Aktuāli

30.10.2014

Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos apmeklē Japānu

29. oktobrī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos Juris Poikāns darba vizītes laikā Japānā apmeklēja Kinki (Kansai jeb Kinki) reģionu, kur Osakā (Osaka) un Kioto (Kyoto) tikās ar akadēmisko aprindu pārstāvjiem, kā arī Latvijas - Kansai biedrības locekļiem.

29.10.2014

Latviju apmeklē plaša uzņēmēju delegācija no Turcijas

29. oktobrī Ārlietu ministrijā norisinājās kopīgi ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais Latvijas-Alānijas (Alanya) biznesa forums.

29.10.2014

Ārlietu ministrijā stāsta par albumu „Terra Mariana. 1186 - 1888”

28. oktobrī Ārlietu ministrijā notika informatīvs priekšlasījums par unikālo albumu „Terra Mariana. 1186-1888”. Par šī izdevuma tapšanu un koncepciju stāstīja viens no albuma zinātnisko komentāru autoriem, Daugavpils Universitātes profesors Henrihs Soms.

29.10.2014

Ārlietu ministrijā notiks Latvijas un Alanjas biznesa forums

29. oktobrī Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizē biznesa forumu, kura mērķis ir veicināt kontaktu dibināšanu starp Latvijas un Turcijas uzņēmumiem biznesa sadarbības un eksporta sekmēšanai.

28.10.2014

Akreditācijas vizītē Latvijā ieradies Ziemeļkorejas vēstnieks

27. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās un valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Inga Skujiņa tikās ar Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (KTDR) vēstnieku Latvijā Kangu Jong-doku (Kang Yong-dok), kas ieradies akreditācijas vizītē. Vizīte notiek no 27. līdz 29. oktobrim.

28.10.2014

Astanā notiek Kazahstānas un Latvijas politiskās konsultācijas

27. un 28. oktobrī Astanā, Kazahstānā notika Latvijas un Kazahstānas politiskās konsultācijas. Konsultācijas vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Eduards Stiprais un Kazahstānas Ārlietu ministra vietnieks Aleksejs Volkovs (Alexey Volkov).

28.10.2014

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Taškentā tiekas ar Uzbekistānas ārlietu ministru

28. un 29. oktobrī vizītē Uzbekistānā ieradies Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, lai piedalītos Arāla jūras (Aral Sea) problemātikai veltītā starptautiskā konferencē Urgenčas (Urgench) pilsētā.

28.10.2014

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina spriedumu lietā Urtāns pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) 2014. gada 28. oktobrī pasludināja spriedumu lietā Urtāns pret Latviju.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

30.10.2014

Budapeštā atklāta laikmetīgā Baltijas fotogrāfiju izstāde

29. oktobrī festivāla „Budapeštas Fotomēnesis 2014” ietvaros tika atklāta izstāde „Pēdas – laikmetīgā Baltijas fotogrāfija”. Izstādē apskatāmi arī piecu Latvijas mākslinieku darbi – Arnis Balčus, Inga Erdmane un Ilze Vanaga, Ivars Grāvlejs, kā arī Reinis Lismanis. Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis un fotogrāfs, kurators Arnis Balčus.

30.10.2014

Latvijas vēstniecības pārstāvji tiekas ar Latvijas handbolistiem

30. oktobrī pirms vakarā paredzētās Latvijas un Zviedrijas valstsvienību spēles 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas vēstniecības Zviedrijā pārstāvji Nīčēpingā (Nyköping) tiksies ar Latvijas vīriešu handbola izlases sportistiem.

29.10.2014

Latvijas vēstnieks piedalās „Saprāta biedrības” un „Financial Times” diskusijā Budapeštā

28. oktobrī Latvijas vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis piedalījās „The Common Sense Society” („Saprāta biedrība”) un avīzes „Financial Times” Budapeštas korespondenta Edija Kestera (Eddy Kester) vadītajā un kopīgi organizētajā pasākumā „Diskusijas ar diplomātiem”.

29.10.2014

Minskā reklamē Latvijas medicīnas tūrisma iespējas

29. oktobrī ar Latvijas vēstniecības Baltkrievijā atbalstu Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klāsteri organizē darba semināru Baltkrievijas tūrisma operatoriem un masu mediju pārstāvjiem, lai informētu par medicīnas tūrisma aktualitātēm un iepazīstinātu ar veselības uzlabošanas piedāvājumiem rudens – ziemas sezonai.

29.10.2014

Latvijas dizainu iepazīst Dubaijā

28. oktobrī Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) pagaidu pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis piedalījās Latvijas stenda atklāšanā Dubaijas pilsētā notiekošajā dizaina izstādē „Downtown Design 2014”.

28.10.2014

ES Vides ministru padomē vienojas par ES pozīciju Limas klimata pārmaiņu konferencei, diskutē par atkritumu direktīvu pārskatu un „Eiropa 2020” stratēģijas „zaļināšanu”

28. oktobrī Luksemburgā norisinājās Eiropas Savienības Vides ministru padome (turpmāk – Padome), kuras laikā dalībvalstis vienojās par ES pozīciju starptautiskajām klimata pārmaiņu ierobežošanas sarunām Limā. Ministri diskutēja arī par atkritumu apsaimniekošanas direktīvas pakotnes galvenajiem elementiem un par vides apsvērumu iekļaušanu „Eiropa 2020” stratēģijā un Eiropas Semestra pusgada dienaskārtībā.

28.10.2014

Londonā noticis latviešu jauno zvaigžņu koncerts „Sounds of Latvia”

27. oktobrī Londonas Gildholas mūzikas un drāmas skolas (Guildhall School of Music and Drama) lielajā koncertzāle izskanēja Latvijas vēstniecības Lielbritānijā, Eiropas kultūras galvaspilsētas nodibinājuma „Rīga 2014” un „Latvijas Koncertu” organizētais koncerts „Sounds of Latvia”.

28.10.2014

Vaira Vīķe-Freiberga uzstājas Eiropas lekcijā Hāgā

28. oktobrī Hāgā, Klosterbaznīcā (Kloosterkerk), notiek trīspadsmitā Eiropas lekcija, kuras tēma šogad ir „Eiropa pasaulē: miers un drošība”. Lekcija ir populāra, kas piesaista izcilus un labi zināmus vieslektorus no visas pasaules. Šodien tajā uzstājas Latvijas bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Briseles Mūsdienu Ķīnas studiju institūta līdzdibinātājs Džonatans Holslāgs (Jonathan Holslag). Abi goda viesi diskutē par Eiropas Savienības (ES) miera un drošības lomu starptautiskajā kontekstā.

Arhīvs