Ēģiptes Arābu Republika

19.08.2016. 16:48
  • Ceļojumu brīdinājums

Ēģiptē saglabājas paaugstināts terora aktu risks, kā arī iespējami uzbrukumi tūristiem. 

Ārlietu ministrija atkārtoti aicina ceļotājus drošības apsvērumu dēļ nedoties uz Ēģipti, īpaši Sīnāja pussalas ziemeļu daļu sakarā ar teroristu noziedzīgām darbībām un pastāvīgiem uzbrukumiem Ēģiptes tiesībsargājošām struktūrām.

Vienlaikus aicinām ceļotājus neapmeklēt:

  • teritorijas uz rietumiem no Nīlas ielejas,
  • teritorijas, kas atrodas 50 km attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu, izņemot tūristu kūrortus Luksorā, Kinā, Asuānā, Abū Simbelā.

Latvijas tūroperatori uz Šarm eš Šeihu braucienus ir pārtraukuši jau no 2015. gada novembra, un to atjaunošanas datums nav noteikts.

Ceļotājus, kuri dodas uz Ēģipti vai jau atrodas valstī, aicinām sekot līdzi jaunākajai informācijai šajā mājaslapā un plašsaziņas līdzekļos, vai arī zvanīt pa tālruni + 20 1000939919.

Tūristus, kuri šobrīd atpūšas vai plāno atpūsties Sarkanās jūras kūrortos Hurgadā, Šarm eš Šeihā, Tābā, Nuveibi, Dahabā, aicinām uzturēties apsargātajās viesnīcu teritorijās, ņemot vērā Ēģiptes varas iestāžu ieviestos papildu drošības pasākumus.

2015. gada 31. oktobrī Ziemeļsīnāja provincē avarēja lidmašīna, kas bija ceļā no Šarm eš Šeihas uz Sanktpēterburgu. Ņemot vērā notikušo, dažas aviokompānijas ir pārtraukušas lidojumus no un uz Šarm eš Šeihu. Tā kā nav iegūta pietiekama informācija par lidojumu drošību uz Šarm eš Šeihas lidostu, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus šobrīd atturēties no Šarm eš Šeihas lidostas izmantošanas.

Latvijas vēstniecība Ēģiptē stingri iesaka plānot Jūsu ceļojumu, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, kā arī sekot Ēģiptes vietējo varas institūciju ieteikumiem, jo ikdienā tūrisma maršrutus Ēģiptē tās saskaņo ar vietējām atbildīgajām varas institūcijām. Vēstniecība aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā.  

Politiskās un ekonomiskās situācijas stabilitāte Ēģiptē ir mainīga. Visā Ēģiptes teritorijā var notikt demonstrācijas. Tās galvenokārt notiek piektdienās pēc lielās lūgšanas, jo Ēģiptē piektdiena un sestdiena ir brīvdienas. Pastāvīgi saglabājas drauds demonstrāciju pāraugšanai vardarbīgos protestos. Vēstniecība aicina Latvijas valstspiederīgos nekavējoties pamest vietas, kurās vērojama cilvēku pulcēšanās. Starptautiski notikumi nereti izsauc arī demonstrācijas pie ārvalstu vēstniecībām. 2015. gada 11. jūlijā pie Itālijas konsulāta Kairā notika terora akts.

Ēģiptes sabiedrībā, īpaši lauku apvidos, dominē konservatīvas tradīcijas, tādēļ sievietēm ir ieteicams atturēties no izaicinoša apģērba valkāšanas sabiedriskās vietās. Ir konstatēti dzimumu vardarbības fakti, tostarp verbāli,  pret sievietēm – gan ēģiptietēm, gan ārzemniecēm.

Nepieciešamības gadījumā Latvijas Republikas valstspiederīgie var sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Kairā pa tālruni ārkārtas situācijām: +201006034488  (sazvanāms 24/7), +201000939919  vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  .

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā .