Baltkrievijas Republika

15.02.2017. 16:52
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, kā arī aicina viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

No 12.02.2017. Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kuri plāno uzturēties Baltkrievijā uz laiku līdz 5 diennaktīm, ierasties un izceļot no valsts, šķērsojot robežkontroles punktu “Minskas Nacionālā lidosta”, var ieceļot valstī bez vīzas, uzrādot ieceļošanu pamatojošus dokumentus. Bezvīzu ieceļošanas kārtība neattiecas uz personām, kuras caur lidostu “Minska” ieceļo valstī no Krievijas lidostām, kā arī personām, kuras izceļo no Baltkrievijas uz Krievijas lidostām. Bezvīzu režīma pārkāpšanas gadījumā var tikt piemērotas soda sankcijas ~550 EUR apmērā.

Ja uzturēšanās laiks ir ilgāks vai plānots ieceļot caur citiem robežšķērsošanas punktiem, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Baltkrievijā ir jānoformē vīza Baltkrievijas vēstniecībā Latvijā.   

Pasei jābūt derīgai vēl 90 dienas pēc plānotā brauciena beigām.

Vēršam ceļotāju uzmanību uz pēdējā laikā konstatētiem gadījumiem, kad Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri caur Baltkrievijas Republikas teritoriju tranzītā devušies uz Krievijas Federāciju, robežšķērsošanas vietā tikusi liegta ieceļošana Krievijas Federācijā. Šāds lēmums ticis skaidrots ar to, ka robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Konstatētās izmaiņas attiecas gan uz sauszemes robežšķērsošanas punktiem, gan uz gaisa satiksmi un dzelzceļu. Aicinām ņemt vērā minēto informāciju, plānojot sava ceļojuma maršrutu.

Plašāka noderīga informācija, kas ceļotājiem jāņem vērā, dodoties uz Baltkrieviju, pieejama Latvijas vēstniecības Baltkrievijā mājaslapā: http://www.mfa.gov.lv/belarus/konsulara-informacija/informacija-celotajiem

Veselība

Nav specifisku norāžu.

Drošības situācija

 Nav specifisku norāžu.

 Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pievērst sevišķu uzmanību Baltkrievijas muitas likumdošanas prasībām. Baltkrievijā ir sevišķi stingri noteikumi ārvalstīs reģistrēto transportlīdzekļu ievešanai, vadīšanai un izvešanai: transportlīdzekļiem personīgai lietošanai, kas tiek ievesti Baltkrievijas teritorijā uz terminētu laiku, nepieciešams noformēt muitas deklarāciju; tāpat transportlīdzekļus, kuriem noformēta pagaidu ievešana, Baltkrievijas teritorijā drīkst izmantot tikai tās personas, kas noformējušas to ievešanu un izvešanu. Noteiktā muitas režīma neievērošanas gadījumā pret personu par konstatēto pārkāpumu tiek piemērotas normatīvos aktos noteiktās procedūras, kas paredz muitas un nodokļu maksājumu piemērošanu, kā arī soda naudas un/vai mantas konfiskāciju. Saistību nepildīšanas gadījumā personai var tikt noteikti pagaidu ierobežojumi izceļošanai no Baltkrievijas.

Informācija par kārtību, kādā fiziskas personas, šķērsojot Baltkrievijas muitas robežu, drīkst pārvietot preces un skaidras naudas līdzekļus, kas paredzēti personīgai lietošanai, kā arī detalizēta informācija par transportlīdzekļu pagaidu ievešanas kārtību, pagaidu ievešanas termiņa pagarināšanu, kā arī par deklarācijas noslēgšanu pieejama Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komitejas mājaslapā: http://gtk.gov.by/ru

Baltkrievijā darbojas maksas autoceļu sistēma. Lai pārvietotos pa autoceļiem, kas apzīmēti ar zīmi ar uzrakstu “ПЛАТНАЯ ДAРОГА – TOLL ROAD”, automobiļa salonā jābūt uzstādītai elektroniskai ierīcei, kas nodrošina automātisku maksājuma summas aprēķinu par pārvietošanos noteiktā maksas autoceļa posmā. Detalizēta informācija par maksas autoceļu karti, klientu apkalpošanas punktiem, kuros iespējams iegādāties salona ierīci, un to lietošanas kārtību pieejama “BelToll” mājaslapā: http://www.beltoll.by/

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā vai Latvijas konsulātu Vitebskā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.