Pases un personas apliecības (ID kartes) noformēšana

27.03.2017. 10:45

Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu no 15 gadu vecuma sasniegšanas personas rīcībā ir jābūt vismaz vienam derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai (ID). Var izvēlēties arī abus šos dokumentus. Dodoties ceļojumā vai pastāvīgi dzīvojot ārvalstīs, personu apliecinošam dokumentam ir jābūt arī bērniem.

Pases un personas apliecības saņemšana vēstniecībā

Noformēt iesniegumu personu apliecinošu dokumentu izsniegšanai un saņemt attiecīgos dokumentus var arī vēstniecībā. Iepriekš piesakieties uz pieņemšanu pa telefonu vai e-pastu. Ņemot vērā, ka pases izgatavošanas termiņš ir 4-6 nedēļas, aicinām savlaicīgi noformēt jaunas pases pieteikumu. Laikā, kamēr tiks gatavota jaunā pase, jūs varat lietot esošo pasi, ja tai nav beidzies derīguma termiņš

1. Jums jāierodas personīgi vēstniecībā, pirms tam pierakstoties uz pieņemšanas laiku un līdzi ņemot pasi. Personām līdz 15 gadu vecumam jāierodas kopā ar likumisko pārstāvi.

2. Norēķināties par pasi un/vai personas apliecību varēsiet vēstniecībā uz vietas ar maksājumu karti

Valsts un konsulārās nodevas par personu apliecinošajiem dokumentiem

 

Pieaugušajiem

Personām ar atvieglojumiem *

Pase

75.00 EUR

55.00 EUR

ID

60.00 EUR

45.00 EUR

Pase un ID

85.00 EUR

65.00 EUR

*Valsts nodevas atvieglojumi par personu apliecinoša dokumenta (izņemot uzturēšanās atļauju) izsniegšanu šādām personām:

  •          personai, kura, iesniedzot dokumentus pases vai personas apliecības izsniegšanai, nav sasniegusi 20 gadu vecumu;
  •          personai, kura sasniegusi likuma "Par valsts pensijām" 11.panta pirmajā daļā noteikto vecumu;
  •          personai, kurai piešķirta vecuma pensija un kura uzrāda pensionāra apliecību;
  •          personai, kurai ir noteikta I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda invaliditāti apliecinošu dokumentu.

3. Ja vēlaties pasi un/vai personas apliecību saņemt pa pastu, Jums papildus jāiesniedz vēstniecībā aploksne, uz kuras uzrakstīts saņēmēja vārds un uzvārds, adrese un uzlīmētas markas ierakstītas vēstules vērtībā. Pastmarku nepieciešamību atkarībā no sūtījuma svara atbilstoši Dānijas Pasta noteiktajām likmēm lūdzam skatīt tabulā zemāk. Personas apliecības svars ir līdz 50g, savukārt pases vai pases un personas apliecības kopējais svars ir līdz 100g.

 

Dānijā

Eiropā (arī Fēru   salās, Grenlandē)

Līdz 50g

 86 DKK

103 DKK

Līdz 100g

 94 DKK

103 DKK

Līdz 250g

 105 DKK

128 DKK

Līdz 500g

 113 DKK

128 DKK

No 2016.g. 1.jūlija Dānijas pasts vēstules piegādā 3-5 darba dienu laikā. Ja vēlaties, lai Jūsu pase/personas apliecība tiktu piegādāta 1 darba dienas laikā, tad Jums pastā papildus parastajām markām ierakstītai vēstulei ir vēl jānopērk un uz aploksnes jāuzlīmē arī Quickbreve marka (tikai sūtījumiem pa Dāniju).

4. Aptuveni četru līdz sešu nedēļu laikā personu apliecinošie dokumenti tiek saņemti vēstniecībā. Kad dokumenti būs gatavi, varat ierasties personīgi tiem pakaļ, vai saņemt pa pastu ierakstītas vēstules veidā.

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts vēstniecībā uz vietas, piesakot savu jauno personu apliecinošo dokumentu, varat iesniegt arī fotosalonā izgatavotu fotogrāfiju. Bērniem līdz 2 gadu vecumam, izgatavojot pasi, ir obligāti jāiesniedz fotosalonā izgatavota fotogrāfija. Iekļaušanai pasē ir iespējams izmantot tikai tādas fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos, un to apliecina attēla otrā pusē uzspiests darbnīcas zīmogs ar datumu. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem, un tai jāatbilst citiem nosacījumiem, kas minēti Personu apliecinošo dokumentu noteikumos. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!


Kādos gadījumos pase ir jāmaina?

Ceļošanai nederīgās pases

Ko darīt, ja, atrodoties ārzemēs, rodas problēmas ar pasi?

Pasu lietošanas ierobežojumi

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pasēm