K. Gerhards: Latvijas uzņēmējiem paveras jaunas eksporta iespējas Kazahstānā

12.09.2017. 14:00

"Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares forumā Kazahstānā starptautiskās izstādes „Expo 2017”  ietvaros panāktā vienošanās ar Kazahstānas Republikas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju ministriju ir būtisks priekšnosacījums Latvijas uzņēmumu eksporta veicināšanai. Ceru, ka mūsu uzņēmēji izmantos šo potenciālu," uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

K.Gerhards, tiekoties ar Kazahstānas Republikas Informācijas un komunikācijas ministru Daurenu Abajevu, pārrunāja abu valstu e-pārvaldes attīstības aktuālās tendences un perspektīvas, kā arī turpmākās sadarbības iespējas Latvijas un Kazahstānas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu starpā.

Tikšanās piedalījās arī ministra padomniece Signe Bāliņa, valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis un informācijas tehnoloģiju nozares deleģētie uzņēmumi „Rix Technologies” un „Squalio”.

Ministrs D. Abajevs izklāstīja Kazahstānas digitalizācijas vienoto politiku un aicināja Latvijas IKT uzņēmumus iesniegt projektu idejas valsts pārvaldes informācijas sistēmu pilnveidei.

Lai nodrošinātu un stiprinātu savstarpējo sadarbību, puses vienojās sagatavot divpusējo saprašanās memorandu par sadarbību IKT jomā. Ņemot vērā šī dokumenta būtisko lomu abu valstu IKT sektora attīstībā, tiks izskatīta iespēja to parakstīt Starpvaldību komisijas ietvaros vai līdzvērtīgā pasākumā. 

Kazahstānas galvaspilsētā Astanā notikušajā starptautiskajā izstādē „Expo 2017” Latvijas stends „Tikšanās vieta Latvija – enerģija ir mūsu dabā” paviljonu kategorijā līdz 400 m2 saņēma bronzas godalgu.

Izstādes laikā tajā viesojušies vairāk nekā 250 000 apmeklētāju no visas pasaules.

Ministrs uzteica brīvprātīgo darbinieku pašaizliedzīgo darbu, kā arī pozitīvi novērtēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ieguldījumu, kas sadarbībā ar „EXPO 2017” partneriem nodrošināja Latvijas paviljona darbību.

Avots: http://varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=24923

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā