Lībija

13.05.2016. 18:14
  • Ceļojumu brīdinājums

Ņemot vērā, ka visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Lībiju.

Aicinām ceļotājus, kuri atrodas Lībijā, nekavējoties izceļot no valsts.

Situācija valstī saglabājas nestabila, lai arī Nacionālās vienotības valdība ir uzsākusi stabilitātes un drošības atjaunošanas darbus. Vairākos reģionos turpinās intensīvas cīņas.

Valstī pastāv augsti terorisma un ārzemnieku nolaupīšanas draudi, t.sk. no ISIL/Da’esh atbalstošo ekstrēmistu puses. Drošības situācija visā Lībijā ir bīstama. Aicinām izvairīties no vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits.

Visā Lībijas teritorijā norisinās bruņotas cīņas, kuru dēļ ir slēgtas lidostas, ceļi un daži robežkontroles punkti. Visas lidostas ir apdraudētas. Tripoles starptautiskā lidosta ir slēgta kopš 2014. gada 13. jūlija.  Lai izceļotu no valsts, dažreiz ir pieejams ierobežots skaits komerclidojumu, par kuriem ir informēti aviokompāniju pārstāvji.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības un Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības, kas atrodas Lībijā, ir pārtraukušas konsulāro pakalpojumu sniegšanu vai arī sniedz konsulāro palīdzību ierobežotā apjomā, šī brīža apstākļos konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.