Pases/Personas apliecības (eID kartes)

02.12.2014. 19:09

Apmeklētāji konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai pēc pieraksta.

Pasu/id nomaiņai tuvākais pieraksts pieejams divus mēnešus uz priekšu.

Ja plānots brauciens uz Latviju, aicinām pasi/id noformēt jebkurā pasu nodaļā Latvijā, kur to iespējams izdarīt 2 darba dienu laikā. Ar vēstniecības starpniecību steidzami nomainīt pasi/id nav iespējams.

Aicinām pieteikt apmeklējumu, sūtot e-pastu uz consulate.uk@mfa.gov.lv vai zvanot pa tālr: +44 (0) 20 772 59 212.

Pirms pieteikt apmeklējumu lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši par savu dzīvesvietu Lielbritānijā.

Pases/id kartes nomaiņas iemesli:

 • iepriekšējais dokuments ir kļuvis lietošanai nederīgs vai mainījusies tajā ietvertā informācija;
 • beidzies derīguma termiņš;
 • personai nav bijusi izsniegta pase/id karte;
 • ja dokuments bojāts, nozaudēts, nozagts vai iznīcināts,
 • mainījies personas izskats;
 • pase nav derīga ceļošanai (nav vietas jauniem ierakstiem - vīzām, robežšķērsošanas atzīmēm u.tml., pases derīguma termiņš ir īsāks nekā ceļojumam vai vīzas saņemšanai nepieciešamais);

Lai noformētu jaunu pasi/id karti,  jāiesniedz šādi dokumenti:

 • pase, ja personai bijusi izsniegta pase;
 • dzimšanas apliecība, ja pasi/id karti saņem pirmo reizi;
 • laulības apliecība* un otra laulātā pase, ja pase/id karte tiek mainīta sakarā ar uzvārda maiņu laulību rezultātā;
 • cits dokuments, kas apliecina ziņu izmaiņas, ja mainījusies dokumentā ietvertā informācija;
 • iesniegums par pases/id kartes nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem; policijas iestādes atbilde uz personas iesniegto ziņojumu, ja pase/id karte nozagta.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. (Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāla apliecināta pilnvaru). Bērna klātbūtne ir obligāta.

Lai noformētu pasi/id karti bērnam līdz 5 gadu vecumam, viens no vecākiem, kurš ir Latvijas pilsonis/nepilsonis iesniedz šādus dokumentus:

 • pasi, ja bērnam bijusi izsniegta pase;
 • dzimšanas apliecību*;
 • divas fotogrāfijas (skat.informāciju zemāk);
 • ja bērns pasi/id karti saņems pirmo reizi, pirms pases/id kartes dokumentu iesniegšanas ir jāveic bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni un personas koda piešķiršana. Pēc personas koda piešķiršanas pases/id kartes noformēšanai ir jāiesniedz dzimšanas apliecība un paziņojums par personas koda piešķiršanu.

* Ja dokuments nav izdots ES vai Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

Fotogrāfijas

Pases/id kartes noformēšanai nepieciešamā fotogrāfija tiek uzņemta bez papildus samaksas dokumenta pieteikuma noformēšanas laikā (tas neattiecas uz bērniem līdz 5 gadu vecumam).

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts vēstniecībā uz vietas, varat iesniegt arī fotosalonā izgatavotu fotogrāfiju. Iekļaušanai pasē/id kartē ir iespējams izmantot tikai labas kvalitātes fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!

Samaksa

Samaksa par pasi/id karti vēstniecībā iespējams veikt tikai ar maksājumu karti.

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam;
*vecuma pensionāram;        
*1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 EUR 75

EUR 55

 Pase un id karte

EUR 85

EUR 65

 ID karte

EUR 60

EUR 45

Par pases pieteikuma noformēšanu ārpus Londonas, izmantojot mobilo pasu darbstaciju tiek iekasēta papildus samaksa EUR 15.

Pases/id kartes noformēšanas termiņš ir 5 nedēļas.Gatavie dokumenti tiek izsūtīti pa pastu, tādēļ vēstniecībā ir jāiesniedz apmaksāta aploksne (pre-paid) Special Delivery Envelope (var iegādāties pasta nodaļās Post Office), uz kuras jānorāda sava adrese.

Minēto aploksni iespējams iegādāties arī vēstniecībā par EUR 10.

Ceļošanai nederīgās pases:

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010.gada 1.novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas.

Kopš 2008.gada 1.jūlija Latvijas pilsoņa pases, kuras izsniegtas līdz 2002.gada 30.jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā. 

Ja kāda informācija Jums palika neskaidra, lūdzu, šī ir iespēja uzdot savu jautājumu, aizpildot

šo formu