Vēstniece Elita Gavele sveic NBS instruktorus ar mācību noslēgumu Gruzijā

12.03.2012
Plašāk skatīt: Flickr.com

Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele un Latvijas Republikas aizsardzības atašejs Gruzijā pulkvežleitnants Jānis Mičāns pēc Gruzijas aizsardzības ministra ielūguma 10.martā piedalījās Sačheres Kalnu skolas ziemas kursa noslēguma svinīgajā pasākumā, kur tika pasniegti mācību nobeiguma sertifikāti arī trijiem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) instruktoriem V.Rūpniekam, M.Dauškānam un R.Sadovņikovam.

Gruzijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba priekšnieks Laša Beridze, kurš pasniedza diplomus Latvijas pārstāvjiem, augstu novērtēja Latvijas bruņoto spēku instruktoru sagatavotību, disciplīnu apmācības periodā, kā arī izteica cerību, ka Latvija Aizsardzības ministrija būs ieinteresēta nosūtīt NBS instruktorus arī uz apmācībām Sačheres Kalnu skolas 2012.gada vasaras apmācības ciklā. Pilns apmācības cikls ietver 6 posmus - 3 vasaras un 3 ziemas, pēc kuru pabeigšanas kursanti ir starptautiski atzīti kalnu kāpšanas, glābšanas un pazudušo meklēšanas instruktori, un nākotnē šis apmācības cikls dod iespēju tālāk papildināt iemaņas ar militārām specialitātēm saistītos apmācību ciklos. 

Pasākumā piedalījās arī Gruzijas Aizsardzības ministrijas, Gruzijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un Gruzijā akreditētie militārie atašeji.

Sačheres Kalnu skola ir Gruzijas PfP (Partnership for Peace) apmācības centrs, kura specializācija ir kalnu kāpšanas, glābšanas un pazudušo meklēšanas iemaņu apmācība saskaņā ar starptautiski pieņemtiem standartiem. Skola ir  Francijas un Gruzijas kopprojekts, kas uzsākts 2006.gadā, bet pati skola ir Gruzijas 1991.gada neatkarības cīņu 16.Kalnu bataljona tradīciju pārņēmēja. Skolai ir moderna apmācību bāze un augsti kvalificēti instruktori, kuri ir sertificēti Francijā, atbilstoši starptautiskajiem standartiem. 2011.gada vasaras apmācības Sačheres Kalnu skolā beidza trīs NBS instruktori.

Preses kontaktiem:

Preses un informācijas nodaļa

Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga

Tālrunis: (371) 67016 272

Fakss: (371) 67222 335

E-pasts: media@mfa.gov.lv

Mājaslapa: www.am.gov.lv

Fotogrāfijas: http://www.flickr.com/latvianmfa

Twitter: http://twitter.com/arlietas

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Ministry-of-Foreign-Affairs-of-the-Republic-of-Latvia/261199903908113

Draugiem: http://www.draugiem.lv/httpwww.mfa.gov.lv/

Youtube: http://www.youtube.com/user/LatvianMFA