Lībija

12.01.2015. 16:24
  • Ceļojumu brīdinājumi

Ņemot vērā, ka visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Lībiju.

Aicinām ceļotājus, kuri atrodas Lībijā, nekavējoties izceļot no valsts.

Tripoles starptautiskā lidosta ir slēgta. Ņemot vērā nestabilo situāciju, arī vēl darbojošās lidostas var veikt izmaiņas lidojumu grafikā bez iepriekšēja brīdinājuma, līdz ar to iesakām sekot aviokompāniju un lidostu paziņojumiem par aviosatiksmi vai par iespējamiem pārtraukumiem lidostu darbībā.

Valstī pastāv augsti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi. Aicinām izvairīties no vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības un Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības, kas atrodas Lībijā, ir pārtraukušas konsulāro pakalpojumu sniegšanu vai arī sniedz konsulāro palīdzību ierobežotā apjomā, šī brīža apstākļos konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.