Beļģijas Karaliste

01.12.2017. 20:15
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumāreģistrēties Konsulārajā reģistrākā arī aicina viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Drošības situācija

Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, vietās, kur vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, tai skaitā  Ziemassvētku tirdziņos un citās svinību vietās, var tikt paaugstināts drošības līmenis. Aicinām ievērot maksimālu piesardzību, sekot līdzi mediju un vietējo iestāžu ziņām, kā arī saglabāt modrību.

Beļģijā 2016. gadā ir notikuši vairāki nopietni terorisma akti. Saglabājoties augstai terorisma aktu iespējai, Beļģija to vērtē kā patiesu un reālu apdraudējumu (3. līmenis). Policija turpina pasākumu kopumu, lai mazinātu pastāvošos un potenciālos terorisma riskus.

Beļģijas iestādes arī turpmāk valstī var īstenot drošības operācijas bez iepriekšēja brīdinājuma, tādēļ aicinām ceļotājus būt vērīgiem, izvairīties no masu pulcēšanās vietām un ievērot Beļģijas iestāžu pārstāvju norādījumus. Beļģijas policija lūgusi publiski nekomentēt tās darbības sociālajos tīklos.   

Sabiedriskā transporta, tostarp lidostu, dzelzceļa un metro sistēmās var tikt īstenota pastiprināta drošības kontrole, tāpēc aicinām pasažierus būt saprotošiem, ierasties lidostās savlaicīgi un ievērot kontrolējošo struktūru pasažieru un bagāžas pārbaudes prasības.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Beļģijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku, vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Beļģijas vēstniecību Zviedrijā.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Beļģijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Detalizēta informācija par masalām un to profilaksi pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.