Aktuāli

26.11.2014

Mediju brīfings par praktisko sadarbību Latvijas prezidentūras laikā

1. decembrī plkst. 10.00 Ārlietu ministrijas Preses konferenču zālē notiks Latvijas mediju pārstāvju brīfings par praktisko sadarbību ar medijiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

25.11.2014

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Eduards Stiprais piedalās konferences “Ebreji mainīgajā pasaulē” atklāšanā

24. novembrī valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Eduards Stiprais piedalījās starptautiskās konferences “Ebreji mainīgajā pasaulē” atklāšanā. Šogad konference bija veltīta īpašam notikumam - Latvijas ebreju kopienas atjaunošanas 25. gadadienai.

25.11.2014

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina spriedumu lietā Liepiņš pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) 2014. gada 25. novembrī pasludināja spriedumu lietā Liepiņš pret Latviju, vienbalsīgi atzīstot, ka ir pārkāptas Valda Liepiņa (iesniedzējs) Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 6. panta 1. punktā garantētās tiesības uz taisnīgu tiesu, jo iesniedzējam bija liegta iespēja piedalīties viņa krimināllietas iztiesāšanā kasācijas instancē.

24.11.2014

Ukrainas vēstnieks atvadās no ārlietu ministra

24. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Oļeiniku (Anatoliy Oliynyk), kas bija ieradies atvadīties līdz ar savas kadences noslēgumu Latvijā.

24.11.2014

Ārlietu ministrs atvadu vizītē pieņem Polijas vēstnieku

24. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Polijas vēstnieku Latvijā Ježiju Mareku Novakovski (Jerzy Marek Nowakowski), kas pie ministra bija ieradies atvadu vizītē saistībā ar savas kadences noslēgumu Latvijā.

24.11.2014

Latvija un Pakistāna pārrunā sadarbības veicināšanas iespējas

24. novembrī Rīgā notika trešās Latvijas un Pakistānas politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Eduards Stiprais. Pakistānas Ārlietu ministrijas delegācijas vadītājs bija valsts sekretāra vietnieks Eiropas jautājumos Nadīms Riazs (Nadeem Riyaz). Politiskā dialoga stiprināšanai starp Ārlietu ministrijām par regulāra divpusējo konsultāciju mehānisma izveidi tika parakstīts saprašanās memorands.

22.11.2014

Iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumu plānu

21. novembrī notika ikgadējās Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ekspertu konsultācijas Eiropas Savienības (ES) jautājumos. Konsultācijas vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa un Eiropas departamenta direktore Ilze Rūse.

21.11.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsaka atbalstu Ukrainas reformu procesam un tās teritoriālajai vienotībai

21. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ukrainas Ministru kabineta ministru Ostapu Semeraku (Ostap Semerak). E. Rinkēvičs apsveica O. Semeraku ar Eiromaidana gadadienu, kas Ukrainā ir pasludināta par Goda un brīvības dienu. Ministri uzsvēra Latvijas un Ukrainas ļoti labās divpusējās attiecības un apliecināja gatavību intensificēt sadarbību.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

25.11.2014

Sanktpēterburgā atzīmē Latvijas Republikas 96. gadadienu

20. novembrī, atzīmējot Latvijas Republikas Proklamēšanas 96. gadadienu, Ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā S. Kirova Centrālā kultūras un atpūtas parka Jelagina pilī organizēja svinīgu koncertu un pieņemšanu.

24.11.2014

Kijevā atklāja izstādi „Grafiskie stāsti”

24. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai B. Grinčenko Kijevas Nacionālajā universitātē Latvijas vēstniecība Ukrainā atklāja izstādi „Grafiskie stāsti. Starptautiskie zīmoli, notikumi un mākslinieki Latvijas Nacionālās bibliotēkas attēlizdevumu kolekcijās.”

24.11.2014

Latvijas vēstniece sveic Luksemburgas latviešus valsts svētkos

22. novembra vakarā kopā pulcējās Luksemburgā mītošie latvieši, lai sirsnīgā gaisotnē svinētu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu.

24.11.2014

Baltijas vēstniecības Atēnās atklās glezniecības un rotu izstādi „Tuvumā un tālumā”

25. novembrī Latvijas vēstniecība Atēnās sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas vēstniecībām, kā arī The Image galeriju atklās Baltijas valstu mākslinieču glezniecības un rotu izstādi „Tuvumā un tālumā”. Izstāde savedusi kopā trīs talantīgas mākslinieces, kas nu jau vairākus gadus savu radošumu īsteno Grieķijā.

24.11.2014

Latvijas vēstnieks Imants Lieģis Argentīnā informē par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

21. novembrī Latvijas vēstnieks Imants Lieģis tikās ar Argentīnas Ārlietu ministrijas ārējo sakaru sekretāra vietnieci, vēstnieci Mariju Karolīnu Peresu Kolmani (María Carolina Pérez Colman), lai informētu par Latvijas prezidentūras prioritātēm ES Padomē, Ukrainu, Krieviju un ANO, kā arī divpusējo attiecību aktualitātēm.

24.11.2014

Latvijas lauku labumi Ziemassvētku labdarības tirdziņā Tallinā

23. novembrī Latvijas vēstniecība Igaunijā piedalījās gadskārtējā Ziemassvētku labdarības tirdziņā, kurā savāktie līdzekļi tiks izmantoti atbalsta sniegšanai bērnu, ģimeņu un sociālajiem centriem, kā arī Igaunijas Pārtikas fondam.

24.11.2014

Vēstniece Astra Kurme darba vizītē apmeklē Kirovas apgabalu

No 20. līdz 21. novembrim Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme reģionālajā darba braucienā apmeklēja Kirovas apgabalu. Vēstniece tikās ar Kirovas apgabala gubernatoru Ņikitu Belihu (Nikita Belykh), Kirovas mēru Vladimiru Bikovu (Vladimir Bykov) un citiem apgabala, kā arī pilsētas administrācijas pārstāvjiem.

22.11.2014

Uzbekistānas Valsts konservatorijā Latvijas mūziķi sniedz meistarklases stundu

22. novembrī Uzbekistānas Valsts konservatorijā ar meistarklases paraugstundu viesojās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra klarnešu kvartets „Quattro Differente”. Interesentus, kuru vidū galvenokārt bija studenti, uzrunāja Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Edgars Bondars, kā arī konservatorijas rektors, klarnešu katedras vadītājs un Uzbekistānas – Latvijas sadraudzības biedrības pārstāvis Kamols Išanhodžajevs (Kamol Ishankhodjaev).

Arhīvs