Latvijas un Igaunijas divpusējās attiecības

26.01.2017. 12:45

Latvija sadarbībai ar Igauniju piešķir īpašu nozīmi, jo mūs vieno ne vien kopīga robeža un vēsturiskā pieredze, bet arī līdzīga izpratne par Baltijas jūras reģiona attīstību.

Starp Latviju un Igauniju ir izveidojies aktīvs starpvalstu politiskais dialogs visos līmeņos, kas dod iespēju regulārai viedokļu apmaiņai par abām valstīm būtiskiem ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem.

Latvijas un Igaunijas vēsturiskais mantojums un iedzīvotāju ciešie personiskie kontakti rada vidi intensīvai sadarbībai nevalstiskā līmenī, ļauj īstenot pārrobežu projektus un veicina sadarbību kultūras, izglītības, tūrisma un citās jomās.

Diplomātisko attiecību vēsture

Latvija un Igaunija diplomātiskās attiecības atjaunoja 1991. gada 6. septembrī.

Igaunija atzina Latviju de iure 1919. gada 21. jūlijā.

Igaunijas Republikas vēstnieki Latvijā:

Teodors Tallmeisters (Theodor Tallmeister), no 07.1919., diplomātiskais pārstāvis

Aleksandrs Hellats (Aleksander Hellat), no 1920. diplomātiskais pārstāvis

Aleksandrs Hellats (Aleksander Hellat), no 03.1921., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Jūliuss Seljamā (Juulius Seljamaa), no 01.1922., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Edvards Reinholds Virgo (Edvard Reinhold Virgo), no 05.1928., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Jāns Melders (Jaan Mölder), no 1931., pagaidu pilnvarotais lietvedis

Karls Menings (Karl Menning), no 01.1934., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Hanss Rebane (Hans Rebane), no 11.1937., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Leili Utno (Leili Utno), no 29.06.1992.

Tomass Tīvels (Toomas Tiivel), no 22.02.1994.

Juhans Haravē (Juhan Haravee), no 14.04.1998.

Tomass Luks (Toomas Lukk), no 27.08.2002.

Jāks Jeerīts (Jaak Jõerüüt), no 10.10.2006.

Mati Vārmans (Matti Vaarmann), no 06.09.2010.

Tenis Nirks (Tõnis Nirk), no 02.09.2014.

Latvijas Republikas vēstnieki Igaunijā:

Jānis Ramans, no 12.1918., diplomātiskais pārstāvis

Jānis Ramans, no 08.1919., pilnvarotā lietveža v.i.

Markus Gailītis, no 12.1919., diplomātiskais pārstāvis

Jānis Stalbovs, no 06.1920., sūtniecības pagaidu vadītājs un pilnvarotā lietveža v.i.

Jānis Seskis, no 04.1921., rezidējošais ministrs

Jānis Seskis, no 08.1922., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Kārlis Zariņš, no 03.1930., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Roberts Liepiņš, no 07.1933., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Edgars Krieviņš, no 09.1935., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Vilis Šūmanis, no 11.1938., ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs

Aldis Bērziņš (pilnvarotais lietvedis)

Anna Žīgure, no 03.01.1992. (rezidēja Helsinkos)

Andris Piebalgs, no 31.08.1995.

Gints Jegermanis, no 19.02.1998.

Edgars Skuja, no 14.01.2002.

Rihards Muciņš, no 27.10.2005.

Kārlis Eihenbaums, no 28.08.2008.

Juris Bone, no 23.10.2013