Bolīvijas Daudznacionālā Valsts

24.11.2016. 11:59
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumāreģistrēties Konsulārajā reģistrākā arī aicina viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Drošības situācija

Bolīvijas galvaspilsētas Lapasas (La Paz) lielākā daļa, vairāki tās piepilsētu rajoni, kā arī citas pilsētas cieš no ūdens trūkuma. Plānojot ceļojumu uz Bolīviju aicinām sazināties ar viesnīcas administrāciju un precizēt situāciju ar ūdens apgādi. Vēršam uzmanību, ka uzturam paredzamais ūdensvada ūdens jāvāra un jāfiltrē pirms lietošanas.

Saistībā ar neparedzamiem, vardarbīgiem pilsoņu nemieriem un demonstrācijām Bolīvijā Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību, plānojot braucienus uz šo valsti, kā arī izvairīties no iesaistīšanās jebkāda veida demonstrācijās.

Plānojot maršrutus ceļošanai Bolīvijā, aicinām izvēlēties reģistrētas tūrisma firmas un ceļot pieredzējušu gidu pavadībā.

Pēkšņi vietējo iedzīvotāju konflikti var ietekmēt satiksmi arī starp Bolīvijas pilsētām, kā arī ceļus uz un no lidostām. Ceļojot no lidostas, aicinām izvēlēties reģistrētas taksometru firmas.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Bolīvijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas. Latvijas nepilsoņi ieceļo un uzturas Bolīvijā ar derīgu vīzu.

Vīzu jautājumos, ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits nevis tūrisms, kā arī Latvijas nepilsoņus, aicinām sazināties ar Bolīvijas vēstniecību Zviedrijā. Adrese: Sodra Kungsvagen 60, 181 32 Lidingo, Stockholm, Sweden; tālrunis: (46-8) 731 58 30; fakss: (46-8) 767 63 11; e-pasti:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ceļojot aicinām vienmēr ņemt līdzi pasi, ieceļošanas vīzas un spiedoga par robežšķērsošanu kopijas. Aicinām sekot līdzi tam, lai pasē par ieceļošanu Bolīvijā noteikti tiktu iespiests zīmogs. Pretējā gadījumā, izceļojot no valsts, personai var tikt piemērots sods.

Veselība

Ārlietu ministrija brīdina ceļotājus, kas dodas uz Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīm, tai skaitā Bolīviju, par Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumiem.

Tā kā Zikas vīrusa izplatība minētajā reģionā ir pieaugoša, Ārlietu ministrija, apmeklējot vīrusa skartās valstis, aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/aktualitates-celotajiem/, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  Tā kā Bolīvijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

 

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.