Aktuāli

30.08.2014

E. Rinkēvičs aicina ES dalībvalstis nodrošināt starptautisku atbalstu Krimas tatāriem

29. un 30. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) neformālajā ārlietu ministru sanāksmē Milānā, kuras laikā ārlietu ministri diskutēja par notikumiem Ukrainā un turpmākajām attiecībām ar Krieviju, Tuvo Austrumu miera procesu, kā arī situāciju ES Dienvidu kaimiņu reģionā.

29.08.2014

E. Rinkēvičs piedalīsies ES ministru grupas Moldovas eirointegrācijas atbalstam neformālajā sanāksmē

1. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ES ministru grupas Moldovas Republikas eirointegrācijas atbalstam neformālajā sanāksmē Kišiņevā, Moldovā.

29.08.2014

E. Rinkēvičs: Latvija ir gatava turpināt darbu ES darbības efektivitātes uzlabošanai

28. un 29. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) neformālajā Vispārējo lietu padomes sanāksmē Milānā, Itālijā.

29.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies uz Gimnihas sanāksmi

Itālijas prezidentūras laikā Milānā 29. un 30. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru neformālajā jeb tā dēvētajā Gimnihas sanāksmē. Tikšanās laikā ārlietu ministriem paredzēts apmainīties ar viedokļiem par situāciju Eiropas Savienības Austrumu un Dienvidu kaimiņu reģionos.

29.08.2014

Veiksmīgi noslēdzies izbraukums ar mobilo pasu darbstaciju uz Austrāliju un Jaunzēlandi

Augusta beigās ar Latvijas goda konsulu atbalstu veiksmīgi noslēdzies Ārlietu ministrijas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes organizēts mobilo pasu darbstacijas izbraukums uz Austrāliju un Jaunzēlandi. Izbraukuma laikā Brisbenā, Sidnejā, Melburnā, Adelaidē, Pērtā un Kraistčērčā tika pieņemti pasu/personas apliecību pieteikumi un noņemti biometriskie dati, izmantojot mobilās pasu darbstacijas aprīkojumu. Kopā tika pieņemti 585 apmeklētāji, kuriem tika noformēti 633 personu apliecinoši dokumenti – pasu un personas apliecību pieteikumi.

28.08.2014

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas paziņojums

Latvija nosoda Krievijas Federācijas bruņoto spēku īstenoto iebrukumu Ukrainas teritorijā.

28.08.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē Milānā

28. un 29. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē Milānā, Itālijā. Ministriem ir paredzēts diskutēt par ES funkcionēšanu, Eiropas Savienības Padomes sastāvu darbības efektivitātes palielināšanu un ES Stratēģisko prioritāšu īstenošanu.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

29.08.2014

Dzintras Gekas filmas „Kur palika tēvi” izrāde Latvijas vēstniecībā Stokholmā

29. augustā Latvijas vēstniecībā sadarbībā ar Zviedrijas Latviešu apvienības Viduszviedrijas nodaļu tiks izrādīta režisores Dzintras Gekas jaunākā dokumentālā filma „Kur palika tēvi”, kas stāsta par 1941. gadā uz Sibīriju izsūtīto likteņiem. Režisores personiskā piedalīšanās pasākumā dos iespēju sarunām par viņas ceļu un pieredzi šī Latvijas vēstures traģiskā posma izzināšanā.

28.08.2014

Vēstniecības izbraukums Galvejā

26. augustā Latvijas vēstniecības Īrijā darbinieki devās konsulārajā izbraukumā uz Galveju, lai sniegtu konsulāros pakalpojumus Latvijas valstspiederīgajiem. Kopumā tika sniegti 67 konsulārie pakalpojumi. Vēstniecība izsaka pateicību koordinatoram, Galvejas iedzīvotājam Jurijam Kozlovam par atbalstu izbraukuma sesijas organizēšanā.

27.08.2014

Ukrainas Bruņoto Spēku karavīru bērni saņems humāno palīdzību

Augusta beigās Ukrainas karavīru bērni, uzsākot skolas gaitas jaunajā mācību gadā, saņems no Latvijas Aizsardzības ministrijas humānās palīdzības kravu. Šī gada aprīlī Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze darba vizītē apmeklēja Mikolajevu, kur tikšanos laikā ar apgabala vadību tika uzrunāta par palīdzības nepieciešamību Ukrainas Bruņoto spēku karavīru bērniem. Šā gada martā Krievijas okupācijas dēļ Ukrainas Bruņoto spēku karavīri un viņu ģimenes bija spiestas pamest savu dzīvesvietu Krimā un pārcelties uz Mikolajevas apgabalu.

27.08.2014

Monreālā norisinājies Melnās lentas dienai veltīts dievkalpojums

23. augustā Monreālā, Lietuviešu katoļu baznīcā norisinājās dievkalpojums, kas tika veltīts Melnās lentas dienai, tādējādi pieminot komunisma un nacisma upurus un Ribentropa-Molotova pakta traģiskās sekas Eiropā.

27.08.2014

Latvijas vēstnieks ANO tiekas ar skautiem un gaidām no Latvijas

26. augustā Latvijas vēstnieks ANO Ņujorkā Jānis Mažeiks bija uzaicinājis uz tikšanos Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO skautus un gaidas no Latvijas, kas bija piedalījušies 11. Lielajā skautu un gaidu nometnē „Mantojums”.

25.08.2014

Otavā atzīmē Melnās lentas dienu

23. augustā Latvijas vēstniecības Kanādā pārstāvniecības vadītāja vietniece Sanita Ulmane piedalījās Melnās lentas dienas pasākumā Otavā, Sv. Jāņa Ukraiņu baznīcā. Pasākumā, kuru organizēja Centrāleiropas un Austrumeiropas padome Kanādā, tika pieminēti komunisma un nacisma upuri un Ribentropa-Molotova pakta radītās sekas Eiropā.

25.08.2014

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs dosies darba vīzītē uz Ukrainu

No 25. līdz 26.augustam darba vizītē Ukrainā uzturas Latvijas Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš un Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, lai pārrunātu nepieciešamās palīdzības veidus Ukrainai, kā arī sadarbību veselības aprūpes jomā.

25.08.2014

Viņņicā atklās fotoizstādi „Tā mēs gājām uz neatkarību”

26. augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, kā vienu no "Rīga2014 - Eiropas Kultūras galvaspilsēta" komunikācijas kampaņas pasākumiem Viņņicas apgabala dabas muzejā, Latvijas vēstniece Ukrainā Dr. Argita Daudze svinīgi atklās Ārlietu ministrijas ceļojošo izstādi «Tā mēs gājām uz neatkarību».

Arhīvs