Aktuāli

23.09.2014

Ārvalstu vēstnieki reģionālā vizītē apmeklēs Kurzemi

24. septembrī Latvijā rezidējošie un nerezidējošie ārvalstu vēstnieki vienas dienas vizītē apmeklēs Kurzemi. Vēstnieki tiksies ar Kuldīgas domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu, kas informēs par novada aktualitātēm.

23.09.2014

Speciālo uzdevumu vēstnieks Juris Poikāns akcentē Japānas lomu

23. septembrī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Juris Poikāns, uzrunājot Japānas asociācijas Koken-kai uzņēmēju delegāciju, sniedza ieskatu Latvijas ārpolitikā un tās prioritātēs.

23.09.2014

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina spriedumu lietā O.G. pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) 2014. gada 23. septembrī pasludināja spriedumu lietā O.G. pret Latviju.

23.09.2014

ANO Cilvēktiesību komiteja noraidījusi pret Latviju iesniegto pieteikumu lietā O.K. pret Latviju

Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību komiteja (Komiteja) ir pieņēmusi lēmumu lietā O.K. pret Latviju, atzīstot iesniegto sūdzību par nepieņemamu tālākai izskatīšanai pēc būtības.

23.09.2014

Eiropas Cilvēktiesību tiesa izbeidz tiesvedību lietā Brūzītis pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) ir izbeigusi tiesvedību lietā Brūzītis pret Latviju.

23.09.2014

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida lietu Jegorovs pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) ir pieņēmusi galīgo lēmumu lietā Jegorovs pret Latviju, atzīstot iesniegto sūdzību par nepieņemamu tālākai izskatīšanai pēc būtības.

22.09.2014

Ārlietu ministrijā norisinās seminārs „Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos: perspektīvas un vietējā tirgus specifika”

22. septembrī norisinājās Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais seminārs „Latvijas biznesa iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos: perspektīvas un vietējā tirgus specifika”.

22.09.2014

Latvija atbalsta starptautisko cīņu pret terorismu

Izvērtējot pēdējo nedēļu notikumus Irākā un Sīrijā, Latvija uzskata, ka ISIL (Islāma valsts Irākā un Levantē, pazīstams arī kā ISIS vai t.s. „Islāma valsts”) teroristiskais grupējums rada nopietnus draudus drošībai plašākā Tuvo Austrumu reģionā, kā arī rada apdraudējumu sabiedrotajiem un partneriem visā pasaulē, ieskaitot Latviju.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

23.09.2014

Vēstnieks Ungārijā sniedz lekciju „Reģiona drošības situācija Latvijas Prezidentūras ES Padomē priekšvakarā”

23. septembrī Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis Centrāleiropas Universitātē Budapeštā uzstājās ar lekciju „Reģiona drošības situācija Latvijas Prezidentūras ES Padomē priekšvakarā”. Vēstnieks uzsvēra Eiropas Kaimiņu politikas, it īpaši Austrumu partnerības, kā arī Centrālāzijas nozīmi un ES attiecības ar Krieviju.

23.09.2014

Latvijas mecenāti atbalsta verdzības memoriāla izveidi ANO

22. septembrī ANO galvenajā mītnē Ņujorkā Latvijas mecenāts Boriss Teterevs svinīgā ceremonijā pasniedza simbolisku čeku, apliecinot Borisa un Ināras Teterevu fonda veikto 5000 ASV dolāru ziedojumu verdzības memoriāla izveidei. Memoriāls tiks būvēts pie ANO galvenās mītnes.

22.09.2014

Latviešu dziesmas un dejas piepilda Briseles centrālos laukumus

Nedēļas nogalē Briselē veiksmīgi aizvadīts tautas mākslas festivāls Folklorissimo, kurā Latvija un Rīga piedalījās goda viesa statusā. 20. un 21. septembrī Beļģijas folkloras festivāls „Folklorissimo” tika atklāts latviskās noskaņās – sestdienas rītā pie Briseles simbola Manneken-Pis un uz Lielā laukuma skatuves to ieskandināja Rīgas Tehniskās universitātes koris „Gaudeamus” un kapela „Hāgenskalna muzikanti”.

22.09.2014

Latvijas vēstniece Beļģijā sveic Latvijas sportistus Speciālajās Olimpiskajās spēlēs ar gūtajiem panākumiem

19. septembrī Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce-Līcīte tikās ar Latvijas komandu, kas no 13. līdz 19. septembrim Antverpenē piedalījās Speciālajās Vasaras Olimpiskajās spēlēs. Latvijas sportistu dalība šajās spēlēs bija īpaši veiksmīga, kopumā iegūstot 51 medaļas.

22.09.2014

Beļģijā informē par tūrisma galamērķi - Latviju

19. septembrī Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Rīgas tūrisma attīstības biroju „Live Riga”, Tūrisma attīstības valsts aģentūru un aviokompāniju „AirBaltic” Briseles Informācijas centrā rīkoja semināru par tūrisma iespējām Latvijā, uz kuru tika aicināti tūrisma aģentūru un operatoru pārstāvji, žurnālisti, Beļģijā akreditēto vēstniecību diplomāti.

22.09.2014

Latvijas vēstnieks ievēlēts par viceprezidentu Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Ģenerālajā konferencē

Latvijas vēstnieks ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans pildīs Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) Ģenerālās konferences viceprezidenta pienākumus.  Ģenerālā konference notiek no 22. līdz 26. septembrim Vīnē. Viceprezidenta pienākums ir atbalstīt un aizvietot Ģenerālās komitejas prezidentu (vadītāju), kā arī izskatīt dalībvalstu akreditācijas. 

22.09.2014

Latviešu skoliņas bērni zīmē mākslinieka Jūlija Straumes darbu motīvus

21. septembrī Tbilisi, vēstniecībā Gruzijā, pulcējās Latviešu skoliņas bērni un viņu vecāki, lai visi kopīgi turpinātu mācīties latviešu valodu, kā arī apgūtu latviešu tautas kultūras tradīcijas.

20.09.2014

Latvijas vēstniecība Francijā piedalās diskusijā par Eiropas kultūras galvaspilsētas lomu

19. septembrī Latvijas vēstniecības otrā sekretāre Laura Štokmane-Guillopē piedalījās Eiropas jauniešu kustības Parīzē (Association des Jeunes Européens Paris) rīkotajā apaļā galda diskusijā par Eiropas kultūras galvaspilsētas nozīmi un lomu, kā piemēru minot Rīgu, kas 2014. gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Arhīvs