Läti ja Eesti kahepoolsed suhted

02.12.2014. 19:09

Lätil koostöö Eestiga on erilise tähtsusega kuna meid ühendab mitte ainult ühine piir ja ajalooline kogemus vaid ka sarnane arusaam Läänemere regiooni arengust.

Läti ja Eesti vahel on välja kujunenud aktiivne riikide vaheline poliitiline dialoog igal tasemel, mis annab võimaluse regulaarseks seisukoha vahetamiseks mõlema riigi oluliste välis- ja julgeolekupoliitika küsimustes.

Läti ja Eesti ajalooline pärand ja elanike tihedad isiklikud kontaktid soodustavad keskkonda intensiivsele koostööle mitteriiklikul tasemel, annab võimalust edendada piiriüleseid projekte ja koostööd kultuuri, hariduse, turismi ja teistel tegevusaladel.

Diplomaatiliste suhete ajalugu

Eesti tunnustas Lätit de jure 1919. aasta 21. juulil.

Diplomaatilised suhted Läti ja Eesti vahel taastati 1991. aasta 6. septembril.

LÄTI VABARIIGI SUURSAADIKUD EESTIS:

Jānis Ramans alates 12.1918, diplomaatiline esindaja
Jānis Ramans alates 08.1919, asjuri kohusetäitja
Markus Gailītis alates 12.1919, diplomaatiline esindaja
Jānis Stalbovs alates 06.1920, saatkonna ajutine juht ja asjuri kohusetäitja
Jānis Seskis alates 04.1921, resideeruv minister
Jānis Seskis alates 08.1922, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Kārlis Zariņš alates 03.1930, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Roberts Liepiņš alates 07.1933, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Edgars Krieviņš alates 09.1935, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Vilis Šūmanis alates 11.1938, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Aldis Bērziņš ajutine asjur
Anna Žīgure alates 03.01.1992 resideeris Helsingis
Andris Piebalgs alates 31.08.1995
Gints Jegermanis alates 19.02.1998
Edgars Skuja alates 14.01.2002
Rihards Muciņš alates 27.10.2005
Kārlis Eihenbaums alates 28.08.2008
Juris Bone alates 23.10.2013

EESTI VABARIIGI SUURSAADIKUD LÄTIS:

Theodor Tallmeister alates 07.1919, diplomaatiline esindaja
Aleksander Hellat alates 1920, diplomaatiline esindaja
Aleksander Hellat alates 03.1921, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Juulius Seljamaa alates 01.1922, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Edvard Reinhold Virgo alates 05.1928, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Jaan Mölder alates 1931, ajutine asjur
Karl Menning alates 01.1934, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Hans Rebane alates 11.1937, erakorraline saadik ja täievoliline minister
Leili Utno alates 29.06.1992
Toomas Tiivel alates 22.02.1994
Juhan Haravee alates 14.04.1998
Toomas Lukk alates 27.08.2002
Jaak Jõerüüt alates 10.10.2006
Matti Vaarmann alates 06.09.2010
Tõnis Nirk alates 02.09.2014