Pārrunā sadarbību starp Saeimu un Ēģiptes parlamentu

12.10.2017. 17:22

Š.g. 9. oktobrī vēstniece Iveta Šulca tikās ar Ēģiptes parlamenta ģenerālsekretāru Ahmedu Sādu Eldinu (Ahmed Saad El-Din) un Ēģiptes ārlietu ministra vietnieku parlamenta jautājumos Jaseru Ragabu (Yasser Ragab).

Tikšanos laikā tika pārrunāts plašs tēmu loks, tai skaitā plānotā Latvijas Republikas Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Ēģiptes parlamentu vadītāja Hosama Abu Meri vizīte Ēģiptē. Vēstniece informēja, ka galvenie vizītes mērķi ir attiecību stiprināšana starp abiem parlamentiem, kā arī sadarbības paplašināšana izglītības jomā.

Vēstniece informēja, ka Latvija ir vadoša valsts izglītības, jo īpaši e-apmācības jomā, un Latvijas augstskolas piesaista daudzus ārvalstu studentus. “Pašlaik Latvijas augstskolās studē 44 studenti no Ēģiptes, ir pieaugoša interese par studijām inženierzinātnēs.  Vēlamies piesaistīt vēl vairāk ēģiptiešu studentu mūsu augstskolās, tādēļ svarīgi ir atrisināt diplomu atzīšanas jautājumu inženierzinātnēs un citās regulētajās profesijās,” norādīja vēstniece. I. Šulca pauda cerību par studiju un stipendiju apmaiņu starp Latviju un Ēģipti, lai veicinātu latviešu un arābu valodas studijas. Arī draudzības grupas sadarbībai ar Saeimu izveide Ēģiptes parlamentā būtu stūrakmens ilgtspējīgām attiecībām starp abām valstīm.

A.S. Eldins pauda cerību par sadarbības padziļināšanu ar Latviju, īpaši atzīmējot izglītības jomu un uzsvēra, ka abu valstu attiecības jau šobrīd ir ļoti labas.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā