Vēstnieks tiekas ar Igaunijas parlamenta (Riigikogu) ārlietu komisijas vadītāju Marko Mikhelsonu

07.07.2017. 15:57

7. jūlijā Tallinā vēstnieks Raimonds Jansons tikās ar Igaunijas parlamenta (Riigikogu) ārlietu komisijas vadītāju Marko Mikhelsonu.

Sarunas dalībnieki apsprieda pašreizējās ārpolitiskās aktualitātes, kā arī ārpolitikas diskusiju nozīmi abu valstu sabiedrībā un to ietekmi uz abu valstu ārpolitisko mērķu definēšanu un plašākiem sabiedriskajiem procesiem kopumā. Sarunā tika apskatīti vairāki Latvijā un Igaunijā pastāvošie ārpolitikas diskusiju forumi un konferences, tika pārrunātas iespējas tiem vienam otru papildināt, veidojot ārpolitisko diskusiju turpinātību ilgtermiņā.

Sarunas gaitā tika apspriesta un uzteikta arī abu valstu parlamentu sadarbība, kā arī Igaunijas parlamenta gaidāmie rīkotie pasākumi Igaunijas ES Padomes prezidentūras ietvaros. Puses bija vienprātīgas par Rail Baltica līguma ratifikācijas nozīmi, kas pavērs ceļu tā praktiskā realizācijā.  Savstarpēji tika uzsvērta nepieciešamība uzturēt līdzšinējo kontaktu intensitāti un informācijas apmaiņu gan attiecībā par reģionālajiem drošības izaicinājumiem, gan stiprinot sadarbību daudzpusējos formātos.  

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā