Latvijas vēstnieks tiekas ar Ķīnas sporta ministru Džou Džunveņu

07.07.2017. 04:45
Latvijas vēstnieks tiekas ar Ķīnas sporta ministru Džou Džunveņu

2017. gada 4. jūlijā notika Latvijas Republikas vēstnieka Māra Selgas tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas sporta ministru Džou Džunveņu (Gou Zhongwen).

Tikšanās laikā tika pārrunātas abu valstu sadarbības iespējas sporta jomā, īpaši ņemot vērā 2022. gadā Pekinā plānotās ziemas olimpiskās spēles. Sarunas ievadā vēstnieks atzīmēja, ka potenciālu sadarbībā sporta jomā pozitīvi novērtējušas augstākās Latvijas un Ķīnas amatpersonas divpusējo vizīšu ietvaros – Ķīnas Valsts padomes premjers Li Kecjans 2016. gada novembrī un Visķīnas Tautas kongresa priekšsēdētājs Džans Dedzjans šī gada aprīlī.  Latvijas vēstnieks sniedza īsu ieskatu Latvijas sporta attīstībā un iespējamās jomās, kurās abu valstu sadarbība būtu īpaši veiksmīga – bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā (izmantojot arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trases sniegtās iespējas), hokejā, basketbolā un citos sporta veidos. Tika atzīmēts, ka, piemēram, Latvijas basketbola un hokeja speciālisti jau tagad sadarbojas ar Ķīnas sportistiem un sporta speciālistiem.

Abas puses vienojās, ka lai turpmāk attīstītu un veicinātu sadarbību valstu starpā, ir nepieciešams noslēgt starpvaldību līgumu, kas sekmētu abpusēji izdevīgu sadarbošanos. Vēstnieks Ķīnas sporta ministru un viņa kolēģus uzaicināja apmeklēt Latviju, lai iepazītos ar Latvijas sporta politikas veidotājiem un sporta veida federāciju pārstāvjiem.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā