Aktuāli

28.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē Milānā

28. un 29. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē Milānā, Itālijā. Ministriem ir paredzēts diskutēt par ES funkcionēšanu, Eiropas Savienības Padomes sastāvu darbības efektivitātes palielināšanu un ES Stratēģisko prioritāšu īstenošanu.

28.08.2014

Ārlietu ministrija informē par Latvijas pilsones Lailas Brices nepilngadīgās meitas lietu

27. augustā Lielbritānijas Centrālajā Ģimenes tiesā notika tiesas sēde jautājumā par Latvijas pilsones Lailas Brices nepilngadīgās meitas adopciju. Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis piedalījās tiesas sēdē novērotāja statusā. Vēstniecība ir gandarīta par tiesas lēmumu nodot lietas izskatīšanu augstākstāvošā līmeņa tiesā, kas tai skaitā ir kompetenta lemt par lietas nodošanu Latvijas jurisdikcijā.

28.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies uz Gimnihas sanāksmi

Itālijas prezidentūras laikā Milānā 29. un 30. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru neformālajā jeb tā dēvētajā Gimnihas sanāksmē. Tikšanās laikā ārlietu ministriem paredzēts apmainīties ar viedokļiem par situāciju Eiropas Savienības Austrumu un Dienvidu kaimiņu reģionos.

27.08.2014

BMW Group un Inchcape BM Auto kļūst par Latvijas prezidentūras oficiālo partneri

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē autotransporta pakalpojumus nodrošinās BMW Group un Inchape BM Auto. To trešdien, 27. augustā, preses konferencē paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, nosaucot pirmo Latvijas prezidentūras oficiālo partneri.

26.08.2014

Edgars Rinkēvičs Tirānā: Latvijai un Albānijai ir vienots skatījums uz NATO Velsas samita mērķiem

26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēja Albānijas Republiku. Ministrs tikās ar Albānijas premjerministru Edi Ramu (Edi Rama) un ārlietu ministru Ditmiru Bušati (Ditmir Bushati). Latvijas ārlietu ministrs apsveica Albāniju ar ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu šī gada jūnijā un augstu novērtēja Albānijas centienus un paveikto reformu procesā. Albānijas puses pārstāvji izteica pateicību Latvijai par tās atbalstu Albānijai eiroatlantiskās integrācijas procesā. Amatpersonas pārrunāja septembra sākumā paredzēto NATO samitu Velsā un konstatēja, ka abām pusēm ir vienots redzējums par samita vēlamajiem rezultātiem.

26.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies vizītē uz Albāniju

26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēs Albānijas Republiku. Vizītes laikā paredzētas ārlietu ministra E. Rinkēviča tikšanās ar Albānijas premjerministru Edi Ramu, ārlietu ministru Ditmiru Bušati un Eiropas Savienības delegācijas Albānijā pilnvaroto lietvedi Klaivu Rumboldu. Tikšanos laikā ar Albānijas amatpersonām plānots apspriest abu valstu divpusējās attiecības, aktuālos starptautiskos jautājumus, kā arī Albānijas integrāciju ES un turpmāko divpusējo sadarbību.

25.08.2014

Edgars Rinkēvičs Skopjē pauž atbalstu Maķedonijas eiroatlantiskās integrācijas centieniem

25. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēja Maķedoniju [bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija]. Ministrs tikās ar Maķedonijas prezidentu Ģorgi Ivanovu (Gjorge Ivanov), premjerministru Nikola Gruevski (Nikola Gruevski) un Maķedonijas ārlietu ministru Nikola Poposki (Nikola Poposki).

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

28.08.2014

Vēstniecības izbraukums Galvejā

26. augustā Latvijas vēstniecības Īrijā darbinieki devās konsulārajā izbraukumā uz Galveju, lai sniegtu konsulāros pakalpojumus Latvijas valstspiederīgajiem. Kopumā tika sniegti 67 konsulārie pakalpojumi. Vēstniecība izsaka pateicību koordinatoram, Galvejas iedzīvotājam Jurijam Kozlovam par atbalstu izbraukuma sesijas organizēšanā.

27.08.2014

Ukrainas Bruņoto Spēku karavīru bērni saņems humāno palīdzību

Augusta beigās Ukrainas karavīru bērni, uzsākot skolas gaitas jaunajā mācību gadā, saņems no Latvijas Aizsardzības ministrijas humānās palīdzības kravu. Šī gada aprīlī Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze darba vizītē apmeklēja Mikolajevu, kur tikšanos laikā ar apgabala vadību tika uzrunāta par palīdzības nepieciešamību Ukrainas Bruņoto spēku karavīru bērniem. Šā gada martā Krievijas okupācijas dēļ Ukrainas Bruņoto spēku karavīri un viņu ģimenes bija spiestas pamest savu dzīvesvietu Krimā un pārcelties uz Mikolajevas apgabalu.

27.08.2014

Monreālā norisinājies Melnās lentas dienai veltīts dievkalpojums

23. augustā Monreālā, Lietuviešu katoļu baznīcā norisinājās dievkalpojums, kas tika veltīts Melnās lentas dienai, tādējādi pieminot komunisma un nacisma upurus un Ribentropa-Molotova pakta traģiskās sekas Eiropā.

27.08.2014

Latvijas vēstnieks ANO tiekas ar skautiem un gaidām no Latvijas

26. augustā Latvijas vēstnieks ANO Ņujorkā Jānis Mažeiks bija uzaicinājis uz tikšanos Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO skautus un gaidas no Latvijas, kas bija piedalījušies 11. Lielajā skautu un gaidu nometnē „Mantojums”.

25.08.2014

Otavā atzīmē Melnās lentas dienu

23. augustā Latvijas vēstniecības Kanādā pārstāvniecības vadītāja vietniece Sanita Ulmane piedalījās Melnās lentas dienas pasākumā Otavā, Sv. Jāņa Ukraiņu baznīcā. Pasākumā, kuru organizēja Centrāleiropas un Austrumeiropas padome Kanādā, tika pieminēti komunisma un nacisma upuri un Ribentropa-Molotova pakta radītās sekas Eiropā.

25.08.2014

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs dosies darba vīzītē uz Ukrainu

No 25. līdz 26.augustam darba vizītē Ukrainā uzturas Latvijas Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš un Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, lai pārrunātu nepieciešamās palīdzības veidus Ukrainai, kā arī sadarbību veselības aprūpes jomā.

25.08.2014

Viņņicā atklās fotoizstādi „Tā mēs gājām uz neatkarību”

26. augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, kā vienu no "Rīga2014 - Eiropas Kultūras galvaspilsēta" komunikācijas kampaņas pasākumiem Viņņicas apgabala dabas muzejā, Latvijas vēstniece Ukrainā Dr. Argita Daudze svinīgi atklās Ārlietu ministrijas ceļojošo izstādi «Tā mēs gājām uz neatkarību».

25.08.2014

Kijevā Baltijas valstu vēstniecības atzīmē Baltijas ceļa 25.gadadienu

23.augustā Kijevā, Eiropas laukumā pie Ukrainas nama Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Ukrainā rīkoja pasākumu Baltijas ceļa 25 gadu atcerei, ka arī atzīmēja Ukrainas valsts karoga dienu.

Arhīvs