Aktuāli

20.10.2014

Ārlietu ministrijas un citu Latvijas institūciju darbinieki dosies uz Ukrainu novērot ārkārtas parlamenta vēlēšanas

21. oktobrī Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) uz Ukrainu nosūtīs trīs ministrijas darbiniekus, lai novērotu 26. oktobrī paredzētās Ukrainas parlamenta – Augstākās Radas (Verkhovna Rada) ārkārtas vēlēšanas. Ārlietu ministrijas darbinieki ārkārtas vēlēšanas dažādos Ukrainas reģionos novēros kā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) īstermiņa novērotāji līdz 30. oktobrim.

20.10.2014

Mūžībā aizgājis izcilais Baltkrievijas politiķis un sabiedriskais darbinieks, bijušais vēstnieks Latvijā Mihails Mariničs

2014. gada 17. oktobrī 74 gadu vecumā mūžībā aizgājis izcilais Baltkrievijas politiķis un sabiedriskais darbinieks, bijušais vēstnieks Latvijā Mihails Mariničs (Mihail Marinich). Ārlietu ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību Mihaila Mariniča ģimenei, tuviniekiem un draugiem.

20.10.2014

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurija apsveic Latviju ar Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likuma pieņemšanu

16. oktobrī Saeima galīgajā lasījumā ir atbalstījusi Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumu, kas ir izstrādāts ar mērķi efektīvāk pārvaldīt valsts, kā arī pašvaldību uzņēmumus.

17.10.2014

Baltijas valstu un Ziemeļvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru tikšanās

20. un 21. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalīsies ikgadējā astoņu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB-8) sanāksmē, kas 2014. gadā notiek Tallinā.

17.10.2014

Ārlietu ministrijā apspriež latviešu valodas aktualitātes

17. oktobrī Ārlietu ministrijā norisinājās ikgadējā Eiropas Savienības (ES) daudzvalodības jautājumiem veltītā konference „Latviešu valoda Eiropas Savienībā – nozaru ekspertu loma Eiropas Savienības tiesību aktu izstrādē”, kurā tulkošanas speciālisti un citu nozaru eksperti sprieda par sadarbības iespējām, lai uzlabotu ES tiesību aktu latviskos tulkojumus, kā arī iezīmēja galvenos ar tulkošanu saistītos uzdevumus Latvijas prezidentūras ES Padomē kontekstā.

17.10.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs rīko Gruzijas draugu tikšanos Luksemburgā

20. - 21. oktobrī Luksemburgā notiks Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmes.

20. oktobrī Ārlietu padomes sanāksmes ietvaros ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs rīkos Gruzijas draugu tikšanos, kurā piedalīsies Gruzijas ārlietu ministre Maija Pandžikidze (Maia Panjikidze), ārlietu ministres vietniece Tamara Beručašvili (Tamar Beruchashvili), kā arī Eiropas Savienības ārlietu ministri un Eiropas Ārējās darbības dienesta pārstāvji.

17.10.2014

Turcijā notiks Latvijas konsulāro amatpersonu mācības

No 22. līdz 25. oktobrim Stambulā, Turcijas Republikā, notiks ikgadējās reģionālās ārpus Šengenas līguma dalībvalstu reģiona strādājošo Latvijas konsulāro amatpersonu konsulārās mācības.

16.10.2014

Ārlietu ministrs vērš EDSO uzmanību uz Krievijas agresiju Ukrainā un Krimas tatāru tiesību pārkāpumiem

16. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar EDSO Augsto komisāri mazākumtautību jautājumos Astrīdu Tūrsu (Astrid Thors). Tikšanās laikā ministrs iepazīstināja EDSO pārstāvi ar sabiedrības integrācijas un mazākumtautību politikas jautājumiem Latvijā. Augstā komisāre atzinīgi novērtēja paveikto šajā jomā, īpaši atzīmējot Pilsonības likuma grozījumu rezultātā panākto progresu. Saskaņā ar grozījumiem bezvalstnieku un nepilsoņu bērniem Latvijas pilsonība tiek piešķirta automātiski. Sarunā valdīja vienprātība, ka nepieciešama aktīvākā informācijas kampaņa par naturalizācijas iespējām nepilsoņiem.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

20.10.2014

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Kārkliņš Viļņā informē par centra darbību

20. oktobrī Latvijas vēstniecība Lietuvā organizēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO StratCom COE) direktora vēstnieka Jāņa Kārkliņa tikšanos ar Lietuvas amatpersonām, valstī rezidējošajiem NATO un ES valstu vēstniekiem.

17.10.2014

Ukrainas fotogrāfe iegūst balvu - ceļojumu uz Rīgu

17. oktobrī Kijevas mākslas galerijā „Lavra” notikа Ukrainas laikraksta „Denj” (Diena) XVI fotokonkursa atklāšana un uzvarētāju apbalvošana.

17.10.2014

Latvijas vēstniecību Gruzijā apmeklē Tieslietu ministrijas delegācija

17. oktobrī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele tikās ar Latvijas Tieslietu ministrijas delegāciju, kuru vada Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

17.10.2014

Latvija apsveic Jaunzēlandi ar ievēlēšanu ANO Drošības Padomē

Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis, apmeklējot darba braucienā Jaunzēlandi, tikās ar Jaunzēlandes Ārlietu ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu divpusējās attiecības, kā arī informētu par prioritātēm prezidentūras ES Padomē laikā.

16.10.2014

Vēstnieks Andris Razāns uzrunā koledžas studentus Frederikā

15. oktobrī Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns viesojās Huda koledžā (Hood College) Frederikā, Merilendas štatā, kur tikās ar koledžas vadību, iepazinās ar koledžas studentiem un mācībspēkiem, kā arī teica uzrunu.

 


16.10.2014

Latvijas vēstniecībā Stokholmā stāsta par Latvijas IT sasniegumiem un iespējām

15. oktobrī Latvijas IT klasteris sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Zviedrijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecību rīkoja tikšanos ar Zviedrijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas ekspertiem. Tika detalizēti analizētas IT tirgus tendences un apspriestas iespējas, kā veicināt Latvijas produkta eksportu.

16.10.2014

Latvijas vēstniecībā Parīzē notiek Jāņa Rokpeļņa dzejas vakars

16. oktobrī Latvijas vēstniecībā Parīzē notiek dzejnieka Jāņa Rokpeļņa dzejas vakars, kurā iepazīstinās ar dzejas krājuma „Rīgas iedzimtais” franču izdevniecības „Grèges” izdoto atdzejojumu grāmatu „L’Aborigène de Riga” ar Šveices mākslinieces Katrīnes Bolles ilustrācijām.

16.10.2014

Vēstniecībā Maskavā notiek Latvijas un Krievijas lietišķo sieviešu apvienību tikšanās

15. oktobrī Latvijas vēstniecībā Maskavā Latvijas Lietišķo sieviešu apvienība tikās ar vairākām Krievijas sieviešu nevalstiskajām organizācijām – Ņižņijnovgorodas Lietišķo sieviešu savienību, Krievijas organizāciju „Biznesa sievietes”, asociāciju „Sievietes – vadītājas”, kā arī ar Rotari kluba „Rosika” pārstāvjiem.

Arhīvs