Aktuāli

24.10.2014

Paraksta deklarāciju par sadarbību ES jautājumu komunikācijā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā

24. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs parakstīja Deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā.

23.10.2014

Jaunākajā biznesa žurnālā „Business Riga” Latvijas diplomāti vērtē ārpolitikas aktualitātes

 Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs aicina uzlūkot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē ne tikai caur politisko, bet arī caur ekonomisko prizmu. 2015. gada pirmajā pusē pasaules lielākās ekonomikas - Eiropas Savienības - vadības groži būs Latvijas rokās.

22.10.2014

Ārlietu ministrija apsveic jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu Eiropas Parlamentā

22. oktobrī ar Eiropas Parlamenta (EP) balsojumu ir apstiprināta nākamās Eiropas Komisijas komisāru kolēģija. Ārlietu ministrija apsveic jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu EP. 

21.10.2014

Baltijas valstu un Ziemeļvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru tikšanās: reģionālajā sadarbībā sasniegts daudz, jāvirzās tālāk

20. un 21. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās ikgadējā astoņu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB-8) sanāksmē, kas 2014. gadā notika Tallinā.

21.10.2014

Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē

21. oktobrī ANO Ģenerālā Asambleja ar 175 balsīm par ievēlēja Latviju ANO Cilvēktiesību padomē (turpmāk - Padome) uz termiņu no 2015. līdz 2017. gadam. Šī ir pirmā reize, kad Latvija tikusi ievēlēta Padomē, kas ir svarīgākā ANO cilvēktiesību struktūra cilvēktiesību jomā.

21.10.2014

Edgars Rinkēvičs: jāpanāk kopīga izpratne par enerģētikas drošības un vienota enerģijas tirgus stiprināšanu

21. oktobrī Luksemburgā notika ES Vispārējo lietu padome. Centrālais dienaskārtības jautājums bija 23. un 24. oktobra Eiropadomes sagatavošana. ES dalībvalstu ministri apsprieda arī rīcības virzienus ES Stratēģiskās prioritātes „Brīvības, drošības un tiesiskuma savienība” ietvaros.

21.10.2014

Valdība vienojusies par papildu humānās kravas nosūtīšanu uz Ukrainu

21. oktobrī valdība vienojās par papildu humānās kravas nosūtīšanu uz Ukrainu. Latvija turpina sniegt Ukrainai humāno palīdzību, ņemot vērā tās humanitāro situāciju.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

23.10.2014

Vēstniece Elita Gavele aicina Gruziju izmantot Latvijas prezidentūras ES Padomē iespējas

23. oktobrī Gudauri, Gruzijā, Latvijas vēstniece Elita Gavele piedalījās Tbilisi Politisko pētījumu skolas organizētajā seminārā „Izvēle par labu demokrātiskai kultūrai”, ar kuru tika atzīmēta skolas 15. dibināšanas gadadiena.

23.10.2014

Nīderlandiešu biznesa un kultūras delegācija tiekas ar sadarbības partneriem Latvijā

23. un 24. oktobrī Rīgā norisinās Ziemeļnīderlandes biznesa un kultūras grupas pieredzes apmaiņas vizīte, kuras ietvaros notiek tikšanās ar darījumu partneriem Latvijā. Brauciens tiek organizēts ar Latvijas vēstniecības Nīderlandē un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Nīderlandē pārstāvniecības atbalstu.

22.10.2014

Latviešu mākslinieki piedalās dizaina nedēļā Eindhovenā

22. oktobrī Latvijas vēstnieks Māris Klišāns darba braucienā apmeklēja Eindhovenu. Vēstnieks apmeklēja Nīderlandes dizaina nedēļas - Dutch Design Week pasākumus un tikās ar Eindhovenas Dizaina akadēmijā studējošiem latviešiem.

22.10.2014

Čīlē viesojas deju kolektīvs „Saime” no Garkalnes

22. oktobrī vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime” no Garkalnes novada uzstāsies Laserenas (La Serena) pilsētā Čīlē, kur piedalīsies Čīles Baleta folkloras organizācijas BAFOCHI rīkotajā 7. starptautiskajā folkloras festivālā “No pasaules malas.”

22.10.2014

„Suitu sievas” pieskandina UNESCO Parīzē

23. oktobrī Latvijas vēstniecība Francijā, atzīmējot 5. gadadienu, kopš suitu kultūrtelpa ir iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, UNESCO mītnē Parīzē rīko etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” koncertu. Tas dod iespēju iepazīstināt plašāku publiku ar bagāto Latvijas kultūras mantojumu un suitu tradīcijām. Uz pasākumu ir aicināti UNESCO dalībvalstu delegāciju pārstāvji, latviešu diaspora Francijā un Latvijas draugi.

22.10.2014

ANO no jauna atklāj Latvijas dāvanu

20. oktobrī Latvijas vēstnieks ANO Ņujorkā Jānis Mažeiks un ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns (Ban Ki-moon) no jauna atklāja Latvijas dāvanu Apvienoto Nāciju Organizācijai – Edītes Paulas-Vīgneres gobelēnu „Cerība”. To ANO 1994. gadā dāvināja Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis.

22.10.2014

Latviešu mākslinieku darbi skatāmi izstādē Tokijā

11. oktobrī izcilā japāņu mākslinieka Jozo Hamaguči (Yozo Hamaguchi, 1909-2000) mākslas muzejā Tokijā tika atklāta starptautiska izstāde Time of the Mezzotint: Colours Beyond the Stars”, kurā skatāmi sarežģītajā un laikietilpīgajā mecotintas tehnikā strādājošo izcilāko mūsdienu mākslinieku darbi. Izstādē ir iekļauti arī trīs latviešu mākslinieku - Guntara Sietiņa, Vijas Celmiņas un Jura Petraškeviča darbi.

21.10.2014

Dublinā notiks tikšanās par ekonomiskās sadarbības, tūrisma un tālmācības jautājumiem

21. oktobrī Dublinā notiks Latvijas vēstniecības Īrijā organizēta tikšanās par ekonomiskās sadarbības, tūrisma un tālmācības jautājumiem ar Īrijas-Latvijas tirdzniecības kameras izpilddirektori Ilzi Krēsliņu, ceļojuma aģentūras RIA Tours direktori Aiju Kļaviņu un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas pārstāvjiem.

Arhīvs