Maharaštras lauksaimnieki iepazīst Rīgas ostas priekšrocības kravu plūsmai starp Indiju un Eiropu

10.08.2017. 10:05

No 6. līdz 8. augustam Indiju apmeklēja Latvijas uzņēmēju delegācija, piedāvājot Indijas partneriem izmantot distribūcijas centra pakalpojumus Rīgas ostas teritorijā. Vizītes pirmā diena tika aizvadīta Maharaštras štata lauksaimniecības mārketinga padomes rīkotajā seminārā Pūnē vairāk kā 200 Indijas lauksaimniekiem, kuri plāno izmantot Rīgas ostu, kā savu eksporta preču izplatīšanas centru Ziemeļeiropas, Krievijas un NVS valstu tirgos. Pasākumu svinīgi atklāja vēstnieks Aivars Groza kopā ar Maharaštras štata sadarbības, mārketinga un tekstila ministru Subhašu Dešmuku (Subhash Deshmukh). Līdzās diskusijai par Latvijas tranzīta sektora priekšrocībām dalībniekiem bija iespēja gūt pārskatu arī par mūsu valsts biznesa vidi kopumā.

Maharaštra ir Indijas ekonomikas dzinējspēks ar lielāko iekšzemes kopproduktu un attīstītu industriālo bāzi, tādēļ nākamā diena tika veltīta kontaktu paplašināšanai ar privātā sektora pārstāvjiem štata galvaspilsētā Mumbajā. Attīstot abu valstu ekonomisko sadarbību, panākta vienošanās par vairāku Indijas uzņēmumu izpētes vizītēm Latvijā, kas būtu konkurētspējīgs galamērķis Indijas investīcijām. Vēstnieks Aivars Groza aicināja Indijas uzņēmējus aktīvi izmantot Latvijas transporta infrastruktūru, tostarp attīstot jaunu loģistikas objektu izveidi Rīgā, kas nostiprinātu tās pozīcijas starp lielākajām Eiropas ostām.

Vizītes noslēgumā, 8. augustā, notika Latvijas delegācijas sarunas ar Indijas augsta ranga amatpersonām Ņūdeli. Tiekoties ar Indijas transporta un kuģniecības valsts ministru Mansuku Mandaviju (Mansukh Mandaviya), puses vēlreiz apliecināja interesi padarīt Rīgas ostu par vienu no Indijas eksportpreču un importēto izejvielu pārkraušanas mezgliem Eiropā.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā