Aktuāli

25.07.2014

Ārlietu ministrs izsaka līdzjūtību aviokatastrofā bojāgājušo tuviniekiem

Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar Mali ziemeļdaļā avarējušo aviokompānijas „Air Algerie” pasažieru lidmašīnu.

24.07.2014

Noslēdzies darbs pie "Terra Mariana. 1186-1888" vēsturiskā albuma un zinātnisko komentāru atkārtotas izdošanas

24. jūlijā Ārlietu ministrijā tika atzīmēta ilggadīgā darba pie kultūrvēsturiskā albuma "Terra Mariana. 1186-1888" faksimila un to zinātnisko komentāru izdošanas pabeigšanas. Tas kopumā risinājies vairāk nekā desmit gadu garumā.

24.07.2014

Pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atvadu vizītē ierodas ASV vēstnieks Marks Pekala

24. jūlijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ASV vēstnieku Latvijā Marku Pekalu (Mark Pekala), kurš bija ieradies pie ministra atvadu vizītē saistībā ar kadences noslēgumu Latvijā.

24.07.2014

Latvijas ārlietu ministrs tiekas ar Vācijas ekonomiskās sadarbības un attīstības ministru

24. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Vācijas federālo ekonomiskās sadarbības un attīstības ministru Gerdu Milleru (Dr. Gerd Müller) un Vācijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) Bundestāga deputātiem, kuri Latvijā ieradušies trīs dienu darba vizītē.

24.07.2014

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina spriedumu lietā Čalovskis pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesas palāta (Tiesa) 24. jūlijā pasludināja spriedumu lietā Čalovskis pret Latviju.Savā 2013. gada 28. marta pieteikumā Tiesai, atsaucoties uz Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 3. pantu, Deniss Čalovskis (iesniedzējs) sūdzējās par to, ka, lemjot par viņa izdošanu uz ASV, atbildīgās Latvijas iestādes, nebija pienācīgi izvērtējušas iespējamos cilvēktiesību pārkāpumus, kuri rastos, ja viņš tiktu izdots ASV.

24.07.2014

Ārlietu ministrija aicina uz pasākumu saistībā ar vēsturiskā albuma "Terra Mariana. 1186-1888" faksimila un tā komentāru pabeigšanu

Ārlietu ministrija aicina mediju pārstāvjus uz pasākumu Ārlietu ministrijā Meierovica zālē šodien, 24. jūlijā, plkst. 15.00 sakarā ar darba pie vēsturiskā albuma "Terra Mariana. 1186-1888" faksimila un tā komentāriem pabeigšanu.

23.07.2014

E. Rinkēvičs ES - ASEAN valstu sanāksmē aicina pārtraukt vardarbību Tuvajos Austrumos

23. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās 20. ES - ASEAN (Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācija) valstu ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kurā tika pārrunāta ES - ASEAN valstu sadarbība politikas, ekonomikas, drošības un vides jautājumos, kā arī aktuālie notikumi reģionā. Īpaša uzmanība tika pievērsta traģiskajai ,,Malaizijas aviolīniju'' lidmašīnas bojāejai, kā arī saasinātajai situācijai Ukrainā un Gazas joslā.

23.07.2014

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apsveic Lietuvu ar dalību eirozonā

23. jūlija Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomē tika pieņemts galējais lēmums, kas nodrošinās Lietuvas pievienošanos eirozonai 2015. gada 1. janvārī. Lēmums izriet no Eiropas Komisijas 2014. gada konverģences ziņojuma par Māstrihtas kritēriju izpildīšanu, ko 27. jūnija Eiropadomē apstiprināja ES valstu vadītāji.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

25.07.2014

Latvijas vēstniecības pārstāvji Nīderlandē parakstās līdzjūtību grāmatā

25. jūlijā vēstniecības pārstāvji Nīderlandē, Hāgā, parakstījās lidojuma MH17 upuru piemiņas līdzjūtību grāmatā Nīderlandes Tieslietu ministrijā. 22. jūlijā līdzjūtību grāmata tika parakstīta arī Malaizijas vēstniecībā Hāgā.

25.07.2014

Taškentas Fotogrāfijas namā atklāta latviešu gleznotāja Valda Buša izstāde

24. jūlijā vienā no Taškentas prestižākajām izstāžu zālēm – Taškentas Fotogrāfijas namā - tika atklāta latviešu gleznotāja Valda Buša darbu izstāde „Ainavas“ ar kopskaitā 30 mākslinieka darbiem.

25.07.2014

Latvijas vēstniece Ukrainā tiekas ar Krimas tatāru Medžlis līderi Refatu Čubarovu

22. jūlijā Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze tikās ar Krimas tatāru tautas sabiedriskās izpildinstitūcijas – Medžlisa - priekšsēdētāju un kādreizējo Latvijas Tautas frontes aktīvistu Refatu Čubarovu (Refat Abdurahman oğlu Çubarov), lai pārrunātu Krimas tatāru tiesību situāciju Krievijas anektētajā Krimas pussalā.

23.07.2014

Noslēdzas Latvijas vēstnieces Astras Kurmes un uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Tālajos Austrumos

20. jūlijā noslēdzās Latvijas vēstnieces Astras Kurmes un Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Tālajos Austrumos. Kopš 9. jūlija noritējušās vizītes ietvaros Latvijas delegācija apmeklēja Vladivostoku, Habarovsku un Magadanu.

22.07.2014

Madridē iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

21. jūlijā Latvijas vēstnieks Spānijā Jānis Eichmanis piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Spānijā rīkotajā Trio prezidentūru prioritāšu prezentācijā un iezīmēja Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāros virzienus.

22.07.2014

Ar Latvijas vēstniecības atbalstu Maskavā atklāj mākslinieka Jura Jurjāna personālizstādi

21. jūlijā Krievijas Mākslas akadēmijas izstāžu kompleksā, Zuraba Cereteli (Zurab Tsereteli) mākslas galerijā, tika atklāta latviešu mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde „Uz pūces spārna”, kas ilgs līdz 24. augustam.

21.07.2014

Vitebskā atklāj fotoizstādi „Pasaule sievietes acīm” ar Latvijas mākslinieču dalību

18. jūlijā Vitebskā atklāta starptautiska fotoizstāde „Pasaule sievietes acīm”, kurā līdztekus fotomāksliniecēm no Baltkrievijas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Vācijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Kanādas, Lietuvas, Krievijas, ASV, Ukrainas un Čehijas ar saviem darbiem piedalās arī fotomākslinieces no Latvijas: Elīna Bindere (Jēkabpils), Vineta Jaunzeme (Liepāja), Daina Ģībiete (Liepāja), Līga Bora (Liepāja), Līga Ēvaldsone (Liepāja), Tamāra Patrejeva (Rīga) un Ilona Pulkstene (Jūrmala).

17.07.2014

Latviešu dibinātais Igaunijas Diplomātu koris piedalās Dziesmu un deju svētkos

Tallinā 26. Igaunijas Vispārējos dziesmu un 19. deju svētkos, kas pulcēja daudzus desmitus tūkstošu dziedātāju un dejotāju, piedalījās arī latviešu dibinātais Igaunijas Diplomātu koris.

Arhīvs