Konfūcija institūtu vasaras nometnes atklāšanas ceremonija Pekinā

19.07.2017. 07:35
Konfūcija institūtu vasaras nometnes atklāšanas ceremonija Pekinā

18. jūlijā Latvijas pilnvarotā lietveža pienākumu izpildītāja Ķīnā Inese Liepiņa piedalījās svinīgajā Konfūcija institūtu organizētajā Centrāleiropas un Austrumeiropas (CAE) valstu studentu vasaras nometnes atklāšanas ceremonijā, kas notika Pekinas Svešvalodu universitātē.

Konfūcija institūts organizē ikgadējo CAE valstu studentu vasaras nometni, kas apvieno Konfūcija institūtu studentus no 16 CAE valstīm. Atklāšanas ceremonijas koncertā jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām bija sagatavojuši latviešu tautas dziesmu “Kur tu teci, gailīti” ķīniešu un latviešu valodās.

Pasākumu vadīja latviete Anželika Smirnova, kas ir atpazīstama televīzijas raidījumu Ķīnā vadītāja.

Informācijai

Konfūcija institūti ir bezpeļņas sabiedriskas struktūras, ko Ķīna ir nodibinājusi ārvalstīs, sadarbojoties ar vietējām institūcijām. To mērķis galvenokārt ir popularizēt ķīniešu valodu un Ķīnas kultūru. Konfūcija institūts Latvijā ir kopīgs Latvijas Universitātes un Dienvidķīnas Pedagoģiskās universitātes (Guandžou) sadarbības projekts, un tas noris Ķīnas Tautas Republikas valdības ķīniešu valodas pārvaldes ("Haņbaņ") virsvadībā.

16+1 ir Ķīnas iniciatīva, kuras būtība ir aktivizēt sadarbību ar Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm dažādās jomās. 16+1 formātu veido 11 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis un 5 Balkānu valstis: Albānija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā