Aktuāli

24.11.2014

Latvija un Pakistāna pārrunā sadarbības veicināšanas iespējas

24. novembrī Rīgā notika trešās Latvijas un Pakistānas politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Eduards Stiprais. Pakistānas Ārlietu ministrijas delegācijas vadītājs bija valsts sekretāra vietnieks Eiropas jautājumos Nadīms Riazs (Nadeem Riyaz). Politiskā dialoga stiprināšanai starp Ārlietu ministrijām par regulāra divpusējo konsultāciju mehānisma izveidi tika parakstīts saprašanās memorands.

22.11.2014

Iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumu plānu

21. novembrī notika ikgadējās Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ekspertu konsultācijas Eiropas Savienības (ES) jautājumos. Konsultācijas vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa un Eiropas departamenta direktore Ilze Rūse.

21.11.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsaka atbalstu Ukrainas reformu procesam un tās teritoriālajai vienotībai

21. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ukrainas Ministru kabineta ministru Ostapu Semeraku (Ostap Semerak). E. Rinkēvičs apsveica O. Semeraku ar Eiromaidana gadadienu, kas Ukrainā ir pasludināta par Goda un brīvības dienu. Ministri uzsvēra Latvijas un Ukrainas ļoti labās divpusējās attiecības un apliecināja gatavību intensificēt sadarbību.

21.11.2014

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tiekas ar Arābu valstu līgas pārstāvi

20. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A. Pildegovičs darba vizītes ietvaros Kairā tikās ar Arābu valstu līgas ģenerālsekretāra vietnieku politiskajos jautājumos Fadelu Muhamedu Gavadu (Dr. Fadel Mohamed Gawad).

21.11.2014

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs pārrunā aktuālos sadarbības jautājumus ar Ēģiptes amatpersonām

20. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās darba vizītē Kairā. A. Pildegovičs tikās ar Ēģiptes Ārlietu ministra vietnieku Hatemu Azizu Seifu Elnasru (Hatem Aziz Seif El Nasr). Politisko konsultāciju laikā starp Ēģiptes un Latvijas Ārlietu ministrijām tika apstiprināts, ka valstu divpusējās attiecībās ir liels potenciāls veicināt sadarbību augstākās izglītības, tūrisma, kultūras un transporta jomā.

21.11.2014

Latvija piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas plenārsēdē par situāciju Afganistānā

20. novembrī Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO (Ņujorkā) vadītāja vietniece Inese Freimane-Deksne teica uzrunu ANO Ģenerālās Asamblejas plenārsēdē par situāciju Afganistānā. Plenārsēdē pieņemta arī rezolūcija, kuru Latvija atbalstīja.

20.11.2014

ES Ārlietu padomes sanāksme par kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem

21. novembrī Briselē notiks Ārlietu padome kopējās tirdzniecības politikas jautājumos. Latvijas delegāciju vadīs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

20.11.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar ASV valsts sekretāra vietnieci Viktoriju Nulandi pārrunā Baltijas reģiona drošību

20. novembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgara Rinkēviča tikās ar ASV valsts sekretāra vietnieci Viktoriju Nulandi (Victoria Nuland). Tika pārrunāti reģionālie drošības jautājumi, t. sk. Latvijas robežas drošība, kā arī Latvijas prioritātes gaidāmajā prezidentūrā ES Padomē, īpaši attiecībā uz ES Austrumu partnerības valstīm un Transatlantiskā tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) noslēgšana.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

24.11.2014

Latvijas vēstniece sveic Luksemburgas latviešus valsts svētkos

22. novembra vakarā kopā pulcējās Luksemburgā mītošie latvieši, lai sirsnīgā gaisotnē svinētu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu.

24.11.2014

Baltijas vēstniecības Atēnās atklās glezniecības un rotu izstādi „Tuvumā un tālumā”

25. novembrī Latvijas vēstniecība Atēnās sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas vēstniecībām, kā arī The Image galeriju atklās Baltijas valstu mākslinieču glezniecības un rotu izstādi „Tuvumā un tālumā”. Izstāde savedusi kopā trīs talantīgas mākslinieces, kas nu jau vairākus gadus savu radošumu īsteno Grieķijā.

24.11.2014

Latvijas vēstnieks Imants Lieģis Argentīnā informē par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

21. novembrī Latvijas vēstnieks Imants Lieģis tikās ar Argentīnas Ārlietu ministrijas ārējo sakaru sekretāra vietnieci, vēstnieci Mariju Karolīnu Peresu Kolmani (María Carolina Pérez Colman), lai informētu par Latvijas prezidentūras prioritātēm ES Padomē, Ukrainu, Krieviju un ANO, kā arī divpusējo attiecību aktualitātēm.

24.11.2014

Latvijas lauku labumi Ziemassvētku labdarības tirdziņā Tallinā

23. novembrī Latvijas vēstniecība Igaunijā piedalījās gadskārtējā Ziemassvētku labdarības tirdziņā, kurā savāktie līdzekļi tiks izmantoti atbalsta sniegšanai bērnu, ģimeņu un sociālajiem centriem, kā arī Igaunijas Pārtikas fondam.

24.11.2014

Vēstniece Astra Kurme darba vizītē apmeklē Kirovas apgabalu

No 20. līdz 21. novembrim Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme reģionālajā darba braucienā apmeklēja Kirovas apgabalu. Vēstniece tikās ar Kirovas apgabala gubernatoru Ņikitu Belihu (Nikita Belykh), Kirovas mēru Vladimiru Bikovu (Vladimir Bykov) un citiem apgabala, kā arī pilsētas administrācijas pārstāvjiem.

22.11.2014

Uzbekistānas Valsts konservatorijā Latvijas mūziķi sniedz meistarklases stundu

22. novembrī Uzbekistānas Valsts konservatorijā ar meistarklases paraugstundu viesojās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra klarnešu kvartets „Quattro Differente”. Interesentus, kuru vidū galvenokārt bija studenti, uzrunāja Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Edgars Bondars, kā arī konservatorijas rektors, klarnešu katedras vadītājs un Uzbekistānas – Latvijas sadraudzības biedrības pārstāvis Kamols Išanhodžajevs (Kamol Ishankhodjaev).

22.11.2014

Atēnās svin Latvijas 96. gadadienu

21. novembrī Latvijas vēstniecība Atēnās rīkoja Latvijas Republikas Proklamēšanas 96. gadadienai veltītu svētku pieņemšanu vietējiem latviešiem un viņu ģimenēm.

22.11.2014

Beļģijā atklāj izstādi “Iespaidi un paralēles. Laluvjēra – Rīga”

21. novembrī Laluvjērā Latvijas vēstniecība Beļģijā kopā ar trim māksliniekiem no Latvijas – Ivaru Drulli, Kristapu Ģelzi un Andri Eglīti – atklāja mākslas izstādi „Iespaidi un paralēles. Laluvjēra-Rīga”. Izstādē desmit Latvijas mūsdienu mākslinieku veikums mijas ar deviņu beļģu mākslinieku grupas “Nervia” pārstāvju darbiem.

Arhīvs