Indijas studentiem liela interese par augstākās izglītības iespējām Latvijā

17.05.2017. 14:30

16. maijā vēstniecībā tika organizēta atklāto durvju diena, kurā potenciālie studenti no Indijas tika iepazīstināti ar studiju iespējām Latvijā. Pasākumu atklāja vēstnieks Aivars Groza, kurš uzsvēra Latvijas augstskolu līdzšinējo lielisko sadarbību ar studentiem no Indijas. Vēstnieks pozitīvi vērtēja Indijas studentu interesi par izglītības iespējām Latvijā, par ko liecina arvien pieaugošais šo studentu skaits, un atzīmēja arī tālākās sadarbības potenciālu.

Pasākumā piedalījās Latvijas Universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Biznesa augstskolas “Turība” un Banku augstskolas pārstāvji. Augstskolu pārstāvji iepazīstināja interesentus ar Latviju un priekšrocībām, kuras sniedz studiju iespējas Latvijā, kā arī sniedza informāciju par augstākās izglītības programmām, t.sk. informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu, uzņēmējdarbības, mārketinga u.c. jomās. Šis bija jau kārtējais šāda veida pasākums vēstniecībā. Iepriekšējais notika 2016. gada oktobrī.

Šogad minēto augstskolu pārstāvji viesojās arī Indijas dienvidu daļā, apmeklējot augstskolas Bangalorē, Haiderabadā, Čennajā un Koimbatorē. Savukārt dienu iepriekš, 15. maijā, vēstniecības vadītāja vietnieks Aivis Kļavinskis piedalījās Indijas izglītības aģentu seminārā Ņūdeli, prezentējot ārvalstu studentiem veltīto portālu “Study in Latvia”. Semināra gaitā dalībnieki uzklausīja arī Čehijas un Polijas augstskolu pārstāvjus. 2016/2017 akadēmiskā gada sākumā Latvijā augstāko izglītību ieguva 750 studenti no Indijas, kas ir par aptuveni par 300 studentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Lielākā daļa no Indijas studentiem Latvijā izvēlas studijas inženierzinātnēs, vadībzinātnē, medicīnā un datorzinībās. Papildus informācija ārvalstu studentiem ir atrodama “Study in Latvia” portālā: http://www.studyinlatvia.eu/

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā