Apvienotie Arābu Emirāti

10.07.2018. 16:47
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Tā kā Apvienotie Arābu Emirāti uz laiku ir pārtraukuši diplomātiskās attiecības ar Kataru, no 2017. gada 6. jūnija ir daļēji vai pilnībā slēgta visa veida robežas šķērsošana starp AAE un Kataru. Ja tuvākajā laikā plānots ieceļot vai izceļot no Kataras, iesakām sazināties ar tūrisma kompāniju vai pārvadātāju un pārliecināties par plānotā reisa aktualitāti. Tāpat lūdzam pievērst uzmanību, ka atbalsta paušana Katarai sociālajos medijos vai cita veida komunikācijā valstī tiek uzskatīta par pārkāpumu, kā rezultātā var tikt piemērots naudas vai cietumsods.

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, aicinām ceļotājus ārvalstīs ievērot maksimālu piesardzību un īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas šī iemesla dēļ bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās pasaules valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Vietējie likumi un paražas

AAE likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms AAE apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Jebkādas tuvas attiecības personām, kuras nav noslēgušas laulību, AAE ir uzskatāmas par sodāmu rīcību, par ko var tikt piemērots apcietinājums vai deportācija no valsts. Tāpēc aicinām neprecētus pārus, it sevišķi sievietes – grūtnieces, izvērtēt nepieciešamību apmeklēt no lielpilsētām attālākas AAE teritorijas un lauku reģionus, kur vietējās paražas tiek rūpīgi ievērotas.

Ja ceļojuma laikā līdzi plānojat ņemt medikamentus, aicinām rūpīgi iepazīties ar medikamentu sarakstu, kuriem ievešanai AAE ir nepieciešama ārsta izziņa angļu valodā ar skaidrojumu, kādam nolūkam zāles nepieciešamas, un medikamentu daudzums. Ar medikamentu sarakstu var iepazīties šeit: http://www.uae-embassy.org/sites/default/files/Guidelines%20for%20carrying%20medecines%20to%20UAE.pdf.

Valstī ir aizliegtas elektroniskās cigaretes, tās var konfiscēt. Lamu vārdu un nepieklājīgu žestu izmantošana AAE ir uzskatāma par nepiedienīgu rīcību un var tikt sodīta ar apcietinājumu vai deportāciju no valsts.

Aizliegts fotografēt valdības ēkas un militārus objektus, kā arī AAE iedzīvotājus bez viņu atļaujas.

Ja lietosiet satelīta telefonus, ierakstīšanas ierīces, radio raidītājus, jaudīgas foto vai video kameras, AAE tiesībsargājošās iestādes var pieprasīt uzrādīt to lietošanas licenci.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem var ceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām 180 dienu periodā, ja ieceļošanas mērķis nav algots darbs.

Latvijas nepilsoņi vīzu īstermiņa ieceļošanai AAE ar tūrisma mērķi var saņemt Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecībā Latvijā. Detalizēta informācija par vīzas saņemšanas kārtību pieejama, sazinoties ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecību: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: (371) 671 122 41.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Saskaņā ar AAE vēstniecības Latvijā sniegto informāciju Latvijas nepilsoņa pases ir derīgas ieceļošanai AAE tikai īstermiņa tūrisma nolūkos, pirms brauciena saņemot AAE vīzu.

Latvijas nepilsoņa pases nav derīgas jaunas AAE uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Saskaņā ar AAE kompetento iestāžu saņemto informāciju Latvijas nepilsoņiem iepriekš izsniegtās AAE uzturēšanās atļaujas nepieciešamības gadījumā tiks atjaunotas uz vienu termiņu atkarībā no AAE uzturēšanās atļaujas kategorijas, ko nosaka AAE kompetentās iestādes.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Apvienotajos Arābu Emirātos vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.