Pases/Personas apliecības (eID kartes)

15.06.2016. 14:15

Saskaņā ar Konsulāro reglamentu Latvijas vēstniecība Londonā  sniedz konsulāros pakalpojumus pasu, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Apvienotajā Karalistē.

Apmeklētāji konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai iepriekšēja pēc pieraksta.

Piedāvātais apmeklējums laiks ir atkarīgs no Konsulārās nodaļas noslodzes. Rinda apmeklējumam var būt līdz pat diviem mēnešiem pēc pieteikšanās. 

Jaunos personas apliecinošos dokumentus parastā kārtībā persona saņem pa pastu 5 nedēļu laikā, bet steidzamā kārtā (par paaugstinātu samaksu) – 3 nedēļu laikā.

Aicinām pieteikt apmeklējumu, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr: +44 (0) 20 772 59 212.

Pirms pieteikt apmeklējumu lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši par savu dzīvesvietu Lielbritānijā.

Pases/id kartes nomaiņas iemesli:

 • iepriekšējais dokuments ir kļuvis lietošanai nederīgs vai mainījusies tajā ietvertā informācija;
 • beidzies derīguma termiņš;
 • personai nav bijusi izsniegta pase/id karte;
 • ja dokuments bojāts, nozaudēts, nozagts vai iznīcināts,
 • mainījies personas izskats;
 • pase nav derīga ceļošanai (nav vietas jauniem ierakstiem - vīzām, robežšķērsošanas atzīmēm u.tml., pases derīguma termiņš ir īsāks nekā ceļojumam vai vīzas saņemšanai nepieciešamais);

Lai noformētu jaunu pasi/id karti,  jāiesniedz šādi dokumenti:

 • pase, ja personai bijusi izsniegta pase;
 • dzimšanas apliecība, ja pasi/id karti saņem pirmo reizi;
 • laulības apliecība* un otra laulātā pase, ja pase/id karte tiek mainīta sakarā ar uzvārda maiņu laulību rezultātā;
 • cits dokuments, kas apliecina ziņu izmaiņas, ja mainījusies dokumentā ietvertā informācija;
 • iesniegums par pases/id kartes nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem; policijas iestādes atbilde uz personas iesniegto ziņojumu, ja pase/id karte nozagta.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. (Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāla apliecināta pilnvaru). Bērna klātbūtne ir obligāta.

Lai noformētu pasi/id karti bērnam līdz 10 gadu vecumam, viens no vecākiem, kurš ir Latvijas pilsonis/nepilsonis iesniedz šādus dokumentus:

 • pasi, ja bērnam bijusi izsniegta pase;
 • dzimšanas apliecību*;
 • divas fotogrāfijas (skat.informāciju zemāk);
 • ja bērns pasi/id karti saņems pirmo reizi, pirms pases/id kartes dokumentu iesniegšanas ir jāveic bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni un personas koda piešķiršana. Pēc personas koda piešķiršanas pases/id kartes noformēšanai ir jāiesniedz dzimšanas apliecība un paziņojums par personas koda piešķiršanu.

* Ja dokuments nav izdots ES vai Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

Fotogrāfijas

Pases/id kartes noformēšanai nepieciešamā fotogrāfija tiek uzņemta bez papildus samaksas dokumenta pieteikuma noformēšanas laikā (tas neattiecas uz bērniem līdz 5 gadu vecumam).

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts vēstniecībā uz vietas, varat iesniegt arī fotosalonā izgatavotu fotogrāfiju. Iekļaušanai pasē/id kartē ir iespējams izmantot tikai labas kvalitātes fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!

Samaksa

Samaksa par pasi/id karti vēstniecībā iespējams veikt tikai ar maksājumu karti.

Samaksa par pasu/id karšu noformēšanu parastā kārtā

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam;
*vecuma pensionāram;        
*1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 EUR 90

EUR 70

 Pase un id karte

EUR 100

EUR 80

 ID karte

EUR 75

EUR 60

Samaksa par pasu/id karšu noformēšanu steidzamā kārtā

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam;
  *vecuma pensionāram;        
  *1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 EUR 118,45

EUR 84,23

 Pase un   id karte

EUR 135,58

EUR 101,35

 ID   karte

EUR 89,23

EUR 67,12

Par pases pieteikuma noformēšanu ārpus Londonas, izmantojot mobilo pasu darbstaciju tiek iekasēta papildus samaksa EUR 15.

Informācija par plānotajiem izbraukumiem ar mobilajām pasu darbstacijām ārpus Londonas tiek publicēta vēstniecības mājaslapā, kad tiek atvērts pieraksts apmeklējuma laika rezervēšanai (‘slīdošā lente’ lapas lejas daļā). Ja vēlaties saņemt informāciju par gaidāmajiem izbraukumiem savā e-pastā, tad pierakstieties konsulārajām ziņām – aploksnes ikonas pa labi ar tekstu: Pieraksties, lai saņemtu konsulāro informāciju savā e-pastā.

Ceļošanai nederīgās pases:

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010.gada 1.novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas.

Kopš 2008.gada 1.jūlija Latvijas pilsoņa pases, kuras izsniegtas līdz 2002.gada 30.jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā. 

Ja kāda informācija Jums palika neskaidra, lūdzu, šī ir iespēja uzdot savu jautājumu, aizpildot

šo formu