Aktuāli

02.09.2014

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs politiskajās konsultācijas Japānā uzsver Latvijas vispusīgu kontaktu nozīmību

2. septembrī Tokijā notika politiskās konsultācijas starp Latvijas un Japānas Ārlietu ministrijām. No Latvijas puses tās vadīja valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. No Japānas puses politiskās konsultācijas pārstāvēja Ārlietu ministrijas Eiropas lietu direkcijas ģenerāldirektors Hadžime Hajaši (Hajime Hayashi).

02.09.2014

Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza saņem akreditācijas vēstules

2. septembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza akreditācijas vēstules pirmajam rezidējošam Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Indijas Republikā Aivaram Grozam.

02.09.2014

Akreditēts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atzinīgi novērtē NATO Ziemeļatlantijas padomes lēmumu akreditēt NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru Rīgā. Centra izveides nozīmīgumu plānots minēt arī 4. un 5. septembrī notiekošajā NATO samitā Velsā, Apvienotajā Karalistē.

01.09.2014

Edgars Rinkēvičs Moldovā: Austrumu partnerības samits Rīgā būs izšķirīgs brīdis

1. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības ministru grupas sanāksmē moldāvu eirointegrācijas atbalstam, kas norisinājās Kišiņevā, Moldovā. Ministri izteica stingru atbalstu Moldovas eirointegrācijas centieniem, kā arī apsprieda jautājumus, kas saistīti ar 27. jūnijā parakstītā ES-Moldovas Asociācijas līguma īstenošanas praktiskajiem aspektiem.

01.09.2014

Plaši informēs sabiedrību par attīstības sadarbību

1. septembrī apstiprināšanai Eiropas Komisijā ir iesniegts Nacionālais aktivitāšu plāns nākamā Eiropas tematiskā gada īstenošanai. 2015. gadā Eiropas tematiskais gads būs veltīts attīstības sadarbības tēmai kā Attīstības gads. Programmu sagatavoja Ārlietu ministrija un biedrība „Latvijas platforma attīstības sadarbībai”, iesaistot interesentus no nevalstiskā, privātā, akadēmiskā un publiskā sektora. Ārlietu ministrija pozitīvi novērtē organizāciju un institūciju plašo interesi, kā arī aktivitāti programmas veidošanā. Ārlietu ministrija aicina uz turpmāku ciešu sadarbību arī tās īstenošanā.

01.09.2014

Darbu uzsākusi Latvijas vēstniecība Apvienotajos Arābu Emirātos

Darbu sākusi Latvijas vēstniecība Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), galvaspilsētā Abu Dabī. Vēstniecība atvērta pēc abpusēja saskaņošanas procesa noslēgšanās starp Latvijas un AAE valdībām. Latvijas vēstniecība pagaidām atrodas Dānijas vēstniecības telpās. Vēstniecību vada pagaidu pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis. Vēstniecības darbības uzsākšana turpinās jaunā intensitātes līmenī veicināt Latvijas un AAE politisko dialogu. Tā nodrošinās Latvijas uzņēmējiem jaunas atbalsta iespējas AAE tirgus apgūšanā, kā arī sniegs galvenās pamatfunkcijas konsulārajos jautājumos.

31.08.2014

E. Rinkēvičs piedalīsies ES ministru grupas Moldovas eirointegrācijas atbalstam neformālajā sanāksmē

1. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ES ministru grupas Moldovas Republikas eirointegrācijas atbalstam neformālajā sanāksmē Kišiņevā, Moldovā.

30.08.2014

E. Rinkēvičs aicina ES dalībvalstis nodrošināt starptautisku atbalstu Krimas tatāriem

29. un 30. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) neformālajā ārlietu ministru sanāksmē Milānā, kuras laikā ārlietu ministri diskutēja par notikumiem Ukrainā un turpmākajām attiecībām ar Krieviju, Tuvo Austrumu miera procesu, kā arī situāciju ES Dienvidu kaimiņu reģionā.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

02.09.2014

Latvijas diena Viļņā, Lietuvā

4. septembrī Latvijas vēstniecībā Lietuvā notiks Latvijas Investīciju un attīstības (LIAA) aģentūras organizēto Latvijas dienu Viļņā „Atrask Latvija” (Atklāj Latviju) atklāšanas pasākums.

