepāja), Līga Bora (Liepāja), Līga Ēvaldsone (Liepāja), Tamāra Patrejeva (Rīga) un Ilona Pulkstene (Jūrmala).

17.07.2014

Latviešu dibinātais Igaunijas Diplomātu koris piedalās Dziesmu un deju svētkos

Tallinā 26. Igaunijas Vispārējos dziesmu un 19. deju svētkos, kas pulcēja daudzus desmitus tūkstošu dziedātāju un dejotāju, piedalījās arī latviešu dibinātais Igaunijas Diplomātu koris.

17.07.2014

Lielbritānijā arī šogad pieaug jaundzimušo Latvijas pilsoņu skaits

2014. gada pirmajā pusgadā Latvijas vēstniecībā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē vislielākais pieprasījums tradicionāli ir pasu nomaiņa. 6 mēnešu laikā noformēti 7500 personu apliecinoši dokumenti – Latvijas pases un identitātes (ID) kartes.

17.07.2014

Vēstniece Elita Kuzma tiekas ar Vācijas Federālās konstitucionālās tiesas prezidentu

16. jūlijā Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma apmeklēja Karlsrūes pilsētu, kur tikās ar Vācijas Federālās konstitucionālās tiesas prezidentu prof. Dr. Andreasu Foskūli (Prof. Dr. Andreas Voßkuhle).

17.07.2014

Taškentā atklās latviešu gleznotāja Valda Buša izstādi „Ainavas“

24. jūlijā Taškentā, Uzbekistānā, vienā no prestižākajām izstāžu zālēm – „Fotogrāfijas nams“ - tiks atklāta latviešu gleznotāja Valda Buša darbu izstāde „Ainavas“.

Arhīvs