Ēģiptes Arābu Republika

30.03.2017. 12:58
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, kā arī aicina viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Drošības situācija

Lai arī drošības situācija Ēģiptē kopumā ir stabila, tomēr terorisma draudi valstī joprojām pastāv. Iespējami uzbrukumi tūristiem. Valsts teritorijā iespējamas demonstrācijas, galvenokārt piektdienās pēc lielās lūgšanas (Ēģiptē piektdiena un sestdiena ir brīvdienas). Tāpat saglabājas risks demonstrāciju pāraugšanai vardarbīgos protestos. Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos nekavējoties pamest vietas, kurās vērojama cilvēku pulcēšanās, tostarp arī demonstrācijas pie ārvalstu vēstniecībām.

Savukārt 2016. gada nogalē Kairā pie vienas no lielākajām koptu baznīcām notika terora akts, kurā gāja bojā vismaz 25 cilvēki un vismaz 35 tika ievainoti. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību tūrisma objektos un pilsētas ielās un sekot līdzi tiesībsargājošo iestāžu norādījumus.

Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju reģionā un Ēģiptes noteiktos pārvietošanās ierobežojumus valsts teritorijā (nepieciešamību saņemt īpašas caurlaides un atļaujas), Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt teritorijas 50 km attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu, izņemot tūristu kūrortu Abu Simbelā. Ņemot vērā Ēģiptes armijas īstenoto pretterorisma operāciju, ministrija stingri aicina ceļotājus neapmeklēt Sīnāja pussalas ziemeļdaļu.

Ministrija aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā, jo īpaši no došanās uz attāliem apgabaliem Sahāras tuksnesī.

Ārlietu ministrija stingri iesaka plānot Jūsu ceļojumu un ekskursijas Ēģiptes teritorijā, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, kā arī sekot Ēģiptes vietējo varas institūciju ieteikumiem, jo ikdienā tūrisma maršrutus Ēģiptē tās saskaņo ar vietējām atbildīgajām varas institūcijām.

Ceļotājus, kuri dodas uz Ēģipti vai jau atrodas valstī, ministrija aicina sekot līdzi jaunākajai informācijai šajā mājaslapā un plašsaziņas līdzekļos, vai arī zvanīt pa tālruni +201006034488  

Vietējie likumi un paražas

Ēģiptes sabiedrībā, īpaši lauku apvidos, dominē konservatīvas tradīcijas, tādēļ sievietēm ir ieteicams atturēties no izaicinoša apģērba valkāšanas sabiedriskās vietās. Ir konstatēti dzimumu vardarbības fakti, tostarp verbāli,  pret sievietēm – gan ēģiptietēm, gan ārzemniecēm.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ēģiptē ir nepieciešama vīza. Saskaņā ar Ēģiptes sniegto informāciju  Latvijas pilsoņi un nepilsoņi tūrisma vīzu ar derīguma termiņu uz 30 dienām var saņemt arī lidostās, samaksājot 25 USD nodevu. Tomēr ir konstatēti gadījumi, kad Ēģiptes imigrācijas dienesti izsniedz ieceļošanas vīzu Latvijas nepilsoņiem uz robežas tikai, ja persona ceļo tūristu grupas sastāvā, izmantojot tūrisma kompāniju pakalpojumus. Tādēļ gadījumos, kad Latvijas valstspiederīgie kā tūristi ieceļo Ēģiptē individuāli, Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Stokholmā, Zviedrijā (informācija pieejama angļu valodā).

Ministrija atgādina, ka pasei jābūt derīgai vismaz vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/,

savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā:

https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ēģiptē pa tālruni ārkārtas situācijām: +201006034488  (sazvanāms 24/7), +201000939919 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.