02.09.2014

Noslēgusies vēstniecības Īrijā konsulāro izbraukumu sesija Galvejā, Korkā un Limerikā

Latvijas vēstniecība Dublinā ir noslēgusi rudens izbraukumu sesiju ar pasu mobilo darbstaciju, kuras laikā konsulārie pakalpojumi Latvijas valstspiederīgajiem Īrijā bija pieejami tuvāk dzīvesvietai. Izbraukums tika plānots un organizēts, lai pases varētu noformēt, kā arī saņemt pirms 12. Saeimas vēlēšanām 4. oktobrī.

02.09.2014

Tallinā godina Grammy balvas laureātus

ASV Nacionālās Ierakstu mākslas un zinātnes akadēmija Grammy mūzikas balva nominācijā "Labākais kora sniegums" šogad tika piešķirta igauņu diriģentam Tenu Kaljustem (Tõnu Kaljuste) par Arvo Perta (Arvo Pärt) skaņdarba Adam's Lament izpildījumu, kurā piedalījās Igaunijas Filharmonijas kamerorķestris, Tallinas kamerorķestris, Latvijas Radio koris, kamerorķestris Sinfonietta Riga un ansamblis VoxClamantis.

01.09.2014

Vēstniece ar Ēģiptes Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku pārrunā divpusējās attiecības

27. augustā notika Latvijas vēstnieces Ēģiptē Ivetas Šulcas darba tikšanās ar Ēģiptes Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku Jaseru Atefu (Yasser Atef).

29.08.2014

Dzintras Gekas filmas „Kur palika tēvi” izrāde Latvijas vēstniecībā Stokholmā

29. augustā Latvijas vēstniecībā sadarbībā ar Zviedrijas Latviešu apvienības Viduszviedrijas nodaļu tiks izrādīta režisores Dzintras Gekas jaunākā dokumentālā filma „Kur palika tēvi”, kas stāsta par 1941. gadā uz Sibīriju izsūtīto likteņiem. Režisores personiskā piedalīšanās pasākumā dos iespēju sarunām par viņas ceļu un pieredzi šī Latvijas vēstures traģiskā posma izzināšanā.

28.08.2014

Vēstniecības izbraukums Galvejā

26. augustā Latvijas vēstniecības Īrijā darbinieki devās konsulārajā izbraukumā uz Galveju, lai sniegtu konsulāros pakalpojumus Latvijas valstspiederīgajiem. Kopumā tika sniegti 67 konsulārie pakalpojumi. Vēstniecība izsaka pateicību koordinatoram, Galvejas iedzīvotājam Jurijam Kozlovam par atbalstu izbraukuma sesijas organizēšanā.

27.08.2014

Ukrainas Bruņoto Spēku karavīru bērni saņems humāno palīdzību

Augusta beigās Ukrainas karavīru bērni, uzsākot skolas gaitas jaunajā mācību gadā, saņems no Latvijas Aizsardzības ministrijas humānās palīdzības kravu. Šī gada aprīlī Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze darba vizītē apmeklēja Mikolajevu, kur tikšanos laikā ar apgabala vadību tika uzrunāta par palīdzības nepieciešamību Ukrainas Bruņoto spēku karavīru bērniem. Šā gada martā Krievijas okupācijas dēļ Ukrainas Bruņoto spēku karavīri un viņu ģimenes bija spiestas pamest savu dzīvesvietu Krimā un pārcelties uz Mikolajevas apgabalu.

27.08.2014

Monreālā norisinājies Melnās lentas dienai veltīts dievkalpojums

23. augustā Monreālā, Lietuviešu katoļu baznīcā norisinājās dievkalpojums, kas tika veltīts Melnās lentas dienai, tādējādi pieminot komunisma un nacisma upurus un Ribentropa-Molotova pakta traģiskās sekas Eiropā.

Arhīvs