Aktuāli

31.10.2014

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs piedalās konferencē Uzbekistānā

29. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās starptautiskajā konferencē „Sadarbības attīstīšana ekoloģiskās katastrofas seku mazināšanā Arāla jūras baseinā” (“Development of Cooperation in the Aral Sea Basin to Mitigate Consequences of Environmental Catastrophe”), kas notika Uzbekistānā, Urgenčas (Urgench) pilsētā.

30.10.2014

Ārlietu ministrs iepazīstina nevalstisko organizāciju pārstāvjus ar prezidentūras prioritātēm

30. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar nevalstisko organizāciju (NVO) un sociālo partneru pārstāvjiem. Ministrs informēja par aktuālajiem jautājumiem, gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015. gadā.

30.10.2014

Ārlietu ministrija stingri nosoda separātistu organizētās „vēlēšanas” Doņeckas un Luhanskas apgabalos Ukrainā

Ārlietu ministrija stingri nosoda 2. novembrī plānotās „vēlēšanas” separātistu kontrolētājās teritorijās Doņeckas un Luhanskas apgabalos Ukrainā. Latvija neatzīs to rezultātus. Šādu „vēlēšanu” organizēšana ir pretrunā gan ar Ukrainas nacionālo likumdošanu, gan ar Minskas dokumentiem par pamiera īstenošanu konflikta zonā.

30.10.2014

Parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs darba vizītē apmeklē Izraēlu

No 27. līdz 28. oktobrim Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs darba vizītē apmeklēja Izraēlu. Vizītes laikā V. Makarovs tikās ar Izraēlas ārlietu ministra vietnieku Cahi Hanegbi (Tzachi Hanegbi), Kneseta deputātu, Diasporas komitejas priekšsēdētāju, Izraēlas un Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Joelu Razvozovu (Yoel Razvozov), Ašdodas (Ashdod) pilsētas mēra vietnieku Borisu Gitermanu (Boris Giterman) un Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas priekšsēdētāju Eli Valku (Eli Valk), kā arī apmeklēja holokausta piemiņas muzeju „Yad Vashem”.

30.10.2014

Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos apmeklē Japānu

29. oktobrī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos Juris Poikāns darba vizītes laikā Japānā apmeklēja Kinki (Kansai jeb Kinki) reģionu, kur Osakā (Osaka) un Kioto (Kyoto) tikās ar akadēmisko aprindu pārstāvjiem, kā arī Latvijas - Kansai biedrības locekļiem.

29.10.2014

Latviju apmeklē plaša uzņēmēju delegācija no Turcijas

29. oktobrī Ārlietu ministrijā norisinājās kopīgi ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais Latvijas-Alānijas (Alanya) biznesa forums.

29.10.2014

Ārlietu ministrijā stāsta par albumu „Terra Mariana. 1186 - 1888”

28. oktobrī Ārlietu ministrijā notika informatīvs priekšlasījums par unikālo albumu „Terra Mariana. 1186-1888”. Par šī izdevuma tapšanu un koncepciju stāstīja viens no albuma zinātnisko komentāru autoriem, Daugavpils Universitātes profesors Henrihs Soms.

29.10.2014

Ārlietu ministrijā notiks Latvijas un Alanjas biznesa forums

29. oktobrī Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizē biznesa forumu, kura mērķis ir veicināt kontaktu dibināšanu starp Latvijas un Turcijas uzņēmumiem biznesa sadarbības un eksporta sekmēšanai.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

31.10.2014

Latvijas diplomāti piedalās politisko represiju upuru piemiņas dienas pasākumos Sanktpēterburgas Ļevašovas memoriālajā kapsētā

30. oktobrī Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā pārstāvji kopā ar Sanktpēterburgas administrācijas, Sanktpēterburgā akreditēto ģenerālkonsulātu pārstāvjiem un Sanktpēterburgas latviešu biedrību piedalījās politisko represiju upuru piemiņas dienas pasākumos Ļevašovas memoriālajā kapsētā (Levashovo Memorial Cemetery; Левашовское мемориальное кладбище).

30.10.2014

Budapeštā atklāta laikmetīgā Baltijas fotogrāfiju izstāde

29. oktobrī festivāla „Budapeštas Fotomēnesis 2014” ietvaros tika atklāta izstāde „Pēdas – laikmetīgā Baltijas fotogrāfija”. Izstādē apskatāmi arī piecu Latvijas mākslinieku darbi – Arnis Balčus, Inga Erdmane un Ilze Vanaga, Ivars Grāvlejs, kā arī Reinis Lismanis. Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis un fotogrāfs, kurators Arnis Balčus.

30.10.2014

Latvijas vēstniecības pārstāvji tiekas ar Latvijas handbolistiem

30. oktobrī pirms vakarā paredzētās Latvijas un Zviedrijas valstsvienību spēles 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas vēstniecības Zviedrijā pārstāvji Nīčēpingā (Nyköping) tiksies ar Latvijas vīriešu handbola izlases sportistiem.

29.10.2014

Latvijas vēstnieks piedalās „Saprāta biedrības” un „Financial Times” diskusijā Budapeštā

28. oktobrī Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis piedalījās „The Common Sense Society” („Saprāta biedrība”) un avīzes „Financial Times” Budapeštas korespondenta Edija Kestera (Eddy Kester) vadītajā un kopīgi organizētajā pasākumā „Diskusijas ar diplomātiem”.

29.10.2014

Minskā reklamē Latvijas medicīnas tūrisma iespējas

29. oktobrī ar Latvijas vēstniecības Baltkrievijā atbalstu Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klāsteri organizē darba semināru Baltkrievijas tūrisma operatoriem un masu mediju pārstāvjiem, lai informētu par medicīnas tūrisma aktualitātēm un iepazīstinātu ar veselības uzlabošanas piedāvājumiem rudens – ziemas sezonai.

29.10.2014

Latvijas dizainu iepazīst Dubaijā

28. oktobrī Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) pagaidu pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis piedalījās Latvijas stenda atklāšanā Dubaijas pilsētā notiekošajā dizaina izstādē „Downtown Design 2014”.

28.10.2014

ES Vides ministru padomē vienojas par ES pozīciju Limas klimata pārmaiņu konferencei, diskutē par atkritumu direktīvu pārskatu un „Eiropa 2020” stratēģijas „zaļināšanu”

28. oktobrī Luksemburgā norisinājās Eiropas Savienības Vides ministru padome (turpmāk – Padome), kuras laikā dalībvalstis vienojās par ES pozīciju starptautiskajām klimata pārmaiņu ierobežošanas sarunām Limā. Ministri diskutēja arī par atkritumu apsaimniekošanas direktīvas pakotnes galvenajiem elementiem un par vides apsvērumu iekļaušanu „Eiropa 2020” stratēģijā un Eiropas Semestra pusgada dienaskārtībā.

28.10.2014

Londonā noticis latviešu jauno zvaigžņu koncerts „Sounds of Latvia”

27. oktobrī Londonas Gildholas mūzikas un drāmas skolas (Guildhall School of Music and Drama) lielajā koncertzāle izskanēja Latvijas vēstniecības Lielbritānijā, Eiropas kultūras galvaspilsētas nodibinājuma „Rīga 2014” un „Latvijas Koncertu” organizētais koncerts „Sounds of Latvia”.

Arhīvs