Austrumtimoras Demokrātiskā Republika

16.11.2016. 16:59
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, kā arī aicina viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Drošības situācija

Ņemot vērā mainīgo drošības situāciju valstī un pieaugošos terorisma draudus reģionā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju, kā arī cita liela cilvēku skaita pulcēšanās vietām.

Valstī ir augsts noziedzības līmenis, kas izpaužas gan vardarbībā pret atsevišķām cilvēku grupām, gan laupīšanās un uzbrukumos ārvalstniekiem. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot īpašu piesardzību, apmeklējot publiskas vietas, piemēram, naktsklubus, bārus, restorānus, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas, izvairīties no ceļošanas vienatnē, kā arī neuzturēties ārpus telpām diennakts tumšajā laikā.

Tropisko ciklonu sezona valstī ilgst no novembra līdz aprīlim.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi uz Austrumtimoru var ceļot bez vīzas, ja uzturēšanās ilgums valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laika posmā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Austrumtimora atrodas malārijas un tropu drudža riska zonā. Konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.